19. 09. 2021 Konštantín 18°C Polooblačno

Bachledka v lete

Autor: Bachledka, Foto: bachledka.sk
Adresa:Bachledova dolina, 05955 Ždiar, Slovensko Telefón:+421 52 449 81 01 E-mail:info@bachledka.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Celoročne otvorené horské stredisko s výhľadmi na masívy Belianskych Tatier, Bachledka
Ski&Sun, je pre všetkých – rodiny s deťmi, aktívnych turistov, seniorov, vozičkárov, ale aj pre
organizované zájazdy. Stredisko je iba 30km severne od mesta Poprad a pár kilometrov od
Vysokých Tatier.


Chodník korunami stromov, ktorý turistov pohodlne zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov. Zakončený je špirálovitou 32 metrov vysokou vyhliadkovou vežou s panoramatickou podestou a pochôdznou sieťou. Prechádzku v korunách ozvláštňujú zaujímavé informácie o miestnej prírode a adrenalínové zastávky. V pokladniach Chodníka korunami stromov si môžete zdarma zapožičať kvalitné detské kočiare aj invalidné vozíky.

Bikepark -  má 4 downhillové trasy rôznej náročnosti i športovú novinku PUMPTRACK nachádzajúcu sa na vrchole. Tá je zábavou pre všetky kategórie cyklistov od detí na odrážadlách až po profíkov. V stredisku sa nachádza moderná požičovňa bicyklov so širokou ponukou špičkových horských bicyklov a doplnkov. V okolí strediska je vyznačených viac ako 130 km horských cyklotrás a nájdete tu aj nenáročný cyklo chodník vedúci až do Spišskej Belej.

Zábavno-náučný chodník Macka Kubíka, na ktorom sa deti dozvedia o zvieratách žijúcich na tomto území a pritom hravou formou odpovedajú na otázky z herného plánu a lúštia úlohy lesných hier, je obľúbenou atrakciou rodín s menšími deťmi. Na jeho dlhšej časti trasy vedúcej k Jezerskému jazeru je možné pozorovať vtáky, ktoré žijú v búdkach rozmiestnených v okolí chodníka. Na športových stanovištiach si turisti otestujú kondičku či rovnováhu. Ideálne miesto na piknik je priamo pri jazere alebo na hrebeni, kde chuť do jedla spríjemňuje horský vzduch a krásny výhľad.  

V detskom areáli nachádzajúcom sa pri vrcholovej stanici lanovky sa najmenší vyskáču na veľkých trampolínach a vyšantia na detskom ihrisku. Pri dolnej stanici lanovky v Bachledovej doline potešia deti milé zvieratká v Mini ZOO. 

Bobová dráha - Milovníkov adrenalínu poteší najdlhšia bobová dráha v Tatrách, ktorá ponúka 1200 m dlhú trasu, 15 zákrut a rýchlosť až 40 km/h

9 – jamkové disc golfové ihrisko na zjazdovke Bachledka. Pri hre disc golf ide o trafenie lietajúceho disku do špeciálneho koša z rôznych stanovíšť, na čo najmenej hodov. 

 

Zázemie pre návštevníkov ponúka dizajnová a ekologická budova reštaurácie PANORAMA v babyfriendly štandarde, s veľkou slnečnou terasou, s vnútorným detským kútikom, kaviarňou, suvenírovým obchodom s lokálnymi produktmi, priestorom pre dojčenie a prebaľovanie, či možnosť ohrevu detskej stravy.

Bachledka rozšírila svoje služby aj o ubytovanie.

Okolie Bachledovej doliny poskytuje vynikajúce podmienky pre výlety, horské túry a cykloturistiku. V blízkosti sa nachádza lanové centrum, minigolf i nádherná Belianska jaskyňa. Pobyt v rázovitej obci Ždiar s jej originálnou drevenou architektúrou je však zážitkom sám o sebe.

 

 

Mapa: N 49° 16′ 30″ E 20° 18′ 23″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Peter 15.12.2020, 10:58

  Niekedy viac ludi, ale odporucam

 • Daniela 15.12.2020, 10:58

  Perfektne miesto na oddych

 • Katy 05.12.2018, 22:05

  Boli sme v zime a veľmi sa nám páčilo, hlavne tie výhľady sú na nezaplatenie. Veľmi pekná lyžovačka a sánkovačka

 • Zuzana 04.12.2018, 08:17

  Výborná lyžovačka, len keď je "kosa" kým sa človek vyvezie hore je skrehnutý.

 • Bozena 04.01.2018, 20:12

  Odporúčam

 • Ivana 28.12.2016, 15:01

  Krásna príroda a výhľad na Belianske Tatry aj na Pieniny. Deti sa vybláznia na ihrisku s trampolínou a na bobovej dráhe.

 • Peter Mihaľ 16.12.2016, 23:40

  nádherný kraj a skvelé služby

 • Zuzana 27.11.2014, 15:13

  Paráda. Neviem či sa viac vybláznili deti alebo dospelý. Krásny výhľad.

 • Monika Kubíniová 24.11.2014, 16:21

  Super zážitok z bobovej dráhy,krásne výhľady z vyhliadkovej veži,výborná lanovka, ochota personálu pri preprave ťažko postihnutého dieťatka + preprava rehabilitačného kočíka.

 • Eva 23.11.2014, 15:08

  Výlet bol super, určite na neho nikdy nezabudneme, po ceste pešo dole nás chytila obrovská búrka a krúpy. Ale ak si odmyslíme počasie, deti sa tu vyšantili do sýtosti.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár