05. 08. 2020 Hortenzia 25°C Oblačno

Park Snow Donovaly

Autor: Annie, Foto: parksnow.sk
Adresa:PARKSNOW Donovaly Telefón:+42148 4199 881 E-mail:info@parksnow.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Lyžiarske stredisko PARK SNOW Donovaly sa nachádza na rozhraní národných parkov Nízke Tatry a Veľká Fatra. Stredisko patrí k najznámejším na Slovensku. Unikátom na Donovaloch je druhý najväčší detský areál v Európe.

Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku PARK SNOW Donovaly je 11 km a z nich je 7,4 km technicky zasnežovaných. Zjazdovky nájdete v dvoch areáloch: Záhradište a Nová hoľa. Kým Záhradište je vhodné pre začiatočníkov a mierne pokročilých, Nová hoľa vyhovuje stredne pokročilým až pokročilým lyžiarom. Lyžiari majú k dispozícii 2 lanovky a 14 vlekov.


Detský FUNPARK na Donovaloch
Funpark11

Zdroj: parksnow.sk

Detský areál na Donovaloch – FUN PARK – sa nachádza v časti Mistríky, v najvhodnejšej lokalite pre výučbu lyžovania - a to priamo medzi dvomi lyžiarskymi svahmi Nová hoľa a Záhradište. K 2500 m2 pôvodnej plochy FUN PARK-u Patty Ski pribudlo v decembri 2011 nových skoro 10 000 m2 čím sa zaraďuje spolu s vybavením do popredia detských parkov a je druhým najväčším svojho druhu v Európe.

Vo FUN PARKU je k dispozícii 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažijú pri tom veľa zábavy. Vo FUN PARKu nechýba ani karusel - kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Deti sa učia lyžovať v lyžiarskej škôlke už od 3 rokov a práve pre deti, ktoré začínajú sú posuvné pásy najväčším pomocníkom.            

Každý deň o 12.00 pozývame všetky deti aj dospelých na jedinečnú "Show na snehu" s množstvom hier a zábavy a nezabudnuteľnú jazdu v snežnom vláčiku. Tešia sa na vás naši maskoti Dodo, Lulu, Brumík a myšiaci PARK SNOW.

Cenník vstupov do FUNPARKU:
Typ lístka / obdobieHlavná sezóna 07.01.2020 - 08.03.2020Jarná lyžovačka 09.03.2020 - ...
1 hodina 6,00 € 6,00 €
2 hodiny 10,00 € 10,00 €
1 deň 13,00 € 13,00 €
1 deň s PARK SNOW card 11,00 € 11,00 €

 

Na Donovaloch lyžujú zadarmo deti až do 8 rokov!
Takmer vo všetkých lyžiarskych strediskách na Slovensku si lyžovačku užívajú deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby s platným lyžiarskym lístkom zadarmo. Túto tradíciu sme však na Donovaloch zrušili a pre pobytových hostí, najmä rodiny s deťmi zaviedli možnosť získať bezplatný skipas pre deti až do dovŕšenia 8. roku života! Táto ponuka platí pri kúpe 3- až 7-dňových skipasov, kedy za skipas platia len len rodičia, príp. sprievodné osoby. 

Hranica 6 rokov pre deti, ktoré nepotrebujú na lyžovačku skipas a lyžujú spolu s rodičom zostáva pri kúpe krátkodobých lyžiarskych lístkov - t.j. všetkých s platnosťou kratšou ako 3 dni. Takisto hranica 6 rokov je uplatňovaná aj pri kúpe celosezónneho skipasu.

Večerné lyžovanie

Pri večernom lyžovaní je v prevádzke 4-sedačková lanovka Záhradište a vlek P2. Prevádzka týchto zariadení je nepretržitá od 8:30 do 21:00 h. Dĺžka osvetlených zjazdových tratí je 1,8 kilometra. Trate sú upravované dva krát denne.  

Bežecké lyžovanie

V stredisku PARK SNOW Donovaly sa nachádza 18,4 km tratí pre fanúšikov bežeckého lyžovania. Trate sa upravujú pre korčuliarsku techniku pravidelne jeden krát týždenne pred víkendom.

Cenník sezóna 2019/2020 - TU

22 new

Zdroj: parksnow.sk

Donovaly aj pre bežkárov

Na Donovaloch si na svoje určite prídu aj vyznávači bežeckého lyžovania. K dispozícii sú 2 bežecké okruhy v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donovál až na Šachtičku. Celková dĺžka pravidelne upravovaných bežeckých trás je 18,4 km. Sú pripravované vždy pred víkendom pre korčuliarsky štýl.

Najlepší snowpark na Donovaloch – Riders Park Záhradište

Našim cieľom a celej našej „crew“ je park čo najskôr na začiatku sezóny otvoriť a dennou údržbou ho udržiavať  v najlepšom stave. V posledných dvoch sezónach bol RIDERS PARK Donovaly vždy prvým otvoreným slovenským parkom.

V parku sa nachádzajú zvyčajne 3 skoky a 12 prekážok, ktoré sa počas sezóny obmieňajú,  aby bolo jazdenie v ňom stále výzvou. Každú sezónu pribúdajú do parku nové prekážky, v predminulej sezóne aj CHILLOUT ZÓNA s hudbou.

Ďalšie atrakcie v stredisku PARK SNOW Donovaly
  • bezplatná umelá ľadová plocha
  • Riders park - snowpark,
  • detský PATTY SKI Funpark s animačným programom pre deti
  • 18,4 km bežeckých trás
  • snowparagliding, psie a konské záprahy
  • tobogánová bobová dráha (v prevádzke len počas letnej sezóny)

Mapa: N 48° 52′ 41″ E 19° 14′ 7″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • lydia 02.01.2019, 22:21

    Nasa rodina Donovaly miluje deti sa tu aj lyzovat naucili a aj ked to mame od ruky vzdy radi sa na Donovaly vraciame

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár