24. 06. 2024 Ján

Swap Zuckermandel

08.04.2024 Autor: Danka, Foto: FB
Termín: 18.04.2024 Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
swap

Zdroj: FB POMALO

Svieži vánok do šatníka, ktorý nestojí nič, len štipku chcenia a kúsok ochoty.  Zatúžili ste po módnom kúsku, no zároveň chcete nakupovať zodpovedne? Nelákajú vás prchavé módne trendy a radi čarujete pred zrkadlom s tým, čo sa ponúka? Máte v skriniach šaty, ktoré vám už poslúžili a je čas im nájsť nový domov? Odpoveďou na tieto otázky je SWAP! Komunitná výmena oblečenia a módnych doplnkov je skvelou príležitosťou, ako podporiť udržateľný životný štýl v praxi. Navyše sa koná v atmosfére priateľských stretnutí, a to už stojí za to! Príďte si zaswapovať s nami do príjemného prostredia ČSOB v Zuckermandeli, ktorá je partnerom podujatia. Vo swapovaní nás podporí tiež mestský podnik OLO. Za každý kúsok, ktorý vymeníte prispejeme na revitalizáciu horských studničiek na Slovensku. 

Čo je SWAP?
Ide o koncept, ktorý znamená vzájomnú výmenu oblečenia, s ktorou prichádza aj k výmene skúseností, názorov a radosti. SWAP je spôsob, ako šetriť prírodu aj vlastnú peňaženku. Je to spôsob ako osviežiť svoj šatník ekologicky a ekonomicky, a to bez výčitiek svedomia.

Ako funguje SWAP?
Princíp je jednoduchý. Vy sa vzdáte svojich módnych kúskov, ktoré stále môžu potešiť iných a za výmenu si môžete odniesť také, ktoré potešia vás. Takto spolu prispejeme k recyklácii veľmi priateľským a zábavným spôsobom. Navyše, cez SWAP sa môžete dostať k zaujímavým kúskom a osviežiť svoj šatník o originálne modely od zaujímavých ľudí.

Ako prebieha SWAP?
Pre návštevníkov platí zásada 1 kus doneseného oblečenia = 1 žetón. Ak so sebou neprinesiete žiadne oblečenie, za dobrovoľný príspevok 1 euro obdržíte 1 žetón. Pre tento prípad bude na vstupe pripravený bezhotovostný terminál. Vyzbierané peniaze venuje ČSOB nadácia na projekt obnovy horských studničiek v slovenských národných parkoch. Oblečenie, ktoré prinesiete na SWAP musí byť v dobrom stave, opraté, čisté, voňavé, nepoškodené a suché. Každý kus oblečenia či doplnku, ktorý si chcete zo SWAPu odniesť “stojí” 1 žetón. Celkovo môžete priniesť alebo si odniesť maximálne 15 kusov oblečenia a doplnkov.

Pomôžme spolu obnoviť horské studničky
Spoločným úsilím môžeme swapovaním prispieť k zachovaniu pitnej vody v slovenských horách. ČSOB nadácia sumu, ktorá sa na SWAPe za žetóny vyzbiera, venuje na obnovu horských studničiek.

Čo na SWAP PATRÍ?
 • oblečenie dámske, pánske i detské
 • topánky v páre
 • tašky a batohy
 • doplnky ako slnečné okuliare, opasky, čiapky, rukavice, šály, šatky a šiltovky

Čo na SWAP NEPATRÍ ?
Všetko to, čo je hygienicky nevyhovujúce:
 • spodná bielizeň, plavky, ponožky, pančuchy, silonky
 • bižutéria
 • župany, uteráky, obliečky
 • kozmetika (ani nová, ani otvorená)
 • oblečenie s pokazeným zipsom, bez gombíka či s fľakmi
 • roztrhané a zodraté nohavice
 • obnosené a zatuchnuté oblečenie

Čo sa stane s oblečením, ktoré zostane?
Nositeľné a pekné kúsky poputujú buď na ďalší SWAP alebo ich venujeme na Ekocharitu, aby sme pomohli tým, ktorí to práve potrebujú. Vďaka tomu si môžete byť istí, že každý kúsok oblečenia, ktorý k nám donesiete nadobudne zmysluplnú budúcnosť.
--------------------------------------------------
Dátum: 18. 4. (štvrtok)
Čas: 10.00 – 16.00 hod.
Miesto: Zuckermandel, Žižkova 11, Staré Mesto – Bratislava (centrála ČSOB – vchod z nábrežia)
Vstup: zadarmo

Napíšte komentár