02. 12. 2020 Bibiána 4°C Zamračené

Európsky týždeň mobility 2020

17.09.2020 Autor: Claudinka
Miesto:nádvorie radnice, pred radnicou, Kamenný mlyn, kino Hviezda Termín: 22.09.2020 a ďalšie Mesto:Trnava Zdroj:stránka organizátora
trnava ETM 2020

Zdroj: FB Zdravé mesto Trnava

Zdravé mesto Trnava sa aj tento rok zapája do kampane Európskeho týždňa mobility. Zapojte sa spoločne s nami, prostredníctvom našich plánovaných aktivít, alebo akoukoľvek vlastnou iniciatívou, ktorou podporíte alternatívne možnosti presunu po našom meste. Dajte nám o nich vedieť prostredníctvom zdieľania fotografií na Instagrame pod hashtagom #europskytyzdenmobility a označením profilu @mesto_trnava.

Program Európskeho týždňa mobility 2020:

  • 16. septembra pri otvorení ETM 2020 na nádvorí radnice o 10.00 hod. uzamkneme auto ako symbol prechodu zo štyroch kolies na dve (kolesá či nohy).
  • 17. septembra pilotná hodina dopravnej výchovy s mestskou políciou na trnavských základných školách. Ako prvú navštívime ZŠ na Ulici Ivana Krasku v Modranke.
  • 18. septembra budú pred radnicou pripravené tradičné Raňajky pre nemotoristov: medzi 7.00 a 9.00 hod. si môže každý cyklista, peší či cestujúci verejnou dopravou prísť zdarma pochutnať na kávičke, ovocí a dobrom pečive.
  • 21. septembra o 18.30 hod. sa tešíme na všetkých priaznivcov zdravej chôdze v Kamennom mlyne na lekcii Nordic Walkingu pod vedením kvalifikovaných inštruktorov.
  • 22. septembra o 16.00 hod. je pripravené bezplatné premietanie filmu Ľudský rozmer (VSTUP ZDARMA) - sci-fi o budúcnosti, ktorá už prebieha. Snaha architektov oslobodiť mestá od nadvlády automobilov.
  • 22. september je vyhlásený za Deň bez áut. Pri tejto príležitosti bude cestovanie verejnou dopravou zadarmo pre každého, kto sa preukáže platným vodičským preukazom. Nechajte teda autá doma a presuňte sa po meste autobusmi, pomôžete tak znížiť uhlíkovú stopu.

Počas Európskeho týždňa mobility bude pre občanov mesta Trnava v časoch pre verejnosť vstupné do mestskej plavárne Zátvor len vo výške 50 centov. Treba sa však preukázať aktuálnym cestovným lístkom alebo bikesharingovou kartičkou.

Napíšte komentár