Park Snow Donovaly

Autor: Annie, Foto: parksnow.sk
Adresa:PARKSNOW Donovaly Telefón:+42148 4199 881 E-mail:info@parksnow.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Lyžiarske stredisko PARK SNOW Donovaly sa nachádza na rozhraní národných parkov Nízke Tatry a Veľká Fatra. Stredisko patrí k najznámejším na Slovensku. Unikátom na Donovaloch je druhý najväčší detský areál v Európe.

Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku PARK SNOW Donovaly je 11 km a z nich je 7,4 km technicky zasnežovaných. Zjazdovky nájdete v dvoch areáloch: Záhradište a Nová hoľa. Kým Záhradište je vhodné pre začiatočníkov a mierne pokročilých, Nová hoľa vyhovuje stredne pokročilým až pokročilým lyžiarom. Lyžiari majú k dispozícii 2 lanovky a 14 vlekov.


Detský FUNPARK na Donovaloch
dnovalps15

Zdroj: parksnow.sk

Detský areál na Donovaloch – FUN PARK – sa nachádza v časti Mistríky, v najvhodnejšej lokalite pre výučbu lyžovania - a to priamo medzi dvomi lyžiarskymi svahmi Nová hoľa a Záhradište. K 2500 m2 pôvodnej plochy FUN PARK-u Patty Ski pribudlo v decembri 2011 nových skoro 10 000 m2 čím sa zaraďuje spolu s vybavením do popredia detských parkov a je druhým najväčším svojho druhu v Európe.

Vo FUN PARKU je k dispozícii 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažijú pri tom veľa zábavy. Vo FUN PARKu nechýba ani karusel - kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Deti sa učia lyžovať v lyžiarskej škôlke už od 3 rokov a práve pre deti, ktoré začínajú sú posuvné pásy najväčším pomocníkom.            

Každý deň o 12.00 pozývame všetky deti aj dospelých na jedinečnú "Show na snehu" s množstvom hier a zábavy a nezabudnuteľnú jazdu v snežnom vláčiku. Tešia sa na vás naši maskoti Dodo, Lulu, Brumík a myšiaci PARK SNOW.

Cenník vstupov do FUNPARKU:
Typ lístka     / obdobie ... – 24.12.18 a 07.01.19 - ... 25.12.2018 – 06.01.2019
  Jednotné vstupné     Jednotné vstupné  
1 hodina 6,00 € 7,00 €
2 hodiny 10,00 € 12,00 €
1 deň 13,00 € 15,00 €
1 deň s PARK SNOW Card 11,00 € 12,00 €

Na Donovaloch lyžujú zadarmo deti až do 8 rokov!
Takmer vo všetkých lyžiarskych strediskách na Slovensku si lyžovačku užívajú deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby s platným lyžiarskym lístkom zadarmo. Túto tradíciu sme však na Donovaloch zrušili a pre pobytových hostí, najmä rodiny s deťmi zaviedli možnosť získať bezplatný skipas pre deti až do dovŕšenia 8. roku života! Táto ponuka platí pri kúpe 3- až 7-dňových skipasov, kedy za skipas platia len len rodičia, príp. sprievodné osoby. 

Hranica 6 rokov pre deti, ktoré nepotrebujú na lyžovačku skipas a lyžujú spolu s rodičom zostáva pri kúpe krátkodobých lyžiarskych lístkov - t.j. všetkých s platnosťou kratšou ako 3 dni. Takisto hranica 6 rokov je uplatňovaná aj pri kúpe celosezónneho skipasu.

Večerné lyžovanie

Pri večernom lyžovaní je v prevádzke 4-sedačková lanovka Záhradište a vlek P2. Prevádzka týchto zariadení je nepretržitá od 8:30 do 21:00 h. Dĺžka osvetlených zjazdových tratí je 1,8 kilometra. Trate sú upravované dva krát denne.  

Bežecké lyžovanie

V stredisku PARK SNOW Donovaly sa nachádza 18,4 km tratí pre fanúšikov bežeckého lyžovania. Trate sa upravujú pre korčuliarsku techniku pravidelne jeden krát týždenne pred víkendom.

Lyžovačka aj na Štedrý deň

Aj tohtoročný začiatok lyžiarskej sezóny 2018/2019 sa na Donovaloch  bude niesť v duchu nízkych cien skipasov. Až do 24. decembra 2018 (vrátane) je možné na Donovaloch lyžovať len za 13 € pri kúpe 7-hodinového (t.j. celodenného) skipasu. V predaji  je aj alternatíva skipasu na kratšiu lyžovačku. Lez 11 € zaplatíte,  ak vám stačí lyžovačka na 4 hodiny. Deti do 12 rokov lyžujú len za 11€ (7-hodinový), resp. 9 € (4-hodinový lístok).

Cenník sezóna 2018/2019 - TU

dnovalps03

Zdroj: parksnow.sk

Donovaly aj pre bežkárov

Na Donovaloch si na svoje určite prídu aj vyznávači bežeckého lyžovania. K dispozícii sú 2 bežecké okruhy v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donovál až na Šachtičku. Celková dĺžka pravidelne upravovaných bežeckých trás je 18,4 km. Sú pripravované vždy pred víkendom pre korčuliarsky štýl.

Najlepší snowpark na Donovaloch – Riders Park Záhradište

Našim cieľom a celej našej „crew“ je park čo najskôr na začiatku sezóny otvoriť a dennou údržbou ho udržiavať  v najlepšom stave. V posledných dvoch sezónach bol RIDERS PARK Donovaly vždy prvým otvoreným slovenským parkom.

V parku sa nachádzajú zvyčajne 3 skoky a 12 prekážok, ktoré sa počas sezóny obmieňajú,  aby bolo jazdenie v ňom stále výzvou. Každú sezónu pribúdajú do parku nové prekážky, v predminulej sezóne aj CHILLOUT ZÓNA s hudbou.

Ďalšie atrakcie v stredisku PARK SNOW Donovaly
  • bezplatná umelá ľadová plocha
  • Riders park - snowpark,
  • detský PATTY SKI Funpark s animačným programom pre deti
  • 18,4 km bežeckých trás
  • snowparagliding, psie a konské záprahy
  • tobogánová bobová dráha (v prevádzke len počas letnej sezóny)

Mapa: N 48° 52′ 41″ E 19° 14′ 7″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • lydia 02.01.2019, 22:21

    Nasa rodina Donovaly miluje deti sa tu aj lyzovat naucili a aj ked to mame od ruky vzdy radi sa na Donovaly vraciame

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár