27. 09. 2021 Cyprián 24°C Občasný dážď

Termálne Kúpele Sárvár v Maďarsku

Autor: Claudinka, Foto: Sárvár

Sarvar 4

Adresa:H-9600 Sárvár Vadkert út 1. Telefón:+36 06 95 523-600 E-mail:info@sarvarfurdo.hu www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Sárvár - miesto pre dokonalú rodinnú dovolenku!

Sárvár je jedno z najpopulárnejších termálnych kúpalísk v Maďarsku. Určite sa môžu zaslúžene popýšiť titulom "kúpele priateľské k deťom", čím nemyslíme iba detský bazénik, ale aj veľký výber z tobogánov podobný ako v aquaparkoch. V neposlednom rade je to dobrá voľba aj v nečase, pretože v Kúpeľoch Sárvár máte čo robiť aj v prípade, že by meteorológovia predpovedali dážď práve na termín Vašej dovolenky. Áno, každopádne sa oplatí vybrať také miesto, kde sa netreba starať o počasie - v krytých zážitkových kúpeľoch sa budete cítiť dobre, aj keby sa pokazilo počasie. Tobogány, detské bazény a vodné hry skutočne očaria menšie deti a väčšie si môžu vybiť energiu na veľkých tobogánoch, v zážitkových bazénoch alebo v bazéne s vlnobitím. Dospelí si zase môžu odpočinúť v liečebnej časti kúpeľov, kde je odpočinok na prvom mieste a táto časť je oddelená od zážitkovej časti pre rodiny, preto si tu môžete nerušené užívať uvoľňujúci relaxačný kúpeľ v horúcej vode.

Sarvar 6

Budova o rozlohe 5000 m2 so stredomorskou atmosférou ponúka mnoho dobrodružstiev:

 • bazén s umelými vlnami

 • detský zážitkový bazén so šmykľavkami a hračkami pre najmenších - priamo vedľa veľké jacuzzi, odkiaľ môžu rodičia pohodlne sledovať detské bazény

 • detský bazén so šmykľavkami, vodným delom a striekacie bránou

 • široká rodinná šmykľavka - pre spoločné zážitky

 • zelená rúrková šmykľavka - nielen pre deti

 • 3 obrie kĺzačky * točia sa vnútri aj mimo budovy (výškový limit pre obrie kĺzačky min. 120 cm - úroveň ramien)

 • detský kútik s vychovávateľkou, stráženie detí zdarma

 • svet batoliat: kuchynka s mikrovlnkou a ohrievačom detskej stravy, prebaľovací miestnosť, tepidárium, detský kútik, odpočiváreň

 • 25 m dlhý plavecký bazén

 • bowling

 • rozsiahle priestory na odpočinok

 • obrovská terasa na opaľovanie 

Najmä deti milujú zážitkový bazén a vodné ihrisko vo vonkajšej časti kúpeľov. Nespočetné množstvo zážitkov a výziev skrýva pirátska loď vo vode či vodný hrad. K štvorprúdovej pretekárskej šmykľavke a k šiestim obrím tobogánom sa minulý rok v júni spustili ešte dva vzrušujúce maxitobogány a tak majú tobogány v celkovej dĺžke takmer 1000 metrov!

Sarvar 4

Detský kútik

Na prvom poschodí sa môžu najmenší návštevníci tešiť na útulný detský kútik, ktorý pripomína svet rozprávok. Deťom sa v ňom venujú kvalifikované vychovávateľky, pripravujú pre ne zábavné hry, tvorivé dielničky a hudobné programy. Rodičia si tu môžu "odložiť na chvíľku" svoje deti staršie ako 3 roky a môžu sa ísť zatiaľ v kľude zrelaxovať do bazénov s liečivou vodou, oddýchnuť si v saune, dopriať si niektorú z wellness procedúr, navštíviť exkluzívny salón krásy či venovať sa chvíľku bez výčitiek svedomia jeden druhému. Stráženie detí je zdarma.

Sarvar 8

Cenová politika priateľská k peňaženkám

Čo sa týka vstupov, kúpele majú all-inclusive charakter. Hneď pri príchode Vás príjemne prekvapí, že sa neplatí parkovné. Nie sú ani rozdielne zóny, s kúpeným lístkom je k dispozícii celý areál - bazény s liečivou vodou, rodinné zážitkové kúpele, od jari aj vonkajšie kúpalisko, relaxačný priestor s lehátkami a samozrejme aj všetky tobogány!

Sarvar 3

Pre milovníkov dobrodružstiev

V susedstve Kúpeľov Sárvár na Vás čaká lanový park s jedenástimi cestami rôznych obtiažností. Oplatí sa vyskúšať 10 metrovú lezeckú stenu, lukostreľbu a streľbu zo vzduchovky v dobrodružnom parku, ktorý je vytvorený medzi obrovskými stromami, na brehu jedného zo siedmich jazier Sárváru. 

Sarvar 5

Všetko pod jednou strechou

Ku kúpeľom patria aj rôzne ponuky ubytovania: štvorhviezdičkový rodinný hotel priamo v areáli , kemping, apartmány a mobilné domy a tak pohodlne a s neobmedzeným vstupom môžete užívať služby kúpeľov. 

Ako sa tam dostať?

Kúpeľné mesto Sárvár sa nachádza v západnej časti Maďarska, neďaleko od hraníc s Rakúskom, cca 150 km od Bratislavy, asi na polceste na Balaton. Dostanete sa tam buď cez prechod Rajka a mesto Mosonmagyaróvár, alebo cez Medveďov/Komárno a mesto Győr.

Otváracie hodiny nájdete >>> TU.

 

Virtuálnu prechádzku môžete online absolvovať pred návštevou >>> TU.

Mapa: N 47° 15′ 9″ E 16° 55′ 46″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Zuzana 15.12.2019, 22:36

  Modernizacia by nezaškodila, ale kvalitou je to naozaj vysoký štandard.

 • Bet 24.11.2019, 07:36

  Som v nemom úžase, že aj najlepšie kúpele v Maďarsku sa tu dostali. Som neskutočne potešená, juj. Nemám, čo vytknúť. Už roky chodíme a roky je to top.

 • Karolina 06.01.2018, 23:41

  Najlepsie kupele v Madarsku.

 • Oli 14.12.2017, 18:54

  Veľký detský akvapark pre deti, vnútorný aj vonkajší. My sme sa ubytovali v kempingu, ktorý je zadným vchodom prepojený s areálom kúpeľov. V cene kempu je aj vstup do akvaparku, s viacnásobným vstupom.

 • Ingrid 04.12.2017, 19:31

  v mestečku Sárvár je viacero možností na kvalitné ubytovanie, veľký skvelý Aquapark, Výborné služby proste super, a tiež je otvorená nová dialnica až k mestu Sárvár takže aj cesta tam je v pohode

 • Libusa 30.12.2016, 07:38

  Velmi sa nam tu pacilo, deti sa vyblaznili, ani sa nam odist nechcelo. Bazeny super, velke a bazen s umelymi vlnami bol najlepsi

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár