27. 09. 2021 Cyprián 24°C Občasný dážď

Špeciálny program na sviatočný deň na zámku Schloss Hof

09.09.2021 Autor: Simona
Termín: 15.09.2021 Mesto:Schloss Hof (AT) Zdroj:stránka organizátora
Schloss HofcSKB Foto Michal Cilc 46

Zdroj: schlosshof.at

Babie leto nás zatiaľ obdarúva príjemne hrejivými lúčmi jesenného slnka. Počasie je ako stvorené na exteriérové podujatia. Už tento víkend si môžete vychutnať množstvo kreatívnych zaujímavosti na zámockom statku v čarokrásnom barokovom komplexe Schloss Hof.

 

Panský dvor je priestranstvo, ktoré tvorí plynulý prechod medzi zámockým statkom a okrasnými záhradami. Miesto, kde kedysi nôžka šľachticov sotva vstúpila, bolo však veľmi dôležité pre zásobovanie celého zámockého kolosu. Služobníctvo sa od skorého rána až do neskorého večera ani na chvíľu nezastavilo, aby zabezpečilo pre pánov ten najvyšší komfort. Aj dnes to tu dýcha jedinečnou autenticitou a odkrýva dokonale zrekonštruované historické dielne, barokovú stajňu s prekrásnymi klenbami, či stále využívané konské stajne.

DN 0448

Zdroj: schlosshof.at

Špeciálny program pre slovenských návštevníkov - 15.9.2021

V strede nasledujúceho týždňa si môžeme dopriať vďaka dňu voľna príjemný oddych. Myslelo sa na to aj na zámku Schloss Hof a pre všetkých návštevníkov zo Slovenska je pripravený príjemný sviatočný program. O 11:30 alebo 13:30 sa  pri prehliadke započúvajte do výkladu slovenských lektorov. O 15:00 sa koná prehliadka v slovenčine pre detských návštevníkov. Popoludní je deťom k dispozícii kreatívny ateliér či práca s hlinou a taktiež obľúbené jazdy na koči či na poníkoch. Nevynechajte ani skvelú výstavu o cisárovnej Sisi na zámku Niederweiden, ktorá potrvá už len do 01.11.2021. Vychutnajte si krásy jesene na zámku Schloss Hof!

Počas podujatia platia špeciálny pravidlá pre vstup:

Vstup na podujatie je možné len po preukázaní sa jedným z nasledovných potvrdení (týka sa to všetkých osôb nad 12 rokov):

  • PCR-test (nie starší ako 72 hodín)
  • antigénový test (nie starší ako 48 hodín)
  • doklad o plnom očkovaní
  • doklad o prekonaní ochorenia covid-19 (nie starší ako 180 dní)
  • doklad o protilátkach (nie starší ako 90 dní)

Deti do 12 rokov sa nepotrebujú preukázať žiadnym zo spomínaných dokladov.

 

Napíšte komentár