HANGÁR X - interaktívne letecké múzeum

Autor: Simona, Foto: hangarx.sk
Adresa:Legionárska 160, 911 01 Trenčín Telefón:0948 147 045 E-mail:ondreicka@jetage.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Letecké múzeum Hangar X bolo založené v roku 2017 v areáli Trenčianskeho letiska. Zameriava sa na plne funkčné československé lietadlá, ktorých má vo svojej flotile aktuálne 10. Niet teda divu, že si získalo srdcia fanúšikov po celom svete.

Príďte sa pokochať lietadlami, ako Zlín Z-526 alebo Let L-200 Morava a dozvedieť sa o nich čosi viac. Naše exponáty sme pripravení predviesť vám aj vo vzduchu a kto bude mať záujem, let v oblakoch si môže vyskúšať na našom leteckom simulátore 3-SIM.

Zažite prezentáciu technických pamiatok modernou formou a získajte historické a technické informácie počas interaktívnej expozície, na ktorej sa určite nebudete nudiť.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

2018 06 12 220400

Čo to znamená v našom podaní interaktívne letecké múzeum ? 

Občianske združenie Aero Motor Military Club prevádzkuje športové a cvičné lietadlá československej výroby ako L-200A Morava, radu Zlínov Z-526F, Z-50M, Z-142, Z-43 na ktorých sa vycvičili a dodnes lietajú tisíce pilotov. V hangári budú okrem nich k videniu aj súčasné lietadlá kategórie Ultralight - Savage Bobber a Shark (vyrobený v Senici) 

Každý typ lietadla má za sebou zaujímavú históriu, či už vývoja, alebo prevádzky, o ktorej piloti dokážu hodiny rozprávať často gestikulujúc oboma rukami. V Hangári X zažijete prehliadku lietadiel oživenú informáciami a príbehmi z prvej ruky od pilota, ktorý na nich nalietal stovky hodín. Na letisko ho tiež priviedol kedysi dávno otec, a to bol začiatok celoživotného záujmu o lietadlá.

Po prehliadke hangára ponúkame pre záujemcov vyhliadkové lety na lietadlách L-200 Morava, Z-43, Z-142, Z-526F.  Pre záujemcov o "veľké" lietanie sme pripravili letový simulátor, na ktorom si môžete vyskúšať letové postupy, priblíženia a pristátia ako s veľkým dopravným lietadlom. Pre veľkú časť mladých ľudí je práca dopravného pilota práve tým cieľom, pre ktorý sadajú do kabín malých lietadiel.

OTVÁRACIE HODINY: So a Ne: o 11.00 a o 14.00 hod.
Upozorňujeme, že na prehliadku je potrebné prísť načas.

VSTUPNÉ 2€ / osoba, deti do 6 rokov zdarma

PREHLIADKA SO SPRIEVODCOM So a Ne: o 11.00 a o 14.00 hod. 0949 849 412

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár