20. 09. 2020 Ľuboslav(a) 24°C Jasno

Kam s deťmi v Bojniciach a okolí

Autor: Simona, Foto: sdetmi.com, Sponzorovaný obsah
Adresa:Bojnice Telefón:- www:stránka organizátora
Hodnotenie:

BojniceBojnice sú už dlhodobo destináciou, ktorú obľubujú hlavne rodiny s deťmi, nielen kvôli romantickému zámku, ale i Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach. V prípade, že sa do Bojníc vyberiete na víkend, či dlhšiu dovolenku, s deťmi sa nudiť určite nebudete. Okrem tradičných destinácií je tam skutočne čo vidieť, či navštíviť - páči sa, vyberajte :)

Národná zoologická záhrada Bojnice

DSC 7198

Zdroj: sdetmi.com

Asi nikoho neprekvapí, keď ako prvý tip pri návšteve Bojníc s deťmi uvedieme ZOO. Národná zoo Bojnice je najstaršou a najnavštevovanejšou zoo na Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955 a v súčasnosti sa rozkladá na ploche 41 ha, z čoho expozičnú časť tvorí 20 ha. 

Viac informácií >>


Gumi Land Bojnice

20200620 125235

Zdroj: FB Gumi Land Bojnice

20200620 125253

Zdroj: FB Gumi Land Bojnice

Či je pekne, alebo prší, v Gumi Lande v Bojniciach sa deti zabavia vždy! Atrakcie od výmyslu sveta, vodné loďky, či iné pobavia detičky, a zároveň garantujeme, že budú aj dobre v noci spať :) Gumi Land sa nachádza len kúsok od Múzea Praveku a je otvorený denne od 10. - 19.00 hod. Areál je prestrešený, takže počasie nás neprekvapí, samozrejmosťou je aj bufet. Pozývame na návštevu!

Viac informácií >>


Múzeum praveku

Muzeum praveku Bojnice 04

Zdroj: muzeumpraveku.sk

Bojnice sú považované za klenot pravekých dejín, najvzácnejšiu lokalitu sídla neandertálskeho pračloveka na území Slovenska. Múzeum praveku, ktoré sa nachádza na pôvodnom mieste, ktoré v praveku neandertálci osídlili (areál travertínovej Prepoštskej jaskyne), približuje zaujímavou formou ich život: aké kamenné nástroje si dokázali vyrobiť, čo jedli, aké lovili zvieratá, čo si obliekali, ako si delili v pravekej tlupe prácu, aby prežili… 

Viac informácií >>


Pension & Restaurant Meridiana Bojnice

meri den23

Zdroj: meridianabojnice.sk

V prípade, že plánujete výlet do Bojníc na niekoľko dní, určite odporúčame aj romantický penzión Meridiana. Okrem detského ihriska deti určite poteší aj jazierko s rybami, rodičia ocenia skvelé jedlo a naozaj príjemné posedenie pri káve či chutnom obede. 

Viac informácií >>


Mysterium ǀ zážitkové únikové hry

Mysterium Bojnice

Zdroj: mysterium.sk

Tajuplná, logická no hravá aktivita v Bojniciach? Navštívte Mysterium. Úniková hra je zábavná aktivita plná symbolov, skrytých indícií, zámkov...  Deti sa počas hry nielen zabávajú, ale súčasne vnímajú tímovú spoluprácu a komunikáciu a dozvedia sa zaujímavosti z histórie. Vďaka témam a obsahu si na svoje príde aj dospelý doprovod… :)

Viac informácií >>


Vyhliadková veža Čajka

2018 08 17 17.08.20

Zdroj: sdetmi.com

Novinka v rámci Bojníc a okolia. Vyhliadková veža Čajka s prevýšením asi 30 metrov má oceľovú konštrukciu a drevenú lávku, stúpanie na nej je šesť percent. Súčasťou stavby je i tobogan, ktorým sa návštevníci môžu spustiť z vrcholu veže nadol. K stavbe neustále pribúdajú novinky a vždy sa je na čo tešiť.

Viac informácií >>


Sokoliari Aquila v Bojniciach

EventImage 020364

Zdroj: aquila.sk

Cieľom sokoliarov Aquila je pomôcť dravcom v ich zápase o prežitie, nielen chovom, ale aj propagáciou, približovaním ich krásy, dokonalosti, propagovaním sokoliarstva ako najstaršieho spôsobu lovu, ale aj výchovou detí aj mládeže vo vzťahu k prírode, no a v neposlednom rade aj samotnou ochranou dravcov, ich rehabilitáciou a výskumom. V tom nám má pomáhať aj náš symbol orol.

Viac informácií >>


Bojnický zámok

DSC 7369

Zdroj: sdetmi.com

Nádherné miesto, ktoré určite stojí za návštevu v každom ročnom období. Bojnický zámok už pravidelne usporiadava zaujímavé akcie a podujatia určené rodinám s deťmi, takže o zábavu budete mať isto postarané. Navyše, každú prvú nedeľu v mesiaci môžete využiť vstup zdarma!

Viac informácií >>


Dom ilúzií

20190713 174529

Zdroj: domiluzii.sk

V Dome ilúzií môžete vďaka interaktívnej expozícii objavovať a poznávať, ako fungujú naše zmysly pri vnímaní optických ilúzií. Nájdete u nás trick-artové maľby tematicky zamerané na bojnické legendy, meniace sa obrazy (tzv. lentikulárne obrazy), obrazy s moaré efektom a zoznámite sa aj s rozšírenou realitou.


Zrkadlové bludisko

60825089 812582772462178 2956532620436963328 n

Zdroj: FB Zrkadlové bludisko Bojnice

 

Zrkadlá, zrkadlá a ešte raz zrkadlá. Aj tak sa dá charakterizovať zaujímavá atrakcia pre deti i dospelých v Bojniciach. Deti sa zabavia pri hľadaní východu z netradičného bludiska. Vyskúšate nájsť cestu von i vy?


 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Ak máte pre nás ďalšie tipy, ktoré sa s deťmi určite oplatia v Bojniciach navštíviť, nezabudnite nám napísať na info@sdetmi.com :) Vopred ďakujeme!

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Kika 25.12.2019, 14:28

    Bojnice sme navštívili už viackrát, zoo aj zámok sme už s deťmi boli, na rozhľadňu Čajka sa chystáme tento rok.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár