05. 08. 2020 Hortenzia 25°C Oblačno

Relaxačno-rehabilitačné centrum Horné Saliby

Autor: Hanka, Foto: thermaltour.sk
Adresa:Thermal Tour, s.r.o., Horné Saliby 1203, 925 03 Horné Saliby Telefón:031 785 26 63 E-mail:thermaltour@thermaltour.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

horne saliby

Termálne kúpalisko sa nachádza v rovinatej južnej časti Slovenska, medzi okresnými mestami Galanta a Šaľa. Areál kúpaliska je v katastrálnom území obce Horné Saliby. Termálna voda vyviera z hĺbky 1559 m, na ústí má teplotu 67 stupňov C a blahodárne pôsobí na pohybové ústrojenstvo.

Pre milovníkov termálneho kúpaliska sú k dispozícii tri bazény: 

 • taliansky bazén,
 • bazén pre mládež a
 • detský bazén do 6 rokov. 

Na zábavu slúži 72 m dlhý tobogan s vlastným dojazdovým bazénom. Milovníci športu môžu využívať tenisový kurt, volejbalové ihrisko a nohejbalové ihrisko. Odpočinok a slnenie je možné na upravenej a udržiavanej areálovej zeleni.

horne saliby 2

Relaxačný komplex s celoročnou prevádzkou

Od konca roka 2003 je na termálnom kúpalisku v Horných Salibách v prevádzke nový relaxačný komplex s celoročnou prevádzkou, ktorý bol spolufinancovaný s Európskou úniou v rámci programu SAPARD.

Bazénová časť centra má tri bazény:

 • kľudový - sedací s termálnou vodou (39 - 40 C)
 • kľudový s masážnymi tryskami, s term. vodou (36 C)
 • relaxačný s hĺbkou 130 cm, poskytuje možnosť plávania, obsahuje chrliče vody a dnový gejzír (do 30 C). 

Otváracia doba je od 10:00 hod. do 22:00 hod., počas leta 10:00 hod. do 22:00 hod.

Súčasťou relaxačného komplexu je bazénová hala s oddychovou plochou a minipresso s obsluhou.

Bazény sú vybavené atrakciami ako napríklad: chrliče, dnový vzduchový gejzír, stenové hydromasáže a vzduchové masážne rošty. Na druhom nadpodlaží je vytvorená plocha na oddych rekreantov.

V rehabilitačnom trakte sú obsadené miestnosti pre masáž, fyzioterapiu (ultrazvuk,magnetoterapia, elektroliečba), sauny s odpočivárňou, mokrá rehabilitácia ako hydromasážne sprchy, masáže nôh a malá bazénová hala s masážnym bazénom.

horne saliby 3

Regenerácia

Ponúkajú:

 • Saunaland (fínska sauna, infrasauna, parný kúpeľ)
 • Vírivka
 • Vodoliečba
 • Fyzioterapia (ultrazvuk,magnetoterapia,elektroliečba)
 • Rašelinový zábal
 • Parafínový zábal
 • Individuálny telocvik
 • Hydroliečba (hydromasáž, podvodná masáž)
 • Masáž (športová, reflexná, relaxačná).

Relax

Každému záujemcovi o aktívny odpočinok ponúkame možnosť využitia posilňovne, squashového ihriska, troch druhov sáun (fínska, infrasauna, parný kúpeľ) a iné relaxačno - športové služby. Po aktívnom športe dodajú potrebnú energiu ľudskému telu masáže a vírivky, ktoré sú dostupné na termálnom kúpalisku po celý rok.

Ubytovanie

Ubytovanie je možné priamo v areáli kúpaliska v novopostavených chatkách typu Hargita a v chatkách typu Okál. Spolu je tu 53 chatiek. Rekreačné chatky typu Okál sú jednoducho zariadené s oddelenou obytnou časťou s farebným televízorom, kuchynkou s plnou výbavou, chladničkou a sociálna časť s spálňou.

Rekreačné chatky typu Hargita majú v podkroví spálňu so štyrmi stálymi lôžkami s možnosťou prístrelky. Na prízemí sa nachádza kúpeľňa - sprcha, WC, umývadlo, plne vybavená kuchynská linka, mikrovlnka, chladnička s mrazničkou, elektrický varič dvojplatňový, čalúnená rohová lavica, stôl, skriňa, farebný televízor, ventilátor, krytá vonkajšia terasa. Parkovanie je umožnené priamo pri ubytovacích zariadeniach.

Možnosť ubytovania aj na víkendy v chatke typu Hargita. 

Termálne kúpalisko

Termálne kúpalisko sa nachádza v rovinatej južnej časti Slovenska, medzi okresnými mestami Galanta a Šaľa. Areál kúpaliska je v katastrálnom území obce Horné Saliby. Termálna voda vyviera z hĺbky 1559 m, na ústí má teplotu 67 stupňov C a blahodárne pôsobí na pohybové ústrojenstvo.

Pre milovníkov termálneho kúpaliska sú k dispozícii tri bazény: taliansky bazén, bazén pre mládež a detský bazén do 6 rokov.
Na zábavu slúži 72 m dlhý tobogan s vlastným dojazdovým bazénom. Milovníci športu môžu využívať tenisový kurt, volejbalové ihrisko a nohejbalové ihrisko. Odpočinok a slnenie je možné na upravenej a udržiavanej areálovej zeleni.

saliby termalne

Cenník a otváracie hodiny

Mapa: N 48° 8′ 4″ E 17° 46′ 53″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • palec 09.01.2020, 16:39

  koncom roka 2019 sme boli vyuzit vecerne kupanie od 18.30-20.30 a 20.35 uz netiekla v sprchach tepla voda a o 20.40 ani studena. pritom otvorene maju do 21.00. musite sa ist osprchovat uz aspon o 20.20, tym si skratite cas kupania o 10 minut, co by ste chceli za 4 eura.

 • Andrea Šmihulová 07.01.2020, 20:23

  Super kúpalisko v lete.Sme si to tam výborne užili s celou rodinou počas leta.

 • Zuzana 07.12.2018, 21:05

  agroturisticke centrum je fajn, prijemna teplota v rekreacnom bazene, skvely oddych v teplejsich bazenoch, odporucam

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár