15 nápadov, čo robiť s deťmi vo februári

Autor: marylyn, Foto: Shutterstock.com, Marek Hajkovský, FB Creative Kids Party Food, Divadlo Jaja, Pinterest

Február je zvyčajne pochmúrny a bez slniečka, no aj napriek tomu nám ponúka množstvo možností, ako sa zabaviť a pekne si ho spríjemniť. Inšpirujte sa našimi tipmi a vyplňte si spoločne s deťmi voľný čas. :)

Tipy s podujatiami či farebné odkazy v článku sú aktívne a pri kliknutí sa Vám rozbalia podrobnejšie. :)


1. Zatancujte si spoločne na karnevale

Fašiangový čas zábavy je v plnom prúde a práve teraz je ten najlepší čas na zábavu a tanec. Máte doma malú princeznú či odvážneho supermana? Vyrobte si doma spoločne originálnu masku, akú nebude mať nikto iný, a vyrazte si zatancovať a zabaviť sa na niektorý z karnevalov. 

shutterstock 103738904

Zdroj: Shutterstock

2. Oslávte polročné vysvedčenie

Pripravte deťom malú oslavu pri príležitosti odovzdávania polročných vysvedčení. Upečte im koláčik, pripravte slávnostnú večeru alebo sa pekne oblečte a zájdite spolu do obľúbenej reštaurácie a doprajte im tak malú chvíľku dôležitosti. :)

20479922 1781660945184307 1151652777073717094 n

Zdroj: sdetmi.com

3. Napečte si šišky

Typické fašiangové jedlo, ktorému odolá len máloktorý maškrtník. :) Vyskúšajte o čosi zdravšiu alternatívu - vysmažte ich na kokosovom oleji alebo ich jednoducho upečte v rúre bez tuku. Nezabudnite pridať jahodový, malinový alebo čučoriedkový džemík do jamôčky uprostred. 

cf770283125833951c83f762f700c4e3

Zdroj: Pinterest

4. Vyrobte si srdiečko

Neprehliadnuteľným februárovým sviatkom je Deň svätého Valentína. Odvšadiaľ na nás vykúkajú srdiečka a navzájom si dávame najavo, ako sa máme radi. :) Vyrobte si doma svoje vlastné srdiečko a darujte ho mamičke či ockovi z lásky. Môžete ho nakresliť na špeciálnu pohľadnicu s venovaním alebo si vystrihnite srdiečka z papiera, navlečte ich na šnúrku a obdarujte niekoho vlastnoručne vyrobeným príveskom. 

decoration heart love

Zdroj: Pinterest

5. Pripravte si valentínske raňajky

Prekvapte mamičku či otecka chutnými a veselými raňajkami do postele. Z chlebíka vykrojte vykrajovačkou srdiečka, natrite ich maslom alebo nátierkou, ozdobte srdiečkovým plátkom šunky či syra a nezabudnite na zdravé jahôdky prekrojené na polovicu. Možete sa inšpirovať aj našimi tipmi. :)

1011199 733336240018441 1206530729 n

Zdroj: Facebook Creative Kids Party Food

6. Užívajte si zimu

Aj keď to tak vonku možno nevyzerá, zima ešte stále neskončila. Využite chladné dni na športovanie vonku. Ak máte pod oknami sneh, vezmite sánky a hurá na kopec! Že Perinbabka nenasnežila? Nevadí, zbaľte do batoha korčule a hor sa na klzisko! Alebo vyrazte do hôr vyskúšať školu lyžovania na umelom snehu. :)

sunpeaks ski resort beautiful

Zdroj: Pixabay

7. Pozrite si kinopremiéry najnovších rozprávok

Aj tento rok si pre vás viaceré kiná pripravili premiéry najnovších rozprávok. Urobte si pekný spoločný rodinný deň, kúpte si pukance a vychutnajte si spoločne strávený čas pri rozprávke.

rewind

Zdroj: rewind.sk

8. Zájdite do divadla

Bohatý kultúrny program na deti čaká v divadlách. Detičky si vypočujú pekný príbeh a naučia sa sústredeniu. Vybrať si môžete z klasických činoherných, bábkových či dokonca interaktívnych predstavení, ktoré detského diváka vtiahnu priamo do deja. V ponuke sú aj opery či balet pre najmenších. Ak uprednostňujete komornú atmosféru, vyberte si divadielka v menších materských centrách či centrách oddychu. 

12573708 961120283963214 7527630632986983746 n

Zdroj: Divadlo Jaja

9. Navštívte hvezdáreň

Ak ste ešte s vašimi deťmi neboli v hvezdárni, teraz je ten správny čas. V každom kraji nájdete aspoň jednu, a ak budete mať chuť, môžete zájsť aj do Brna. :) Naučte sa niečo o hviezdach a vychutnajte si pozorovanie hviezdnej oblohy ako nikdy predtým. Odporúčame overiť si pred návštevou termíny premietaní. 

universe 2742113 1920

Zdroj: Pixabay

10. Zabavte sa v múzeu či galérii

Každú prvú nedeľu v mesiaci môžete využiť vstup do vybraných múzeí a galérií po celom Slovensku ZDARMA. Vyberte si, aké sa vám páči a zistite, že návšteva múzea nemusí byť len nuda, ale aj skvelá rodinná zábava.

ResizedImage600449 bvdm

Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

11. Urobte si výlet na Hrebienok

V Tatrách na Hrebienku vyrástol pod rukami siedmych šikovných sochárov za dva týždne chrám vytvorený zo 70 ton ľadu. Pod kupolou nájdete fantastické rozprávkové divadlo z ľadu - okúzlia vás ľadové kvetinové vitráže, barokové sochy či okrídlení anjeli. Každú nedeľu je navyše v Dóme pripravený pestrý hudobný program, ktorý ešte viac zintenzívni čarovnú atmosféru.  

c Marek Hajkovsky foto TATRANSKY DOM 123

Zdroj: Marek Hajkovský

12. Vyberte si spoločne jarný tábor

Nemáte program počas jarných prázdnin? Na viacerých miestach sú pre školákov pripravené denné či pobytové tábory, kde na vás čaká kopec zábavy a noví kamaráti. Vyberte si spolu s rodičmi ten, ktorý sa vám páči najviac. :) Inšpirovať sa môžete aj jarnými tábormi u nás. 

sweden children girls

Zdroj: Shutterstock

13. Vytvorte si niečo pekné pre radosť

Pekných vlastnoručných výrobkov doma nikdy nie je dosť. :) Zorganizujte si doma vlastné tvorivé dielničky, na ktoré zavoláte aj svojich kamarátov. Maľujte, strihajte, lepte. Vytvoriť si môžete koláže, odtlačky či kresbičky, no napríklad aj zvieratko z ponožky alebo vlastný rodinný strom, ktorý si zavesíte ako obrázok na stenu.

9985 874466455896891 8475056598672020345 n

Zdroj: Pinterest

14. Oslávte Čínsky Nový rok

Čínsky Nový rok je v Číne štátnym sviatkom a podobá sa nášmu Štedrému dňu. Tento rok nás čaká Rok zemského psa a jeho príchod sa oslavuje 16. februára. Mal by byť veľmi aktívny a dynamický a bude sa niesť v znamení všeobecného záujmu, dobra a odvahy. Oslávte ho ako v Číne - ozdobte si príbytky kvetmi, uvarte si sviatočné jedlo, navštívte priateľov a známych a so všetkými okolo komunikujte pozitívne. :)

chinatown chinese new year decorations

Zdroj: Pixabay

15. Zahrajte sa spoločenské hry

Hrávate sa doma spoločenské hry? Teraz je na ne ten správny čas! S najmenšími sa zahrajte obrázkové Domino so zvieratkami alebo si poskladajte veľké puzzle. Škôlkári zvládnu Človeče, nehnevaj sa či pexeso (vyskúšajte aj zvukové), starší sa zabavia pri Scrabble, Monopoloch alebo Čiernom Petrovi. Závity v hlavičkách potrápi hra Activity a telo rozhýbe Twister. Precvičte si tímového ducha a naviac sa pri hre spoločne určite poriadne nasmejete.

e2a9f230d3d761c977f6bfc5ee767196

Zdroj: Pinterest

A čo najradšej robievate vy? Pošlite nám svoje tipy na info@sdetmi.com. :)


Prečítajte si aj:

 

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár