Minifarmy a ranče na Slovensku a v blízkom okolí

Autor: Danka, Foto: fotky jednotlivých zariadení, spolupráca
Adresa: Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Minifarmy a rance 700x300

Tiež majú vaše detičky veľmi radi zvieratká a neviete kam za nimi? Pripravili sme pre vás pár tipov z celého Slovenska a blízkeho okolia:)

Biofarma Stupava

Mesto: Stupava
Kraj: Bratislavský

biofarma4

Zdroj: biofarma.sk

Predstavte si, že ste v Bratislave, možno i v samotnom centre, a zatúžili by ste po prírode, po tichu, po vôni stromov, po zvuku ovčích zvoncov. Predstavte si, že ste dostali chuť na niečo špeciálne: na halušky alebo strapačky ako od babičky, na pravý čerstvý ovčí syr. No viete však, že máte málo času tak, ako každý v tomto uponáhľanom svete. Nerezignujte na svoju predstavu. Možno práve pre Vás sme vytvorili areál Biofarmy Príroda. Areál, ktorý vytvorila citlivá ľudská ruka. Biofarma Stupava - jediný salaš na západe. Nádherný kus prírody, bývalá Botanická záhrada Univerzity Komenského. Okrem salaša, mliečnice, pôvodnej Koliby, v ktorej je reštaurácia s tradičnou kuchyňou sa tu nachádza ideálne prostredie pre deti - ihrisko v prírode, botanický náučný chodník, hospodársky dvor s ohradami s domácimi zvieratami, pôvodná pekáreň v drevenej Kolibe, v ktorej sa pečie kváskový chlieb a domáce koláče. Strávte deň v prírode v lone nádhernej scenérie skupín vzácnych stromov Botanickej záhrady a sledujte baču pri práci na hospodárstve pri opatere našich domácich zvierat. 
Otvorené celoročne, aj počas sviatkov. 

VIAC INFO TU >>


Gazdovský dvor Náš sen

Mesto: Pusté Úľany
Kraj: Trnavský

gazdovsky dvor

Zdroj: dvornassen.sk

V Pustých Úľanoch na Novej ceste sa nachádza gazdovský dvor, kde sú zvieratká chované s ohľadom na ich prirodzené potreby. Množstvo jazierok s krásnym vodným vtáctvom dotvára veľmi príjemnú atmosféru. Aby ste si túto pohodu mohli užiť aj Vy, je dvor sprístupnený aj verejnosti. Počas návštevy je možné hladkať, česať a kŕmiť vybrané druhy zvieratiek, hrať sa v zóne pre detičky, alebo si iba tak oddýchnuť v niektorom zákutí. Je možné usporiadať si tu netradičné narodeniny, alebo posedenie s partiou kamarátov pri táborisku. Privítajú tu aj škôlky, školy, CVČ, domovy seniorov ... Neváhajte si oddýchnuť na dvore v Pustých Úľanoch.

VIAC INFO TU >>


Goralský dvor Haligovce

Mesto: Haligovce
Kraj: Prešovský

A5 2 1

Zdroj: goralskydvor.sk

 Goralský dvor sa nachádza pri hlavnej ceste v smere Stará Ľubovňa – Červený Kláštor, od ktorého je vzdialený 3 km. Detičky najviac ocenia dotykovú farmu s domácimi zvieratami a detské ihrisko s hojdačkami aj pre dospelých či bazénové močidlo. Malých aj veľkých taktiež poteší futbalové a volejbalové ihrisko, záhradné šachy, ruské kolky a skanzen historických strojov. 

Samozrejmosťou je bezplatné zapožičanie prenosných ohnísk, grilov, požičovňa bicyklov, raftov a kajakov. Na Goralskom dvore sa môžete aj ubytovať. Ponúka 13 chát a camping, zaradený medzi TOP kempingy na Slovensku. Maškrtníci ocenia kvalitnú Slovenskú reštauráciu a letnú Kolibu, ktorú možno využiť  na večerné posedenia. Okolie poskytuje veľa možností pre aktívny oddych a turistiku pešo, či cykloturistiku. Na tieto chodníky začína trasa priamo na Goralskom dvore.
A môžete si zobrať aj svojich štvornohých miláčikov :-).  


VIAC INFO TU >>


Ranč pod Ostrou skalou

Mesto: Stratená
Kraj: Prešovský

pod ostrú skalou

Zdroj: ranc-ladova.sk

Ranč pod Ostrou skalou otvoril svoju bránu hosťom v roku 2005. Základom našej činnosti je chov hospodárskych zvierat. Chov koní je zameraný na podporu a zachovanie druhov ako je Hucul a Norik a tiež chov teplokrvných koní využívaných prevažne na športovú činnosť a agroturistiku. Ďalšou činnosťou je chov hovädzieho dobytka typu Charolais a Anngus. U tohto typu je významná jeho výťažnosť vysokokvalitného mäsa. Počas našej existencie sme naše služby rozšírili o ubytovanie - 6 apartmánov s kapacitou 25 postelí a reštauráciu v štýle divokého západu, kde možno ochutnať poctivú slovenskú kuchyňu z lokálnych surovín. V lete sa venujeme prevažne organizovaniu táborov pre deti a agroturistike. Taktiež si u nás môžete zapožičat e-bike a prejsť s ním krásne cyklotrasy v okolí. V zime tu nájdete bežecký areál. Sme ideálnym miestom na relax a hlavne pre rodiny s deťmi, ale aj pre všetkých, ktorí milujú oddych v prírode. 

VIAC INFO TU >>


Lunterov ranč

Mesto: Zvolen
Kraj: Banskobystrický

Lunterov ranč

Zdroj: lunterovranc.sk

Lunterov ranč nájdete v rekreačnej oblasti Kráľová 8 km od Zvolena, obklopený pohorím Javorie.  Ponúkame westernové jazdenie pre všetky vekové kategórie a úrovne jazdenia. Šport, oddych a občerstvenie v príjemných priestoroch v prírodnom prostredí. Malí návštevníci sa môžu povoziť na koníčku, na jazdiarni aj v lese, pohladkať ovečku, psíka, mačičku, nakŕmiť kozičku, sledovať ako sa zajačiky ňufkajú, pobehať si naboso po trávičke, napiecť pieskové koláčiky, natrhať kytičku lúčnych kvetov pre mamičku, sledovať vtáčiky, mravčeky, chrobáčiky, dochuti sa vyhojdať na všakovakých drevených aj látkových hojdačkách, vyskákať na trampolíne, opáčiť šmykľavku či lanovku, pokoriť detskú lezeckú stenu, zacvičiť si na na gymnastických kruhoch, šplhať na lane...  A pre veľkých? Pre unavených oddych, pre akčných šport, pre večne pracujúcich wifi, pre kuchárov „poľnú“ kuchyňu. Na opekanie k dispozícii dve vonkajšie a jedno ohnisko pod strechou, ražňov je dosť, možnosť zapožičať gril, kotol, varechu aj zásteru. Cez prázdniny máme v ponuke aj denné kurzy jazdenia pre deti. Prežite prázdniny v prekrásnej prírode priamo na ranči.

VIAC INFO TU >>


Ekofarma Ostrov v srdci dunajskej prírody

Mesto: Zlatná na Ostrove
Kraj: Nitriansky

ekofarma

Zdroj: ekofarma.sk

Príďte si oddýchnuť do jedinečnej prírody Podunajska a podporte ochranu najväčšieho dunajského
ostrova na Slovensku. Ekofarma Ostrov svojim návštevníkom ponúka množstvo zážitkov a atrakcií. Stálymi obyvateľmi Ekofarmy sú sysle, bocian Bóbita a zvieratá z farmy, ktoré je možné navštíviť v maštali a vonkajších výbehoch. Vďaka interaktívnej výstave v priestoroch starej sýpky sa dozviete viac o prírode Dunajských luhov. V areáli Ekofarmy sa nachádza aj bufet a kemping s detským ihriskom.
Najväčším pokladom je Veľkolélsky ostrov, ktorý sa nachádza za hrádzou, kúsok od Ekofarmy. O
prírodné bohatstvo ostrova sa už od roku 2006 stará organizácia BROZ, ktorá tu postupne rozvíja aj
prírodu nezaťažujúci ekoturizmus. Na ostrove je možné jazdiť na koni, prenajať si voz s konským
záprahom, kanoe, kúpať sa v Dunaji a v blízkej dobe budú do prevádzky uvedené aj pramice, ktoré
Vás prevezú po Veľkolélskom ramene.

VIAC INFO TU >>


Farma pod Gaštankou

Mesto: Modra
Kraj: Bratislavský

farma pod gastankou

Zdroj: podgastankou.sk

Sme malá rodinná farma, v malebnom modranskom chotári, kde vždy nájdete ľudí, ktorí sa o vás radi postarajú. Farma Pod Gaštankou ponúka možnosť aktívneho oddychu a zábavy pre celú rodinu. Detské ihrisko, kontaktné zoo, záhrada s bylinkami a ohniská určené na prenájom spolu so skvelou domácou kuchyňou a ponukou vychytených modranských vín vytvárajú výnimočný priestor taktiež pre návštevy detských kolektívov, rôzne oslavy, firemné eventy alebo kultúrne a tematické akcie. 
Vďaka nášmu mini zoo sa malí zvedavci dostanú do kontaktu so zvieratkami, ktoré poznajú v lepšom prípade len z obrázkových knižiek. Na farme chováme kone, ovce, kozy, králiky, prasiatka, sliepky, kačice, husi, psy, mačky a pávy, ktoré môžete nielen pozorovať, ale aj hladkať a kŕmiť u nás kúpeným krmivom. Nebojácne deti sa môžu povoziť a pozrieť na svet s výšky, z chrbta nášho koníka Larsona. 

VIAC INFO TU >>


Gazdovstvo Uhliská

Mesto: Nemšová – Trenčianska Závada
Kraj: Trenčiansky

uhliska

Zdroj: FB Gazdovstvo Uhliská

Rodinné Gazdovstvo Uhliská - miesto pre príjemne strávený deň v prírode tu nájdu milovníci zvierat a koní, cyklisti a turisti na potulkách prírodou, ako aj rodiny s deťmi. Príbeh našej farmy sa začal písať v roku 2010, kedy sme zo starých maštalí po ošípaných začali postupne budovať naše Gazdovstvo. Začali sme koňmi a postupne sme chov rozšírili o hovädzí dobytok, ovečky, kozy, somárikov, mangalice a hydinu. Gazdovstvo Uhliská je rodinná farma , postupne sme ju vybudovali a budujeme s cieľom vytvoriť príjemné miesto pre oddych a zároveň ponúknuť ľuďom kvalitné výrobky z toho čo si dochováme a vypestujeme. Všetky naše mäsové a syrové výrobky robíme priamo u nás na Gazdovstve v malých množstvách vždy čerstvé.

VIAC INFO TU >>


Na gazdovskom dvore v Strachankove

Mesto: Ždiar
Kraj: Prešovský

V Strachankove môžete zažiť, ako to vyzeralo na takom gazdovskom dvore. Na všetkých návštevníkov sa už tešia zvierací obyvatelia Goralskej farmičky. Týchto sa môžu deti nielen dotknúť a nakŕmiť ich, ale uvidia tiež, ako to na takom hospodárskom dvore kedysi vyzeralo a na chvíľu sa tak stanú skutočnými gazdami. Čakajú tu na nich tiež preliezačky a hojdačky, aby sa poriadne vyšantili. Pre zvedavcov je pripravený rozprávkový chodník lesom, na ktorom odhalia Ždiarsku legendu o Havranovi a Vidle a niečo nové sa naučia. Do Strachankova sa dostanete pešo od Wellness Penziónu Strachan, alebo sa môžete vyviezť hore štvorsedačkovou lanovkou a naplno si tak užiť výhľad na Belianske Tatry. Ak dostanete hlad, odporúčame Vám navštíviť štýlovú zážitkovú reštauráciu Medvedí Brloh Strachan. Alebo si niečo dobré opečte na ohni - nemusíte so sebou nič nosiť, všetko si viete zabezpečiť v bufete priamo v Strachankove. 

VIAC INFO TU >>


Statok Schloss Hof v Rakúsku

Mesto: Schloss Hof
Kraj: Rakúsko

BeFunky Collage

Zdroj: schlosshof.at

Statok slúžil v 18. storočí na zásobovanie kniežacej domácnosti potravinami a rôznymi pochutinami, na udržiavanie a starostlivosť o jazdecké a úžitkové zvieratá, ako aj na vykonávanie remeselníckych prác. Dnes areál statku ukrýva rôzne miesta, na ktorých znovu ožíva roľnícky život z čias baroka. 
Vďaka početným zvieratám na statku ožíva v pravom slova zmysle aj história a budovy získavajú čerstvý nádych. Pôvod zvierat sa rozpína cez viacere kontinenty, avšak jedno z tematických ťažísk tvoria predstavitelia starorakúskych a vzácnych rás domácich resp. úžitkových zvierat. Vedľa oviec, kôz, ťáv a operencov vo výbehoch pokojne pobehujú i rôzne konské plemená. Veľkou radosťou sú každoročné prírastky, o čom sa na jar môžete sami presvedčiť. Zvieratá sú nielen neoddeliteľnou súčasťou hospodárskeho komplexu, ale zároveň zohrávajú významnú rolu aj pri rôznych slávnostiach.

VIAC INFO TU >>

 

Ide o spoluprácu na obsahu. 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár