TOP 10 atrakcií pre deti na Slovensku

Autor: Annie, Foto: webové stránky spomenutých atrakcií
Adresa: Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Akú atrakciu určite navštíviť a vyskúšať na Slovensku? Adrenalín, vodná zábava či návšteva zvieratiek v prírode? Vybrali sme pre vás 10 TOP atrakcií, ktoré stojí rozhodne za to zažiť a otestovať.

1. ZOO Kontakt na Liptove

Mesto: Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj

atrakciesr1

Zdroj: zookontakt.sk


Prvá ZOO, v ktorej dotýkať sa zvierat je POVOLENÉ! Zoznámte sa so svetom zvierat tak, ako ste to ešte v žiadnej ZOO nezažili! Radi by ste pohladkali levíča, podali ruku opici, jazdili na koníkovi, skákali s klokanom alebo zažili, aké to je, keď na vás sedí papagáj či lezú po Vás Chipmankovia? V ZOOKONTAKT a spoznáte život zvierat úplne zblízka. Čaká vás tu približne 120 druhov zvierat. Môžete tu stretnúť medveďa, rysa, líšky, levy, tigra, pumu, kengury, veveričky, lamy, ťavu, papagáje, pelikány... Dozviete sa kde žijú, čím sa živia, ako prichádzajú na svet ich mláďatá, čím sú zaujímavé a aj to, ako sa k nim chovať.

Viac >>


2. Donovalkovo - hlavné mesto detí

Obec: Donovaly, Banskobystrický kraj

atrakciesr2

Zdroj: donovalkovo.sk

Interaktívny areál pre rodiny na Donovaloch víta deti od 2 rokov, aby prežili deň plný zábavy a tvorivosti. Detské mestečko je tvorené domčekmi, ktoré sú ako ozajstné dospelácke verzie, no všetko je v nich pripravené presne na mieru pre malých objaviteľov. Okrem budov a zariadenia sú pripravené aj autentické kostýmy pre dokonalý zážitok. Zábavu v Donovalkove koordinujú animátori a deti naučia ako natankovať, čo robiť v prípade požiaru, ako narábať s peniazmi, ako separovať odpad, ako samostatne nakupovať a veľa iného. Donovalkovo má svoju minifarmu so zvieratkami, ktoré čakajú na malých farmárov, ktorí ich prídu napojiť, nakŕmiť a dobre sa o ne postarajú. Ďalšou dominantou hlavného mesta detí je dopravné ihrisko.

Viac >>


3. Tricklandia - zábavný park a galéria

Obec: Starý Smokovec, Prešovský kraj

atrakciesr3

Zdroj: tricklandia.sk


Viete čo je Tricklandia?
 Unikátny projekt, ktorý vznikol v Starom Smokovci a ponúka jedinečný zábavný park a galériu rodinného typuCelý zámer je založený na Trick-arte – umení optických ilúzií. V priestoroch zábavného parku nájdete námet slovenských ľudových povestí, rozprávok a reálie obcí a zámkov Slovenska  (napr. Vlkolinec, Dunajec, Bojnický zámok). Ide o jedinečné putovanie Slovenskom, kde každá expozícia obsahuje slovenské námety. Súčasťou Tricklandie je aj najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe.

Viac >>


4. Tatrapolis - svet miniatúr Tatralandia

Mesto: Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj

atrakciesr4

Zdroj: tatrapolis.sk

Originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne, ktoré vyústilo do podoby netradičného detského zábavného parku. Na ploche 1,61 ha je možné vidieť kovové miniatúry známych svetových stavieb,  pozrieť si na vlastné oči prácu kováča alebo sa neobmedzene zabávať na 6 detských atrakciách.  Deti si môžu vychutnať do sýtosti jazdu vláčikom Tatrapolis Expres, povoziť sa na retiazkovom kolotoči alebo klasickom autodrome, poblúdiť v Zrkadlovom labyrinte alebo vyskúšať mokrú variantu zábavy na Popletených člnkoch či adrenalínovú jazdu na Vodnej strele. Charakter areálu dotvára aj Železná ulička s Kováčskou dielňou alebo kovový kostolík na Anjelskom vŕšku.  

Viac >>


5. DinoPark - expozícia dinosaurov

Mesto: Bratislava, Bratislavský kraj, Košice, Košický kraj

atrakciesr5

Zdroj: dinopark.sk

V lesnom prostredí je umiestnených množstvo modelov dinosaurov v životnej veľkosti, ktoré sú ozvučené a niektoré aj pohyblivé. Scény a zákutia simulujú život v druhohorách a ich súčasťou je náučný chodník o vývoji života na Zemi. Jedinečné je aj 3D kino, ktoré dokáže premietať 2 obrazy súčasne. Pre deti je obľúbenou atrakciou detské paleontologické ihrisko a preliezačky.         

Viac >>


6. Zveropark -  losia farma v prírode

Obec: Revištské Podzámčie, Banskobystrický kraj

 

atrakciesr6

Zdroj: zveropark.sk

Miesto, kde je príroda krásna ako z rozprávky, zaujímavé zvieratká, zurčiaci vodopád, jazero plné rýb, lúka ako stvorená pre piknik a pokoj na oddych. Zveropark je losia farma otvorená pre všetkých milovníkov prírody a zvierat. Na ploche približne 21 ha žije viac ako 30 druhov zvierat. Zveropark ponúka aj viacero možností na aktívne strávenie voľného času: hladkací kútik, pikniková lúka na oddych, opekanie pod holým nebom, bufet na zakúpenie opekačkových špecialít, možnosť požičať si udicu a uloviť si pstruha z jazera, ktorého si možno rovno pripraviť na grile. K atrakciám patrí aj detské ihrisko, amfiteáter, streľba z praku, táborisko, trampolína, hod loptičkou, atď.      

 

Viac >>


7. Tatralandia -  aquapark na Liptove

Mesto: Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj

atrakciesr7

Zdroj: tatralandia.sk

Tatralandia sa od leta 2016 stala najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním v Strednej Európe a zároveň jediným, kde si môžete aj zasurfovať. Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka 26 toboganom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému programu s animačným tímom, či letným eventom.  A keby náhodou pršalo, tak sa stretneme pod priehľadnou strechou celoročného Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C. Počas celého roka sa okrem slnenia pod palmami môžete vyšantiť na 6 toboganoch a   zrelaxovať v 10 bazénoch.

Viac >>


8. Habakuky - Dobšinského rozprávkový svet

Obec: Donovaly, Banskobystrický kraj

atrakciesr8

Zdroj: habakuky.eu

Jedinečná rozprávková dedina na Donovaloch. Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazíjnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinkový zámok s jazierkom, amfiteáter a obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. Môžete sa tešiť na interaktívne divadelné predstavenia slovenských ľudových rozprávok v podaní hereckého súboru, v domčekoch predvádzajú remeselné umenie našich predkov, animátori vedú deti ku kreatívnej činnosti v tvorivých dielňach. Oddychovú zónu tvorí priľahlá lúka s preliezkami, hojdačkami a minizoo.  

Viac >>


9. Obrovo - Čutkovská dolina

Čutkovská dolina , Žilinský kraj

atrakcisr9

Zdroj: obrovo.sk


V zábavnom areáli Obrovo Vás čakajú trampolíny, lanový prekážkový park, lukostreľba a streľba zo vzduchovky, detský „paintball“, kresliaci kútik, veľký 3D šach... Navštívte obra Čutka - posledného žijúceho obra karpatského typu, ktorý žije v Čutkovskej doline pri Ružomberku. Keďže je veľmi veľký, ľudia sa ho boja, a tak skoro ráno odchádza vysoko do hôr a necháva svoj dom otvorený pre deti, aby sa v ňom mohli zahrať. Môžu si tak poskákať na jeho posteli, zahrať si obrovu dámu či hru Obor nehnevaj sa, vyskúšať lukostreľbu, pohojdať sa v obrovej lyžici, alebo sa z obrovej kolísky spustiť po jeho šnúre na bielizeň na gombíku od nohavíc... Príďte a užite si obrovskú zábavu!


10. Údolie Manitou - zážitkový areál

Čermeľské údolie, Košický kraj

atrakcis10

Zdroj: udoliemanitou.sk


Areál je určený pre veľkých aj malých, ktorí chcú zažiť neopakovateľnú atmosféru prériových Indiánov. Tvorí ho 6 indiánskych teepee obydlí. Návšteva ÚDOLIA MANITOU je vhodná pre rodinný výlet, ktorý vás vtiahne do atmosféry indiánskej dediny nielen tvorivými dielňami, kde si môžete vyrobiť  vlastné indiánske predmety dennej potreby, ale aj interaktívnymi divadelnými predstaveniami, ktorých sa môžete stať súčasťou. Areál je obohatený o náučný chodník, kde sa návštevníci môžu dozvedieť množstvo informácií o lese a jeho obyvateľoch.

Viac >>

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Karol 12.12.2018, 21:55

  Krásne miesta, väčšinu z toho sme už navštívili a máme pekné zážitky.

 • Daniel 02.05.2018, 10:04

  Musím naozaj povedať že široký výber, ale ako vyššie spomenul Newmo naozaj park miniatúr v Lip. Jane na nezaplatenie. Tak tiež by som zapísal : SKANZEN VYCHYLOVKA, je tam naozaj dosť toho vidieť a povoziť sa na Historickej lesnej úvraťovej železnici.

 • Newmo 28.04.2018, 00:43

  Cbyba v zozname aj Park miniatur v Liptovskom Jane.

 • Pauli 08.07.2017, 20:45

  Spomenúť DinoPark a nespomenúť Zoo v ktorej sa nachádza je mierne mimo ;)

  Ešte by som doplnil do zoznamu Malkia Park pri Orechovej Potôni

 • Iveta 08.07.2017, 09:20

  Odporúčam navštíviť aj Slovenské opálové bane. Sú medzi Košicami a Prešovom. Otvorené každý deň, cez všetky sviatky. Vstup rezervujete online na slovakiaopal.com

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár