10. 08. 2020 Vavrinec 33°C Skoro jasno, búrky

14 tipov, čo robiť s deťmi v septembri

Autor: marylyn, Foto: all-free-download.com, hdwallpapers.in, Martin Károly, Pinterest, shutterstock.com, wall.alphacoders.com, wallpaperbeta.com

Prázdniny skončili, september klope na dvere a s ním aj kopec nových zážitkov...


Cez leto sme si poriadne oddýchli, načerpali nových síl a plní energie sa môžeme vybrať v ústrety novému školskému roku. Aj ten nasledujúci má pre vás pripravených množstvo nových zážitkov, radostí, kamarátov a ďalších fantastických vecí. Tak sa poriadne nadýchnite a vychutnajte si ich plnými dúškami. :)

1. Vyprevaďte školáčikov do školy a škôlkarov do škôlky

Nový školský rok sa oficiálne začína 3. septembra. Tento deň je výnimočný hlavne pre malých prváčikov v škole i škôlke. Nachystajte si parádne oblečenie, tašku s vecami, učešte vlásky, umyte zúbky, vezmite za ruku mamku a tatka a vykročte pravou nohou s úsmevom na tvári. :)

sentimental school essentials


2. Zapíšte sa na krúžky

Práve teraz je ten správny čas vybrať si mimoškolské aktivity, ktoré budú vaše deti zabávať i učiť počas niekoľkých ďalších mesiacov. Vyberte si z bohatej ponuky školských krúžkov, voľnočasových centier, športových klubov či jazykových škôl. Poraďte sa vopred s dieťaťom, čo by sa mu páčilo a čo ho baví, aby bol preň strávený čas nie len učením, ale aj zábavou.

cute kids cute play wide


3. Vybavte si preukaz do knižnice

Či už radi čítate všemožné knihy alebo len občas potrebujete požičať knižku do školy, vybavte si v septembri preukaz do miestnej knižnice. Mnohé práve v tomto období zapisujú žiakov i študentov bezplatne, takže sa to oplatí o to viac. :) Okrem toho si nezabudnite pozrieť aj mesačné programy, ktoré knižnice pravidelne organizujú pre veľkých i malých. Možno si nájdete aj ten svoj...

book textbook


4. Vychutnávajte si posledné letné dni

Leto sa pomaličky chýli ku koncu, dni sa skracujú a slniečka ubúda. Vychutnávajte si ho ešte kým môžete. Využite víkendovú návštevu kúpaliska, navštívte zvieratká v ZOO alebo na farme, relaxujte na detskom ihrisku - hojdajte sa na hojdačke alebo stavajte hrady z piesku, bicyklujte sa, korčuľujte na kolieskový korčuliach alebo sa len tak prejdite na zmrzlinu.

the outskirts of a family of three highdefinition picture

 

5. Zbierajte úrodu zo záhradky

Ovocie i zeleninka na záhrade už končí svoje dozrievanie. Nazbierajte si z nej, čo sa dá. Cibuľu, zemiaky, mrkvičku či jabĺčka a hrušky uložte so starými rodičmi do chladnej pivnice, v ktorej vydržia takmer celú zimu. Nezabudnite ani na orechy, tie začnú onedlho padať zo stromov. Uchovajte ich na suchom a chladnom mieste a počas zimy si z nich budete môcť kedykoľvek natĺcť a nalúpať.

horn of plenty

 

6. Zavárajte

Pripravte si práve teraz zásoby na zimu. Čo sa nezmestí alebo nevydrží v pivnici, zamrazte, vysušte alebo zavarte. Do pohárov môžete zakonzervovať takmer čokoľvek. Pomôžte mamičke umyť poháre a naložiť do nich ovocie, zeleninu či huby. A keď budete mať chuť na nejakú pochúťku, budete ju mať kedykoľvek poruke. :)

cans table pickles jam mushrooms pepper hd wallpaper 406997


7. Zájdite na hodové slávnosti

Pravá jarmočná atmosféra, zemiakové lokše, klobásky a bohatý program pre všetky vekové kategórie - to všetko na vás čaká na jesenných hodových slávnostiach. Neváhajte a nájdite si čas na niektorú vo vašom okolí, určite neoľutujete.

jarmok klobasy hurky

 

8. Privítajte novú divadelnú sezónu

Okrem škôl otvárajú svoje brány pre verejnosť v novej sezóne aj divadlá. Rezervujte si už teraz lístky na vaše obľúbené divadelné predstavenie a nechajte sa unášať nezabudnuteľným kultúrnym zážitkom. Programy divadiel nájdete na našich stránkach v sekcii podujatia. :)

Playwrite

 

9. Oslávte Medzinárodný deň čokolády

Vedeli ste, že 13. september je Medzinárodným dňom čokolády? Je oslavou najpopulárnejšej sladkosti na svete. Čokoláda je okamžitým zdrojom energie pre telo i dušu, pomáha odstraňovať napätie a stres a zároveň vyvoláva v človeku príjemné pocity a pokoj. Tento deň je zároveň aj Dňom pozitívneho myslenia. Takže si výnimočne doprajte sladkú maškrtu, vyčarujte na tvári úsmev a nalaďte sa na veselú nôtu. :) 

383127


10. Nasadnite na bicykel

22. september je Dňom bez áut, kedy by sme mali dopravu autom vymeniť za niektorú z ekologických foriem dopravy ako je pešia, cyklistická či verejná doprava a troška tak prispieť k ochrane životného prostredia. Ak sa to dá, prehovorte tatka, aby vás do školy odprevadil peši, na bicykli alebo sa tam odvezte električkou.

shutterstock 107757644


11. Hrajte sa s loptou

Lopta je kamarátkou hádam všetkých, malých aj veľkých. Vezmite si ju so sebou na výlet či ihrisko a zahrajte si spoločne s rodinou či kamarátmi futbal, volejbal či vybíjanú. 

kid happy smiling


12. Prejdite sa po parku či po lese

Vonku sa nám začína "sfarebnievať". Vyrazte si na prechádzku do lesa či parku a vychutnávajte si krásnu prírodu. Nazbierajte si jesenné kvietky, fúkajte odrastené púpavy, dýchajte čerstvý vzduch. Nazbierajte si šípky popri lese a huby v ňom. :) Ak poznáte bylinky, môžete si ich nazbierať tiež a nasušiť na čaj.

boy and girl friendship cute wallpaper 768x480


13. Vyberte zo skríň teplejšie oblečenie

Aj keď sa môže zdať, že je vonku ešte teplo, rána a večery bývajú chladnejšie. Vyberte si zo skrine teplý svetrík alebo bundičku a tenkú čiapočku, ktorá vám ochráni ušká. Vymeňte sandálky za tenisky a nezabudnite na pršiplášť a gumáčiky, ak náhodou začne pršať, nič vás nezastaví! :)

boy eating bread


14. Pripravte sa na jeseň

V septembri sa oficiálne začína ďalšie ročné obdobie - jeseň. Jesenná rovnodennosť pripadá tento rok na 22. septembra a odštartuje jedno najkrajších období v roku. Zbierajte lístie a hrajte sa s ním, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na hry. :) Alebo si vyberte niektorú z obľúbených jesenných aktivít, ktorá vás zabaví i zahreje. 

boy sitting in park in fall

 

 

 

 

Napíšte komentár