17. 09. 2021 Olympia 23°C Prehánky

Zveropark

Autor: Annie, Foto: zveropark.sk
Adresa:Revištské Podzámčie 38 966 81, Žarnovica Telefón:+421911 476 168, +421903 711 215 E-mail:info@zveropark.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Prehliadka zvierat

Pre všetkých milovníkov prírody sme na ploche približne  20 ha  nachádza okolo 30 druhov zvierat. Našim zámerom je zoznámiť Vás s druhmi, ktoré voľne žijú v našich lesoch, no i s tými, ktoré už v nich nenájdete, prípadne s tými, ktoré sa k nám prisťahovali len nedávno alebo žijú v cudzine. Pri budovaní ich príbytkov sme mysleli na ich pohodlie a zabezpečenie čo najprirodzenejších podmienok, preto sú naše obory dostatočne veľké a priestranné. Do jedálnička našich zvierat sme zaradili samé pochúťky, niektoré z nich môžete zakúpiť pri vstupe a využiť tak príležitosť, dostať sa k zvieratkám čo najbližšie.

zverpark13

Zvieratá:

 

 • hospodárske zvieratá ( hus landeská, králik domáci, perlička domáca, sviňa domáca, tur domáci, kura domáca)
 • lesná a poľná zver ( bažant poľovný, diviak lesný, jarabica poľná, líška hrdzavá, kuna lesná, daniel škvrnitý, veverica stromová, muflón lesný, srnec lesný)
 • cudzokrajné zvieratá ( bažant zlatý, jeleň sika japonský, los mokraďový, mara stepná, kozorožec kaukazský, morka divá, páv korunkatý, emu hnedý, hodvábnička, quessantská miniovca, holandská minikoza, medvedík čistotný, koza kamerunska, skunk pruhovaný, nosáľ červený)
 • vodné živočíchy (pstruh dúhový a rak riečny)
Amfiteáter

Našim poslaním je poskytovať Vám aj Vašim ratolestiam nielen zábavu a nové zážitky, ale aj vedomosti. Z tohto dôvodu sa v našom areály nachádza amfiteáter, ktorý využívame nielen na kultúrne podujatia, ale aj na organizovanie rôznych prednášok a workshopov hravou formou tak, aby učenie nebolo mučenie, ale zábava.

Detské ihrisko

Kým rodičia oddychujú v neďalekom bufete, naši malí návštevníci určite ocenia ihrisko sᅠ rôznymi možnosťami zábavy. Okrem tradičných hojdačiek u nás nájdete aj trampolínu, pieskovisko, kolotoč, či rôzne preliezky, šmýkačky. Novou atrakciou Zveroparku je aj bludisko,  kde sa deti môžu do sýtosti vyšantiť, ponaháňať a skúmať, ktorá cesta vedie z bludiska von.

3. Okruh

Milý návštevníci je pre Vás pripravený aj 3. okruh , rozprávková krajina – príroda, čarovné zákutia a miesta na oddych, relax a načerpanie energie.

zverpark03

Pikniková lúka

Po prehliadke zvierat každému určite dobre padne chvíľka oddychu. Okolitá príroda a atmosféra, ktorou je náš ZVEROPARK nabitý, priam lákajú vychutnať si desiatu či olovrant priamo na lúke nad jazerom. Myslíme na Váš komfort, preto Vám radi požičiame piknikovú deku či rôzne rodinné hry.

Ubytovanie

Radi by ste si opäť pripomenuli romantiku táborenia v prírode?  Mysleli sme na Vás, a preto sme pripravili naše táborisko, ktoré tvoria tzv. podsadové stany. Ak si chcete pripomenúť pionierske časy, tak sme pre Vás pripravili  desať chatiek, ktorých ubytovacia kapacita je 40 osôb.  

Rybolov

Pre všetkých malých i veľkých nadšencov rybolovu Vám ponúkame možnosť uloviť si pstruha z nášho jazera. V prípade, že nemáte vlastné rybárske náčinie, nezúfajte, môžete si ho u nás požičať. Všetky ulovené ryby je potrebné si odkúpiť. Ak nepatríte k tým, ktorí si svoj úlovok s radosťou sami vyčistia, radi Vám s tým pomôžeme. Vášho pstruha vyčistíme a uskladníme ho v chlade, kým Vy si budete užívať ďalšie možnosti, ktoré Vám Zveropark ponúka.

zverpark06

Grilovanie rýb

Ak patríte k milovníkom rýb, u nás si prídete na svoje. Je len na Vás, či sa rozhodnete pripraviť si túto lahôdku vlastnoručne, alebo to necháte na nás. Sme presvedčení, že si ho v lone prírody vychutnáte ako nikdy predtým!

Opekanie

Aj vo Vás vyvoláva krásne letné počasie  chuť na opekačku? Vyberte si z „opekačkovej“ ponuky nášho bufetu a vychutnajte si tú nezabudnuteľnú atmosféru opekačky v prírode. Pripravili sme pre Vás ražne a ohnisko, v ktorom náš personál udržiava oheň a , aby ste si „táborákovú“ atmosféru mohli vychutnať hneď ako na ňu dostanete chuť. Každý milovník grilovania určite ocení našu ponuku grilovacích balíčkov, ktoré si môžete zakúpiť u nás v bufete a ugrilovať na našich griloch.

Táborisko

Doprajte si nezabudnuteľný zážitok a pripomeňte si romantiku táborenia v prírode.
Ponúkame netradičné ubytovanie v táborisku v objektoch:

 • indiánske típí,
 • drevené chatky,
 • podsadové stany.

Ubytovaním zabezpečíme po dohode raňajky. Možnosť využitia pobytových balíčkov, ktoré môžu byť uhradené aj z príspevku na rekreáciu.
Pripravujeme ubytovacie objekty : medvedie brlohy a dom na strome.

Otváracie hodiny 2020

 

 

 

 

 

 

Mapa: N 48° 30′ 41″ E 18° 42′ 55″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Dana 06.01.2020, 21:06

  Prvýkrát, čo sme tam došli bolo zatvorené. Moja chyba a neoverila som to, po druhý krát už sme si mohli užiť miestné zvieratká. U syna zabodoval Daniel škvrnitý, možno preto, že sa volá tiež tak a ja Daniela :D

 • Judita N. 06.01.2020, 18:13

  V minulom roku sme navštívili Zveropark s dcérkou a babkou. Všetci sme sa tam cítili príjemne, videli sme zvieratá, malá hladkala a kŕmila zajace a kozy. Dobre sme sa najedli, aj zmrzlina bola výborná. Návštevu zveroparku odporúčame pre rodiny s deťmi.

 • Veronika 20.12.2019, 10:12

  Krásne miesto, losy sme síce nevideli, ale určite sa ešte vrátime.

 • Oľga 05.12.2019, 21:33

  Veľmi pekné miesto, pre deti to bol super zážitok, veľmi sa nám páčilo jazierko, vodopád.

 • Kika 26.11.2019, 14:06

  Boli sme 2x, tento rok deti odchádzali s plačom. Veľmi sa im páčil rozprávkový okruh, najma krtkové bludisko. Nevedela som ich dostať odtiaľ domov. Čo sa týka zvierat, tiež sa nám veľmi páčilo. Odporúčam nechať si nato viac času, kľudne aj pol dňa...sú tam pomedzi to príjemné preliezky, posedenia....Určite sa ešte vrátime napriek nie úplne najlacnejšiemu vstupnému.

 • Petra 02.01.2019, 12:44

  Ja osobne som tam nebola, ale bol tam syn na škôlkarskom výlete a bol z toho úplne nadšený.

 • Daniel J. 07.12.2018, 13:00

  Jedno nadherne miesto, s mnohymi aktivitami pre deti, nie je to len pozorovanie a krmenie zvieratiek, ale aj moznost ulovit si vlastnu rybu, vselijake labyrinty, preliezky, fajny bufet, verim, ze sa tam este vratime. Keby sa dalo dam aj 10 hviezdiciek.

 • Zuzana 24.11.2018, 18:28

  Tento rok sme tam boli už druhýkrát a stále sme tam mali čo robiť, okrem pozerania rôznych zvieratiek s možnosťou ich pohladkania sme sa vyšantili na trampolíne a na detskom ihrisku. Tento rok tam bola otvorená aj rozprávková cesta s drevenými sochami rôznych rozprávkových postavičiek. Boli sme tam celý deň.. ;-).

 • Denisa 23.11.2018, 15:27

  Boli sme v septembri,menej ludi,krasne pocasie a uzasny zazitok. Zvierata na dotyk blizko,prvy krat v zivote som videla ziveho diviaka a este kolko

 • Jurko 01.08.2018, 15:45

  Užasné...odporúčam...Krása...

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár