25. 06. 2022 Tadeáš 33°C Skoro jasno, búrky

Kam s deťmi v Bojniciach a okolí

Autor: Simona, Foto: sdetmi.com, Sponzorovaný obsah
Adresa:Bojnice Telefón:- www:stránka organizátora
Hodnotenie:

BojniceBojnice sú už dlhodobo destináciou, ktorú obľubujú hlavne rodiny s deťmi, nielen kvôli romantickému zámku, ale i Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach. V prípade, že sa do Bojníc vyberiete na víkend, či dlhšiu dovolenku, s deťmi sa nudiť určite nebudete. Okrem tradičných destinácií je tam skutočne čo vidieť, či navštíviť - páči sa, vyberajte :)

Národná zoologická záhrada Bojnice

DSC 7198

Zdroj: sdetmi.com

Asi nikoho neprekvapí, keď ako prvý tip pri návšteve Bojníc s deťmi uvedieme ZOO. Národná zoo Bojnice je najstaršou a najnavštevovanejšou zoo na Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955 a v súčasnosti sa rozkladá na ploche 41 ha, z čoho expozičnú časť tvorí 20 ha. 

Viac informácií >>


Múzeum tradičných remesiel Bencovje grunt

7

Zdroj: bencovjegrunt.sk

Bencovje grunt – múzeum remesiel sa nachádza v historickom Starom meste vnútri stredovekých hradieb. Predstavuje typické obydlie, grunt drobného remeselníka, gazdu, v akom žili obyvatelia Bojníc pred 100 až 150 rokmi. Zoznámite sa so spôsobom života, zvykmi a obyčajmi, stravovaním i obliekaním, ktoré boli každodennou súčasťou rodiny Štefana Bencu. Môžete si vyskúšať točenie keramiky na hrnčiarskom kruhu, namaľovať keramický výrobok. Zažijete radosť z tvorenia, príjemné kreatívne chvíle a vytvoríte si vlastný originál či jedinečný darček, ktorý bude prinášať radosť dlhý čas.

Viac informácií >>


Múzeum praveku

Muzeum praveku Bojnice 04

Zdroj: muzeumpraveku.sk

Bojnice sú považované za klenot pravekých dejín, najvzácnejšiu lokalitu sídla neandertálskeho pračloveka na území Slovenska. Múzeum praveku, ktoré sa nachádza na pôvodnom mieste, ktoré v praveku neandertálci osídlili (areál travertínovej Prepoštskej jaskyne), približuje zaujímavou formou ich život: aké kamenné nástroje si dokázali vyrobiť, čo jedli, aké lovili zvieratá, čo si obliekali, ako si delili v pravekej tlupe prácu, aby prežili… 

Viac informácií >>


Gumi Land Bojnice

278964958 507814877473807 1350125493238411345 nZdroj: FB Gumi Land Bojnice

278801659 507814827473812 5035920424789683706 nZdroj: FB Gumi Land Bojnice

Či je pekne, alebo prší, v Gumi Lande v Bojniciach sa deti zabavia vždy! Atrakcie od výmyslu sveta, vodné loďky, či iné pobavia detičky, a zároveň garantujeme, že budú aj dobre v noci spať :) Gumi Land sa nachádza len kúsok od Múzea Praveku a je otvorený denne od 10. - 19.00 hod. Areál je prestrešený, takže počasie nás neprekvapí, samozrejmosťou je aj bufet. Pozývame na návštevu!

Viac informácií >>


Zrkadlové bludisko 

C53FD546 5C63 446D A9DF FAF98D905000

Zdroj: FB Zrkadlové bludisko Bojnice

Zrkadlá, zrkadlá a ešte raz zrkadlá. Aj tak sa dá charakterizovať zaujímavá atrakcia pre deti i dospelých v Bojniciach. Deti sa zabavia pri hľadaní východu z netradičného bludiska. Vyskúšate nájsť cestu von i vy?


Viac informácií >>


Mysterium ǀ zážitkové únikové hry

Mysterium Bojnice

Zdroj: mysterium.sk

Tajuplná, logická no hravá aktivita v Bojniciach? Navštívte Mysterium. Úniková hra je zábavná aktivita plná symbolov, skrytých indícií, zámkov...  Deti sa počas hry nielen zabávajú, ale súčasne vnímajú tímovú spoluprácu a komunikáciu a dozvedia sa zaujímavosti z histórie. Vďaka témam a obsahu si na svoje príde aj dospelý doprovod… :)

Viac informácií >>


Vyhliadková veža Bojnice - Čajka v oblakoch

01

Zdroj: FB Vyhliadková veža Bojnice oficiálna stránka

Vyhliadková veža Bojnice – Čajka v oblakoch s prevýšením asi 30 metrov je postavená z oceľovej konštrukcie a drevenej lávky s pohodlným stúpaním 6%. Bezbariérový prístup ponúka príjemnú prechádzku pre rodiny s malými deťmi, s kočíkmi aj pre invalidné vozíky.  Súčasťou Vyhliadkovej veže je i tobogan, ktorým sa návštevníci môžu spustiť z vrcholu veže nadol. Okrem samotnej veže tu nájdete aj Tarzániu, ktorej súčasťou je lanová dráha pre malých aj veľkých, 3D bludisko, lezecká stena aj zoskok z plošiny, Šmolko domčeky, detský zábavný park s preliezkami, trampolínami a hojdačkami, drevený hrad s tobogánom, zmrzlinový Šmolko-stánok, reštauráciu i bufety s občerstvením. 

Viac informácií >>


Sokoliari Aquila v Bojniciach

EventImage 020364

Zdroj: aquila.sk

Cieľom sokoliarov Aquila je pomôcť dravcom v ich zápase o prežitie, nielen chovom, ale aj propagáciou, približovaním ich krásy, dokonalosti, propagovaním sokoliarstva ako najstaršieho spôsobu lovu, ale aj výchovou detí aj mládeže vo vzťahu k prírode, no a v neposlednom rade aj samotnou ochranou dravcov, ich rehabilitáciou a výskumom. V tom nám má pomáhať aj náš symbol orol.

Viac informácií >>


Bojnický zámok

DSC 7369

Zdroj: sdetmi.com

Nádherné miesto, ktoré určite stojí za návštevu v každom ročnom období. Bojnický zámok už pravidelne usporiadava zaujímavé akcie a podujatia určené rodinám s deťmi, takže o zábavu budete mať isto postarané. Navyše, každú prvú nedeľu v mesiaci môžete využiť vstup zdarma!

Viac informácií >>


Dom ilúzií

20190713 174529

Zdroj: domiluzii.sk

V Dome ilúzií môžete vďaka interaktívnej expozícii objavovať a poznávať, ako fungujú naše zmysly pri vnímaní optických ilúzií. Nájdete u nás trick-artové maľby tematicky zamerané na bojnické legendy, meniace sa obrazy (tzv. lentikulárne obrazy), obrazy s moaré efektom a zoznámite sa aj s rozšírenou realitou.


Pieskové sochy

6C0A2728

Zdroj: FB Pieskové sochy Bojnice

Zaujímavá atrakcia, ktorá poteší malých i veľkých. Navštívte spolu s nami Budmericky kaštieľ, hrady Ľubovňa, či Beckov, Nitriansky hrad, alebo starý hrad Banská Štiavnica. Ale nie hocijaké, tieto sú vyrobené z piesku! Deti poteší až 13 sôch na rôzne témy, a čo viac, areál je otvorený za každého počasia :)


Báječné atrakcie

bajecne21a

Zdroj: bajecneatrakcie.sk

Pri výlete do Bojníc určite nevynechajte Baječné atrakcie v Nitrianskom Rudne. Len 13 km od ZOO nájdete miesto neobmedzenej zábavy pre vaše ratolesti. Areál s rozlohou 1400 m2 ponúka 10 skákacích hradov, vodné bazény so šmýkačkou, aqua roller, lodičky pre deti, aquazorrbing, penovú párty či maľovanie na tvár. K dispozícii je tiež bufet a altánok so sedením.


Arakovo

Arakovo

Zdroj: FB Arakovo

 

Arakovo jedinečnú mobilnú kontaktnú ZOO s exotickým vtáctvom nájdete denne od 10:00 do 18:00 hod., priamo pri Bojnickom zámku, pred vstupom do Bojnického dvora. Ary môžete nakŕmiť, pohladiť, odfotiť sa s nimi a dozvedieť sa niečo viac o ich živote. Presvedčíte sa, že sú veľmi prítulné a priateľské. Príďte zažiť výnimočný zážitok pre každého. 


Pension & Restaurant Meridiana Bojnice

meri den23

Zdroj: meridianabojnice.sk

V prípade, že plánujete výlet do Bojníc na niekoľko dní, určite odporúčame aj romantický penzión Meridiana. Okrem detského ihriska deti určite poteší aj jazierko s rybami, rodičia ocenia skvelé jedlo a naozaj príjemné posedenie pri káve či chutnom obede. 


 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Ak máte pre nás ďalšie tipy, ktoré sa s deťmi určite oplatia v Bojniciach navštíviť, nezabudnite nám napísať na info@sdetmi.com :) Vopred ďakujeme!

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Peter 09.12.2021, 07:55

    Zamok + Hrad, vyborna kombinacia

  • GEP 01.12.2020, 20:53

    Bojnice pekne malé mestečko,ale neskutočne drahé hlavne teda jedlo. Ked idete ako 4clenna rodina urcite si prichystajte za obed aj 80€ Nas zoo velmi nenadchla,boli sme aj v lepších. Zamok sa nam páčil a Čajku este dorabali ked sme tam boli, dúfam že uz je lepšie parkovisko u nej. Pekny predloženy vikend, možno zasa o 5rokov sa vratime,skorej nema cenu.

  • Kika 25.12.2019, 14:28

    Bojnice sme navštívili už viackrát, zoo aj zámok sme už s deťmi boli, na rozhľadňu Čajka sa chystáme tento rok.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár