05. 12. 2023 Oto 4°C Snehové prehánky

Cesta do minulosti na hrade Modrý Kameň

26.05.2022 Autor: Annie
Termín: 02.06.2022 a ďalšie Mesto:Modrý Kameň Zdroj:stránka organizátora
i 6724001

Zdroj: snm.sk

Oslávte Deň detí na hrade Modrý Kameň! V dňoch 31. mája až 2. júna 2022 (utorok až štvrtok) bude pre deti pripravený zábavný, interaktívny i náučný program.


V parku sv. Anny ich čaká náročná rytierska výprava za strateným diadémom princeznej Kristíny. Nájsť korunku princeznej Kristíny dokáže iba rytier s čistým srdcom a odvážnou povahou. Trúfate si podujať sa na takúto výpravu? Cestou do minulosti si chlapci a dievčatá vyskúšajú streľbu z luku i šerm, posilnia sa v stredovekej hradnej kuchyni, kde ochutnajú dobové pochúťky.

Priučia sa remeslu stredovekých pisárov, vyskúšajú si písanie historických listín a pečatenie i výrobu krúžkovej rytierskej zbroje. Titul rytiera a šľachtičnej bude udelený každému odvážnemu mladému mužovi i odvážnej mladej dáme, ktorí úspešne zvládnu cestu do minulosti. Slávnostné pasovanie sa uskutoční v priestoroch podzemných chodieb. V prípade záujmu je možné s deťmi absolvovať tvorivé dielne, kde si môžu navrhnúť a vyrobiť vlastný historický erb.

Cena vstupného na interaktívnu Cestu do minulosti je 2 € alebo 2 kultúrne poukazy. Cena vstupného do tvorivej dielne je 1,50 €. Vstup do expozícií hračiek a bábkového divadla je 2 €.

Napíšte komentár