20. 09. 2021 Ľuboslav(a) 18°C Oblačno

Prečo s deťmi dovolenkujem na Slovensku

Autor: Zuzka, Foto: sdetmi.com

tatry

1. Financie 

Veľakrát je práve cena dovolenky rozhodujúci faktor pri jej výbere. Mnohí mi budú oponovať, že cena dovolenky na Slovensku sa už pomaly vyrovná cene dovolenky v zahraničí. Je treba však porovnávať porovnateľné. Nie ubytovanie v Chorvátsku na sukromí,  s apartmánom v hoteli Kempinski. Ak si zrátam všetky skutočné výdaje ako sú rôzne poplatky, poistenie, cesta, ceny v reštauráciách, detské atrakcie... Dovolenka na Slovensku ma vyjde vo všetkých ohľadoch lacnejšie.

2. Jazyk 

Nie som veľmi jazykovo zdatná aj keď vo svete by som sa asi nestratila. Napriek tomu veľké plus vidím  v tom, že na Slovensku nehrozí žiadna jazyková bariéra.  Akýkoľvek nečakaný problém tak vyriešim oveľa rýchlejšie a jednoduchšie.

3. Cesta 

Nemalú rolu pri rozhodovaní sa, zohráva aj cesta. Slovensko je relatívne malá krajina a presunúť sa z domova na miesto pobytu je kratšie a pohodlnejšie a to aj napriek tomu že k moru  by sme leteli lietadlom. S radosťou sa vyhnem preplnenej letiskovej hale a stresu na checkingu a nekonečným otázkam typu "už sme tam"?. :-)

4. Strava

Tradičné slovenské špeciality ako bryndzové halušky či pirohy nenájdem nikde na svete, ale lososa či inú morskú príšerku si kľudne môžem dať hoc aj na Liptove.  Domáce stravovanie oceňujem hlavne pri deťoch. Viem čo im zaručene zachutí, viem kde to hľadať a viem koľko ma to bude stáť.

5. Počasie

Ak sa nevydarilo počasie niekde pri mori, neostávalo nám  nič iné len to prečkať. Ak nám počasie nevyjde na Slovensku, jednoducho sa zbalíme a vrátime sa domov. A kedže u nás nie je veľmi stabilné počasie, mávame vždy pripravený aj plán B. S tým nám výdatne pomáha stránka  sdetmi.com.

6. Zdravie

Ak sa na dovolenke pritrafí úraz či choroba (veď aj samotný boľavý zub vie pokaziť dovolenku), blízkosť a dostupnosť lekára je v týchto chvíľach na nezaplatenie a budem sa opakovať..aj znalosť jazyka.

7. Rôznorodosť

Naša krajina je zaujímavá v tom, že na jednom mieste nájdeme hneď niekoľko možností vyžitia. Hory, jaskyne, kúpaliská, hrady, detské ihriská...každý člen rodiny si tak príde na svoje.

8. Rekreačné poukazy

Od 1.1.2019 máme na Slovensku novinku v podobe rekreačných poukazov. Ide o príspevok vo výške až 275,-€ od zamestnávateľa na rekreáciu, dovolenku, či tábor, s cieľom podporiť turizmus na Slovensku-
Viac o rekreačných poukazoch TU

A v neposlednom rade podporujeme domáci cestovný ruch a deti sa zdokonaľujú v geografii a spoznávajú svoj rodný domov. 

☼ Náš tip na ubytovanie v rodinnom apartmáne vo Vysokých Tatrách
>>> Apartmán Mariana***
 Nový Smokovec (klikni)

apartman 03

Zdroj: apartmanik.sk

 

Napíšte komentár