30. 11. 2020 Ondrej/Andrej 4°C Skoro jasno

Minifarmy a ranče na Slovensku a v blízkom okolí

Autor: Danka, Foto: fotky jednotlivých zariadení,, Sponzorovaný obsah
Adresa: Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:
farma

Zdroj: sdetmi.com

Tiež majú vaše detičky veľmi radi zvieratká a neviete kam za nimi? Pripravili sme pre vás pár tipov z celého Slovenska a blízkeho okolia:)


 

Biofarma Stupava

Namornicka modra Kolaz fotiek prirody Muzske cestovanie Prispevok na Twitter 1

Zdroj: biofarma.sk

Mesto: Stupava
Kraj: Bratislavský

Predstavte si, že ste v Bratislave, možno i v samotnom centre, a zatúžili by ste po prírode, po tichu, po vôni stromov, po zvuku ovčích zvoncov. Predstavte si, že ste dostali chuť na niečo špeciálne: na halušky alebo strapačky ako od babičky, na pravý čerstvý ovčí syr. No viete však, že máte málo času tak, ako každý v tomto uponáhľanom svete. Areál, ktorý vytvorila citlivá ľudská ruka. Biofarma Stupava - jediný salaš na západe. Nádherný kus prírody, bývalá Botanická záhrada Univerzity Komenského. Okrem salaša, mliečnice, pôvodnej Koliby, v ktorej je reštaurácia s tradičnou kuchyňou sa tu nachádza ideálne prostredie pre deti - ihrisko v prírode, hospodársky dvor s ohradami s domácimi zvieratami, pôvodná pekáreň v drevenej Kolibe, v ktorej sa pečie kváskový chlieb a domáce koláče. Našim posledným prírastkom bolo zriadenie Botanického chodníka Gustáva Čejku. Veríme, že sa nám podarí čo najviac návštevníkov dostať na tento chodník a primäť  malých i veľkých návštevníkov zdvihnúť hlavu hore a naučiť vnímať krásu stromov. Strávte deň v prírode- v areáli v ktorom sa nachádza množstvo nádherných a vzácnych stromov Botanickej záhrady, kríkov, lúky, ovocné sady, lesné škôlky, vinič.  

 

VIAC INFO TU >>


MiniFARMA - Rodinná kontaktná zoo v Lubine

101177342 935731533519709 5554707111159529472 n

Zdroj: minifarma.sk

Mesto: Lubina
Kraj: Trenčiansky

Prekvapte vašu ratolesť výletom na MiniFARMU. V rozprávkovom prostredí žije viac než 100 roztomilých zvieratiek vrátane ich mini a maxi foriem.

MiniFARMA je vhodná aj pre tie najmenšie detičky. Pohladkať a nakŕmiť môžete maxikrálika i miniovečku priamo v ich ohrade. Nechýbajú ani jelene, pštrosy a kengury. Naši ochotní animátori vám prezradia, ako sa máte v ich blízkosti správať. Možno si však radšej zajazdíte na koníkovi či oslíkovi. Jedno je však isté. Roztomilé zvieratká si získajú srdce vášho dieťaťa. Okrem zvieratiek vás na MiniFARME čaká široký výber atrakcií. Netradičné vyhliadkové vežičky, vodné ihrisko či trampolínu si zamilovalo už nejedno dieťa. Vyšantiť sa môžete aj na hojdačke a šmykľavke. Keď vám dôjdu sily, zvaľte sa do hojdacej siete a sedacích vakov v oddychovej časti MiniFARMY.

MiniFARMA sa každým dňom rozširuje o nové zvieratká a atrakcie. Je nepravdepodobné, že pri každej návšteve zažijete to isté. Prekvapte vaše dieťa nevšedným zážitkom, na ktorý nezabudne.

 

VIAC INFO TU >>


Jazdecký areál Budička

101255229 179444296781986 7553952784731602944 n

Zdroj: budicka.sk

Obec: Budička okr. Zvolen
Kraj: Banskobystrický

Budička je malebná obec neďaleko mesta Zvolen, ktorá je priam stvorená na oddych a relax. Miesto, kde čas plynie pomalšie a človek sa môže zhlboka nadýchnuť a spomaliť uponáhľané tempo všedných dní.  Ak túžite po koníkoch, je to pre Vás to pravé miesto. V jazdeckom areáli Budička nájdete jazdeckú školu aj pre malé deti. Tých najmenších s radosťou povozia naše poníky. Detičky si môžu koníky pohladkať, dať im drobnú odmenu v podobe sušeného chlebíka či mrkvičky. Na detské pohladenie sa tešia aj kozička Eliška a Boba.

Oddychovú atmosféru Vám dotvorí ihrisko, kde sa deti môžu zahrať, zatiaľ čo rodičia si môžu vychutnať zaslúžený relax. K dispozícií je aj možnosť prenájmu ohniska. Priestory ihriska a ohniska je možné si taktiež prenajať a dopriať Vašim deťom nezabudnuteľnú narodeninovú oslavu v prírode. Ak máte chuť ísť na potulky prírodou, Budička Vám ponúka nenáročnú turistickú prechádzku na neďalekú Čertovu skalu či Turovský vodopád. Prechádzka na poníkoch v prírode v sprievode trénera je snáď splnený sen každého dieťaťa. No a komu by jeden deň nestačil, zaiste sa poteší možnosti ubytovania priamo nad stajňou s výhľadom na koníky.... a môžete si so sebou zobrať aj svojich štvornohých miláčikov.

VIAC INFO TU >>


Goralský dvor Haligovce

A5 2 1

Zdroj: goralskydvor.sk

Mesto: Haligovce
Kraj: Prešovský

Goralský dvor sa nachádza pri hlavnej ceste v smere Stará Ľubovňa – Červený Kláštor, od ktorého je vzdialený 3 km. Detičky najviac ocenia dotykovú farmu s domácimi zvieratami a detské ihrisko s hojdačkami aj pre dospelých či bazénové močidlo. Malých aj veľkých taktiež poteší futbalové a volejbalové ihrisko, záhradné šachy, ruské kolky a skanzen historických strojov. 

Samozrejmosťou je bezplatné zapožičanie prenosných ohnísk, grilov, požičovňa bicyklov, raftov a kajakov. Na Goralskom dvore sa môžete aj ubytovať. Ponúka 13 chát a camping, zaradený medzi TOP kempingy na Slovensku. Maškrtníci ocenia kvalitnú Slovenskú reštauráciu a letnú Kolibu, ktorú možno využiť  na večerné posedenia. Okolie poskytuje veľa možností pre aktívny oddych a turistiku pešo, či cykloturistiku. Na tieto chodníky začína trasa priamo na Goralskom dvore.
A môžete si zobrať aj svojich štvornohých miláčikov :-).  


VIAC INFO TU >>


Ranč pod Ostrou skalou

pod ostrú skalou

Zdroj: ranc-ladova.sk

Mesto: Stratená
Kraj: Prešovský

Ranč pod Ostrou skalou otvoril svoju bránu hosťom v roku 2005. Základom našej činnosti je chov hospodárskych zvierat. Chov koní je zameraný na podporu a zachovanie druhov ako je Hucul a Norik a tiež chov teplokrvných koní využívaných prevažne na športovú činnosť a agroturistiku. Ďalšou činnosťou je chov hovädzieho dobytka typu Charolais a Anngus. U tohto typu je významná jeho výťažnosť vysokokvalitného mäsa. Počas našej existencie sme naše služby rozšírili o ubytovanie - 6 apartmánov s kapacitou 25 postelí a reštauráciu v štýle divokého západu, kde možno ochutnať poctivú slovenskú kuchyňu z lokálnych surovín. V lete sa venujeme prevažne organizovaniu táborov pre deti a agroturistike. V zime tu nájdete bežecký areál. Sme ideálnym miestom na relax a hlavne pre rodiny s deťmi, ale aj pre všetkých, ktorí milujú oddych v prírode. 


VIAC INFO TU >>


Ranč Lieskovec

ranc lieskovec kolaz

Zdroj: FB Ranč Lieskovec

Mesto: Bratislava - Podunajské Biskupice
Kraj: Bratislavský

Ranč Lieskovec ponúka nielen jazdenie na koni so skúsenou trénerkou, ale aj vychádzky na koni do okolitej prírody so sprievodom trénera, ustajnenie Vašich tátošov v priestranných boxoch, učenie si koňa očistiť, správne nastrojiť a odstrojiť, prenájom koní pre skúsených samostatných jazdcov, hippologicko-chovateľský krúžok pre deti.Pre deti taktiež ponúkame letné denné tábory a vozenie detí na koni.

VIAC INFO TU >>


Ajax farma Hotela Partizán****

IMG 3693

Zdroj: partizan.sk

Mesto: Mýto pod Ďumbierom
Kraj: 
Banskobystrický kraj

UŽITE SI JAZDU! Ajax farma Hotela Partizán**** v Mýte pod Ďumbierom osloví dospelých, ktorí si tú nájdu jazdecké kone, ako aj deti, na ktoré tu čakajú obľúbené poníky. Rodiny s deťmi radi navštevujú kontaktnú MINI ZOO domácich zvieratiek s novými prírastkami danielov a srnčekov. Na farme je k dispozícii aj detské ihrisko. V blízkosti sa nachádza BIKE PARK, takže počas jedného dňa si môžete užiť nielen jazdu v konskom sedle, ale aj na dvoch kolesách. V bike parku sa deti vyšantia nielen na bikoch a odrážadlách, perfektnou bodkou bude MAXI TRAMPOLÍNA. Po aktívnom dni si vychutnáte sladkú odmenu v reštaurácii s terasou .


VIAC INFO TU >>


Na gazdovskom dvore v Strachankove

BeFunky Collage

Zdroj: strachankovo.sk

Mesto: Ždiar
Kraj: Prešovský

V Strachankove môžete zažiť, ako to vyzeralo na takom gazdovskom dvore. Na všetkých návštevníkov sa už tešia zvierací obyvatelia Goralskej farmičky. Týchto sa môžu deti nielen dotknúť a nakŕmiť ich, ale uvidia tiež, ako to na takom hospodárskom dvore kedysi vyzeralo a na chvíľu sa tak stanú skutočnými gazdami. Čakajú tu na nich tiež preliezačky a hojdačky, aby sa poriadne vyšantili. 
Pre zvedavcov je pripravený rozprávkový chodník lesom, na ktorom odhalia Ždiarsku legendu o Havranovi a Vidle a niečo nové sa naučia. Do Strachankova sa dostanete pešo od Wellness Penziónu Strachan, alebo sa môžete vyviezť hore štvorsedačkovou lanovkou a naplno si tak užiť výhľad na Belianske Tatry. Ak dostanete hlad, odporúčame Vám navštíviť štýlovú zážitkovú reštauráciu Medvedí Brloh Strachan. Alebo si niečo dobré opečte na ohni - nemusíte so sebou nič nosiť, všetko si viete zabezpečiť v bufete priamo v Strachankove.
 

VIAC INFO TU >>


Statok Schloss Hof v Rakúsku

Mesto: Schloss Hof
Kraj: Rakúsko

BeFunky Collage

Zdroj: schlosshof.at

Statok slúžil v 18. storočí na zásobovanie kniežacej domácnosti potravinami a rôznymi pochutinami, na udržiavanie a starostlivosť o jazdecké a úžitkové zvieratá, ako aj na vykonávanie remeselníckych prác. Dnes areál statku ukrýva rôzne miesta, na ktorých znovu ožíva roľnícky život z čias baroka. 
Vďaka početným zvieratám na statku ožíva v pravom slova zmysle aj história a budovy získavajú čerstvý nádych. Pôvod zvierat sa rozpína cez viacere kontinenty, avšak jedno z tematických ťažísk tvoria predstavitelia starorakúskych a vzácnych rás domácich resp. úžitkových zvierat. Vedľa oviec, kôz, ťáv a operencov vo výbehoch pokojne pobehujú i rôzne konské plemená. Veľkou radosťou sú každoročné prírastky, o čom sa na jar môžete sami presvedčiť. Zvieratá sú nielen neoddeliteľnou súčasťou hospodárskeho komplexu, ale zároveň zohrávajú významnú rolu aj pri rôznych slávnostiach.

VIAC INFO TU >>

 

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Lucia Kovacova 20.11.2020, 20:36

    Doporučujeme hlavne Minifarmu v Lubine. Výborný prístup animátorov a perfektná starostlivosť o zvieratá. Cez leto majú bazén kde sa deti môžu osviežiť a pre rodičov je k dispozícii dobrá káva

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár