18. 08. 2022 Elena, Helena 35°C Skoro jasno, búrky

Minifarmy a ranče na Slovensku a v blízkom okolí

Autor: Danka, Foto: fotky jednotlivých zariadení, Sponzorovaný obsah
Adresa: Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:
Minifarmy a rance na Slovensku

Zdroj: sdetmi.com

Tiež majú vaše detičky veľmi rady zvieratká a neviete kam za nimi? Pripravili sme pre vás tipy na obľúbené miesta, kde si zvieratká s deťmi užijete. Práve na jar, kedy sa rodia mláďatká, je návšteva na farme to pravé! Stačí sa len za nimi vybrať!


Ranč pod Ostrou skalou

DJI 0982

Zdroj: ranc-ladova.sk

Mesto: Stratená
Kraj: Prešovský

Ranč pod Ostrou skalou otvoril svoju bránu hosťom v roku 2005. Základom našej činnosti je chov hospodárskych zvierat. Chov koní je zameraný na podporu a zachovanie druhov ako je Hucul a Norik a tiež chov teplokrvných koní využívaných prevažne na športovú činnosť a agroturistiku. Ďalšou činnosťou je chov hovädzieho dobytka typu Charolais a Anngus. U tohto typu je významná jeho výťažnosť vysokokvalitného mäsa. Počas našej existencie sme naše služby rozšírili o ubytovanie - 6 apartmánov s kapacitou 25 postelí a reštauráciu v štýle divokého západu, kde možno ochutnať poctivú slovenskú kuchyňu z lokálnych surovín. V lete je možné sa ubytovať v indiánskych teepee stanoch, kočoch, či drevených chalúpkach a prežiť tak nevšedný zážitok. Taktiež si u nás môžete zajazdiť na koni, či vyskúšať adrenalínovú hojdačku s krásnym výhľadom. V zime tu nájdete bežecký areál. Sme ideálnym miestom na relax a hlavne pre rodiny s deťmi, ale aj pre všetkých, ktorí milujú oddych v prírode. 

VIAC INFO TU >>

 


Jazdecký areál Budička

101255229 179444296781986 7553952784731602944 n

Zdroj: budicka.sk

Obec: Budička okr. Zvolen
Kraj: Banskobystrický

Budička je malebná obec neďaleko mesta Zvolen, ktorá je priam stvorená na oddych a relax. Miesto, kde čas plynie pomalšie a človek sa môže zhlboka nadýchnuť a spomaliť uponáhľané tempo všedných dní.  Ak túžite po koníkoch, je to pre Vás to pravé miesto. V jazdeckom areáli Budička nájdete jazdeckú školu aj pre malé deti. Tých najmenších s radosťou povozia naše poníky. Detičky si môžu koníky pohladkať, dať im drobnú odmenu v podobe sušeného chlebíka či mrkvičky. Na detské pohladenie sa tešia aj kozička Eliška a Boba.

Oddychovú atmosféru Vám dotvorí ihrisko, kde sa deti môžu zahrať, zatiaľ čo rodičia si môžu vychutnať zaslúžený relax. K dispozícií je aj možnosť prenájmu ohniska. Priestory ihriska a ohniska je možné si taktiež prenajať a dopriať Vašim deťom nezabudnuteľnú narodeninovú oslavu v prírode. Ak máte chuť ísť na potulky prírodou, Budička Vám ponúka nenáročnú turistickú prechádzku na neďalekú Čertovu skalu či Turovský vodopád. Prechádzka na poníkoch v prírode v sprievode trénera je snáď splnený sen každého dieťaťa. No a komu by jeden deň nestačil, zaiste sa poteší možnosti ubytovania priamo nad stajňou s výhľadom na koníky.... a môžete si so sebou zobrať aj svojich štvornohých miláčikov.

VIAC INFO TU >>Biofarma Stupava

Namornicka modra Kolaz fotiek prirody Muzske cestovanie Prispevok na Twitter 1

Zdroj: biofarma.sk

Mesto: Stupava
Kraj: Bratislavský

Predstavte si, že ste v Bratislave, možno i v samotnom centre, a zatúžili by ste po prírode, po tichu, po vôni stromov, po zvuku ovčích zvoncov. Predstavte si, že ste dostali chuť na niečo špeciálne: na halušky alebo strapačky ako od babičky, na pravý čerstvý ovčí syr.? No viete však, že máte málo času tak, ako každý v tomto uponáhľanom svete. Areál, ktorý vytvorila citlivá ľudská ruka. Biofarma Stupava - jediný salaš na západe. Nádherný kus prírody, bývalá Botanická záhrada Univerzity Komenského. Okrem salaša, mliečnice, pôvodnej Koliby, v ktorej je reštaurácia s tradičnou kuchyňou sa tu nachádza ideálne prostredie pre deti - ihrisko v prírode, hospodársky dvor s ohradami s domácimi zvieratami, pôvodná pekáreň v drevenej Kolibe, v ktorej sa pečie kváskový chlieb a domáce koláče, predaj ovčích a kravských výrobkov.  Našim posledným prírastkom bolo zriadenie Botanického chodníka Gustáva Čejku. Veríme, že sa nám podarí čo najviac návštevníkov dostať na tento chodník a primäť  malých i veľkých návštevníkov zdvihnúť hlavu hore a naučiť vnímať krásu stromov.

Strávte deň v prírode- v areáli v ktorom sa nachádza množstvo nádherných a vzácnych stromov Botanickej záhrady, kríkov, lúky, ovocné sady, lesné škôlky, vinič. Tešíme sa na otvorenie letných terás! Detská prebaľovacia miestnosť a WC pre invalidov k dispozícii. Strávte u nás krásny deň v prírode!

VIAC INFO TU >>


Monty Ranč

monty

Zdroj: montyranc.sk

Obec: Nitrianske Pravno – časť Vyšehradné
Kraj: Trenčiansky Katarína Rovná Monty-Ranč, je zameraný na chov koní plemena Shagya arab, hovädzieho dobytka a agroturistiku na Hornej Nitre v lone krásnej prírody. Poskytuje služby ako je jazda na koni pre začiatočníkov,  aj pokročilých, letné jazdecké tábory, pedagogicko-psychologické jazdenie pre mládež a milovníkov koní s potrebou zrelaxovať v prírode, pri týchto ušľachtilých zvieratách s terapeutickými schopnosťami. V ponuke je aj možnosť víkendových pobytov pre rodičov s deťmi či pre skupiny.


VIAC INFO TU >>


Kontaktná farma Bačíkovo na Salaši SYREX v Zázrivej

syrex

Zdroj: syrex.sk

Mesto: Zázrivá
Kraj: Žilinský

Či už budete tráviť celú dovolenku na Slovensku, alebo si chcete len odbehnúť na jednodňový výlet, návšteva našej kontaktnej farmy „Bačíkovo“ sa stane určite vašim nezabudnuteľným zážitkom. Prídete k nám na farmu, poprechádzajte sa a zrelaxujte v náručí prírody pod Malým Rozsucom, obklopený zvieratkami všetkých veľkostí a tvarov. Spoznajte život na farme, nahliadnite do našej ukážkovej výroby tradičných syrových korbáčikov, vyrobte si vlastné syrové nite alebo parenicu.

Každodenný pracovný program na salaši je ukážkou tvrdej celodennej a poctivej práce našich predkov. Možno raz príde doba a salašníctvo sa stane rozprávkou, ale my robíme všetko preto, aby ste od nás ešte dnes dostali to najlepšie zo Zázrivej. Návšteva nášho salaša je možná po celý rok, ale jarné obdobie, keď sa rodí nový život, je najkrajšie. Pohľady na mláďatká našich zvierat vás isto potešia a svojou zvedavosťou presvedčia o tom, že sa chcú s vami stretnúť. Prechádzka po krásnom prostredí horských lúk pod Malým Rozsutcom vám určite padne vhod. A keď po zdravej prechádzke dostanete chuť na niečo dobré, vstúpte do našej reštaurácie kde vám ponúkneme typicky Slovenské jedlá, ale hlavne tie najlepšie halušky so 100% ovčou bryndzou našej výroby.

VIAC INFO TU >> 


Na gazdovskom dvore v Strachankove

Top dovolenky 700x400 px 4

Zdroj: strachankovo.sk

Mesto: Ždiar
Kraj: Prešovský

V Strachankove môžete zažiť, ako to vyzeralo na gazdovskom dvore. Na všetkých návštevníkov sa už tešia zvierací obyvatelia Goralskej farmičky. Týchto sa môžu deti nielen dotknúť a nakŕmiť ich, ale uvidia tiež, ako to na takom hospodárskom dvore kedysi vyzeralo a na chvíľu sa tak stanú skutočnými gazdami. Pre zvedavcov je pripravený rozprávkový chodník lesom, na ktorom odhalia Ždiarsku legendu o Havranovi a Vidle. Tajomstvá drevených domčekov na stromoch môžu deti objavovať v Čarovnom lese a zaskákať si na nafukovacom hrade alebo nafukovacom vaku, do ktorého môžu skákať aj rodičia. Deti sa môžu zabaviť aj v pieskovisku s hračkami. Do Strachankova sa viete pohodlne dostať autom alebo pešo od Wellness Penziónu Strachan. Ak dostanete hlad, odporúčame Vám navštíviť štýlovú zážitkovú reštauráciu Medvedí Brloh Strachan. Alebo si niečo dobré opečte na ohni - nemusíte so sebou nič nosiť, všetko si viete zabezpečiť v bufete priamo v Strachankove.

VIAC INFO TU >>


Kontaktná farma Gazdovský dvor Náš sen

dvor nas sen

Zdroj: Gazdovský dvor Náš sen

Mesto: Pusté Úľany
Kraj: Trnavský

Na gazdovskom dvore v Pustých Úľanoch chovajú zvieratká tak, aby bol braný ohľad na ich prirodzené potreby a snažia sa chov zvierat priblížiť širokej verejnosti. S láskou a obetavosťou vybudovali a naďalej tvoria krásne miesto na odpočinok pre celé rodiny. Počas návštevy je možné nakŕmiť, učesať alebo aj pohladkať zvieratká. Na dvore sú miesta určené pre hry detí aj pre odpočinok dospelých. Nachádza sa tu stánok s občerstvením. Vo vybranom čase prebieha vozenie detí na koni. Je možné usporiadať výlet pre školy, školky.

Na dvore sa nachádza aj krásne jazierko, kde môžete s deťmi sledovať husi alebo kačky alebo sa na ňom počlnkovať v loďke. V areáli dvora sú urobené krásne drevené lavičky, ktoré sa dajú aj hojdať. Po celom dvore je možný pohyb s kočikom. Aktuálne dianie nájdete na Facebook účte pod "Gazdovský dvor Náš sen".

VIAC INFO TU >>


Statok Schloss Hof v Rakúsku

BeFunky Collage

Zdroj: schlosshof.at

Mesto: Schloss Hof

Kraj: Rakúsko

Statok slúžil v 18. storočí na zásobovanie kniežacej domácnosti potravinami a rôznymi pochutinami, na udržiavanie a starostlivosť o jazdecké a úžitkové zvieratá, ako aj na vykonávanie remeselníckych prác. Dnes areál statku ukrýva rôzne miesta, na ktorých znovu ožíva roľnícky život z čias baroka. 
Vďaka početným zvieratám na statku ožíva v pravom slova zmysle aj história a budovy získavajú čerstvý nádych. Pôvod zvierat sa rozpína cez viaceré kontinenty, avšak jedno z tematických ťažísk tvoria predstavitelia starorakúskych a vzácnych rás domácich resp. úžitkových zvierat. Vedľa oviec, kôz, ťáv a operencov vo výbehoch pokojne pobehujú i rôzne konské plemená. Veľkou radosťou sú každoročné prírastky, o čom sa na jar môžete sami presvedčiť. Zvieratá sú nielen neoddeliteľnou súčasťou hospodárskeho komplexu, ale zároveň zohrávajú významnú rolu aj pri rôznych slávnostiach.

VIAC INFO TU >>

 


Ranč Equisolea

Equisoleakolaz

Zdroj: equisolea.eu 

Mesto: Kalinovo okr. Lučenec

Kraj: Banskobystrický

Ranč EQUISOLEA sa nachádza približne 5 km od centra Lučenca v krásnej doline, ktorá je skvelým miestom na oddych. Nezáleží na tom, či ste malý alebo veľký, začiatočník alebo pokročilý, tu si prídete na svoje a zdokonalíte svoje jazdecké zručnosti. Na ranči nezabúdajú ani na najmenších, ktorí sa môžu tešiť okrem koníkov aj na rôzne iné zvieratá v „minizoo“. Čakajú tu na vás kone, kozičky, kravy, ovečky, pštrosy a aj lamy vo svojom takmer prirodzenom prostredí nefalšovanej prírody v podobe lúk a lesov. Malá oáza pokoja, kde každý vypne.

VIAC INFO TU >>

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Lucia Kovacova 20.11.2020, 20:36

    Doporučujeme hlavne Minifarmu v Lubine. Výborný prístup animátorov a perfektná starostlivosť o zvieratá. Cez leto majú bazén kde sa deti môžu osviežiť a pre rodičov je k dispozícii dobrá káva

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár