Kam s deťmi v Tatrách, ak nelyžujete

Autor: Zuzka, Foto: s detmi.com
Adresa:sdetmi.com Telefón: - E-mail:info@sdetmi.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Chcete si užiť s deťmi zimu a sneh a pritom nie ste vyznávači lyžovania? Nevadí, pripravili sme pre Vás zopár tipov, ako si užiť zimu v Tatrách naplno aj bez lyží.

1.Galéria Poliankovo

Galéria POLIANKOVO predstavuje spojenie umenia s digitálnymi technológiami
ako virtuálna realita, 3D projekcie, rozšírená realita, hologram, tieňohra a ďalšie. Vďaka galérii sa môžu veľkí aj malí návštevníci  zahrať na dobrodruhov a virtuálne zlaniť najvyšší vodopád našej planéty, prebádať nesprístupnenú sieň jaskyne Domica, či splaviť dravú africkú rieku na pravom, autentickom rafte z expedície po rieke OMO. Poliankovo ponúka možnosť precítiť málo prebádané miesta, ktoré vo svete  zdolali iba skutoční dobrodruhovia. Zaujímavá je aj výstava maliara Ľubomíra Korenka, na ktorej zdanlivo statické obrazy doslova ožívajú vďaka rozšírenej realite. Súčasťou galérie je obchod so suvenírmi a kaviareň.

VIAC INFO TU >>

POLIANKOVO raft
POLIANKOVO tucniaky

Zdroj: Poliankovo.sk

2. Tricklandia

Podstatou Tricklandie je ilúzia a fotografia. Bez foťáku nemá návšteva tejto galérie zmysel. Obrazy sú na prvý pohľad 2D avšak, akonáhle sa na ne pozriete objektívom fotoaparátu, zrazu sa z dvojrozmerného obrazu stáva obraz trojrozmerný. A ak sa k tomu pridá ešte aplikácia, ktorú si nainštalujete pred prehliadkou, spustí sa animácia, vďaka ktorej obrazy doslova ožijú. Aplikácia nie je povinná, zaujímavé fotografie nafotíte aj bez nej. V Tricklandii nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá.
Počas víkendu a prázdnin doporučujeme rezerváciu vopred.

VIAC INFO TU >>>

tricklandia

 

tricklandia3

Zdroj: Tricklandia

3. Galéria Dobrá Hračka

Galéria Dobrá hračka v Tatranskej Lomnici je miesto, kde na ploche viac ako 500m2 nájdete množstvo atrakcií, hier a dopravné ihrisko. V galérii sa detičky zabavia na mnohých stanovištiach s povolaniami. Výskúšajú si aké je byť hasičom, policajtom, či módny návrhárom. Každé povolanie sa spája s úlohami, deti ich spĺňajú a hravou formou sa tak učia a získavajú nové poznatky. Galéria Dobrá Hračka je spojená s obchodíkom, v ktorom okrem hlavolamov, interaktívnych hier a stavebníc nájdete aj širokú ponuku kreatívnych a inteligentných hračiek. Netradičný koncept detskej galérie poukazuje na to, že detičky aj dospelí sa dokážu hrať nielen zábavne, ale aj s rozumom.

VIAC INFO TU >>>

 
dobrahracka3

 

 
dobrahracka1

Zdroj: Dobrá hračka

4. Svetelný Dóm - Ždiar

V rázovitej podtatranskej obci Ždiar vznikla zaujímavá atrakcia pod názvom "Svetelný Dóm". Jedná sa o igloo stany, kde vás zaujmú originálne svetelné atrakcie. Deti očarí rodinka svetelných snehuliakov, ale aj tatranské zvieratká ako rys, orol, veverička či animované spievajúce tučniaky. Zaujímavosťou je svetelný kostolík - replika kostola v Tatranskej Javorine. Pri každej atrakcii nájdete aj tabuľku s informáciami a zaujímavosťami. Pre deti, ktoré si zapamätajú odpoveď na niektorú z otázok čaká pri odchode malá odmena za to, že sa niečo naučili. Svetelný Dom sa nachádza v hornej časti obce Ždiar - nad apartmánovým domom Mountain Resort Ždiar. Parkovanie je priamo pri apartmánovom dome. 

VIAC INFO TU >>>

svetekny dom

Zdroj: Svetelný Dóm Ždiar

svetelny dom 1

Zdroj: Svetelný Dóm Ždiar

5. Bachledka

Bachledka ponúka množstvo vyžitia, ktoré si užijete aj bez lyží. Top atrakciou je Chodník korunami stromov, na ktorý sa v zime dostanete iba novou kabínovou lanovkou z Bachledovej doliny. Chodník je dlhý 1234 m a závere Vás čaká špirálovitá 32 metrov vysoká vyhliadková veža s adrenalínovou sieťou. Naskytne sa Vám dychberúci výhľad. Pre malých návštevníkov sú pripravené dve detské ihriská, rôzne úlohy a aktivity, ktoré spríjemnia prechádzku v korunách. Chodník je v celej dĺžke bezbariérový a bude tak zaujímavým cieľom doslova pre všetkých turistov. Milovníci adrenalínu môžu v Bachledke využiť novú sánkarskú trať, ktorá je dlhá približne 2,5 km a ponúka zábavnú jazdu zasneženou krajinou. Sánky si je možné požičať v požičovni lyží, ale použiť môžete aj vlastné sane.Tým najodvážnejším z Vássi nas voje prídu v podobe snowraftingu, čiže jazdy raftom,  v upravenom snežnom kanáli v dĺžke až 800 m a naspäť  sa vyveziete snežným skútrom.

VIAC INFO TU >>

bachledka chodnik zima
bachledka 2

Zdroj: bachledka.sk

6. Cukráreň u Elišky - Starý Smokovec

Cukráreň ako z rozprávky, to je cukráreň u Elišky, ktorú si nesmiete pri potulkách Vysokými Tatrami nechať ujsť. Deti ocenia detský kútik, z ktorého sa im bude ťažko odchádzať a rodičia ocenia okrem príjemnej obsluhy, hlavne kvalitnú kávu a domáce koláče, medovníčky, sušienky, domáce škvarkové pagáčiky, kvalitnú čokoládu a to všetko v BIO kvalite. Na svoje si prídu aj alergici, ktorí si tu nájdu zdravšie verzie sladkostí či mlieka. Súčasťou cukrárne je malý obchodík so suvenírmi, kde si môžete kúpiť peknú maličkosť z Vysokých Tatier. V ponuke nájdete aj Detský balíček, Pexeso, Magnetky, Odznaky.....od "Elišky". Túto rozkošnú cukrárničku nájdete vo Vysokých Tatrách v malebnom Starom Smokovci v Resorte Hrebienok (pod zastávkou pozemnej lanovky)

Viac info o Cukrárni u Elišky >>

cukraren u Elisky
 
cukraren u Elisky 2

Zdroj: Cukráreň u Elišky


7. Pedal Planet - zbierka šliapacích autíčok

Pedal Planet je exkluzívna zbierka šliapacích autíčok, ktorá patrí k najväčším v Európe. Viac ako 110 exponátov je tematicky rozdelených do skupín. Atraktívne fotokútiky, interaktívne informácie o vzácnych a jedinečných exponátoch, motocykle, koníky aj lietadlá a rakety pod animovanou hviezdnou oblohou sú skvelým lákadlom pre deti. Pre priaznivcov Formuly 1 je k dispozícii digitálna galéria Martina Trenklera, prvého oficiálneho fotografa seriálu F1 na Slovensku. V retro sekcii si oprášite spomienky na legendárny šliapací Moskvič, ktorý “parkoval” pred pár desiatkami rokov v nejednej domácnosti na Slovensku. Pre najmenších sú v zážitkovej časti pripravené autíčka na fotenie, kolekcia vojenských a policajných autíčok, ba dokonca aj plne funkčný kolotoč. Vzácne exponáty v nereštaurovanom nálezovom stave nájdete v štýlovej garáži

VIAC INFO TU >>

pedal planet interior web 3

pedal planet interior web 2 1

Zdroj: Pedal Planet

 

8. LaborARTórium experiment galéria

V Spišskej Novej Vsi vznikla nová zábavná galéria pre deti, ale aj dospelých. 
Vyskúšate si, aké je to byť chameleónom alebo škrečkom a zabeháte si v jeho kolotoči alebo si môžete zajazdiť aj na vibrujúcom mravčekovi. Ako je to možné? Jednoducho Vás zmenšia :-). Okrem zmenšovania si v LaborARTóriu môžu deti pozrieť aj akvárium so skutočnými škrečkami, formikárium – mravenisko v akváriu a pozorovať mravce cez mikroskop, vymaľovať chameleóna, ktorý mení farby...
V tejto galérii sa deti nudiť určite nebudú!  Otvorené je každý deň a prehliadka trvá približne 30 min.

VIAC INFO TU >>

art1

Zdroj: LaborARTtórium experiment galéria


 

61790615 2285693021757423 3694796155264172032 o

Zdroj: LaborARTtórium experiment galéria


9. Tatranský ľadový Dóm na Hrebienku

Táto majestátna stavba z ľadu, ktorá nemá na Slovensku obdobu, rozhodne stojí za návštevu. Očarí vás precíznou prácou a detailami, ktoré podtrhuje príjemné osvetlenie. Príďte si vychutnať tento slovenský unikát a preneste sa na chvíľu do tatranskej ľadovej rozprávky. Tatranský Dóm na Hrebienku je umiestnený v kupole o priemere 25m. Ešte silnejšiu emóciu ponúka dóm, keď sa rozozvučí vďaka živým hudobným koncertom, ktorých bude počas zimnej sezóny hneď niekoľko. Na Hrebienok k Tatranskému Dómu vás pohodlne vyvezie pozemná lanovka zo stanice Starý Smokovec.

VIAC INFO TU >>

dom

Zdroj: Ľadový Dóm

dom2

Zdroj: Ľadový Dóm

10. Múzeum TANAP - Tatranská Lomnica

Múzem TANAP v Tatranskej Lomnici oboznamuje návštevníkov s faunou a flórou tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku – okolo 30 000 návštevníkov ročne. Výstavná časť múzea je rozdelená na prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú. Novinkou, ktorá poteší všetky deti je inštalácia medvedieho brlohu, ktorý je zvnútra nasvietený a jeho súčasťou je aj preparát medvieďaťa. Múzeum TANAP vo Vysokých Tatrách má celoročnú prevádzkovú dobu.

VIAC INFO TU >>

 
muzeum1
 
muzeum2

Zdroj: Múzeum TANAP

11. Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. celorocnePočas prehliadky jaskyne môžete obdivovať rôzne jaskynné útvary a jazierka. Jedna zo zastávok na prehliadkovej trase je v Hudobnej sieni, ktorá dostala pomenovanie podľa zvukov dopadajúcich kvapiek vody na hladinu jazierka. Okrem toho ma jaskyňa blahodárne účinky na dýchacie cesty. Organizmus sa už aj pri krátkom pobyte vyčistí.

VIAC INFO TU >>

jaskyna
 
12

Zdroj: Belianska jaskyňa

12. Zubačka

Prepravu Zubačkou jednoznačne odporúčame pre rodiny s deťmi. Tento v Tatrách populárny spôsob prepravy má dlhoročnú tradíciu a premáva medzi obcou Štrba a Štrbským plesom už od r.1986. Okrem toho, že nebudete zaťažovať životné prostredie, je to pre deti zaujímavý zážitok. Spoje premávajú približne každú hodinu.Trasa je dlhá asi 5 km a cesta trvá približne 15 minút. Deti a študenti po zakúpení lístka na bezplatnú dopravu môžu cestovať zadarmo. Zubačkou sa môžete vyviezť na Štrbské pleso a tam absolvovať prechádzku okolo jazera.

VIAC INFO TU > >

zubacka interier web
 
182 zubacka

Zdroj: Slovakrail

13. Sánkovačka na Hrebienku

Milovníci sánkovania si prídu na svoje v Starom Smokovci, kde si môžete na Hrebienku užiť denné, ale aj nočné sánkovanie.  Hore sa vyveziete pohodlne pozemnou lanovkou a dole si užijete sánkovačku až na 2,5 km dlhej trati! Chcete zažiť niečo netradičné? Vyskúšajte nočnú sánkovačku ! V utorok, piatok a v sobotu máte možnosť spúšťať sa na najdlhšej sánkarskej trati aj v noci.  Sánkovanie počas dňa alebo noci je obľúbenou atrakciou pre celé rodiny alebo skupiny kamarátov.

VIAC INFO TU >>

sankovacka

 

sankovacka2

Zdroj: vt.sk

14. Snowlandia - Zakopane

Zaujímavé ľadové mestečko Snowland sa nachádza v Zakopanom. Toto poľské mestečko sa nachádza 58 km od Starého Smokovca na úpätí Tatier. Tešiť sa  môžete na labyrint z ľadu, ľadový zámok a snehový tobogán plný prekážok a tunelov, kde si môžete zajazdiť na sánkach..MINI-ZOO. Je zvláštne očarujúce večer, keď je všetko pekne osvetlené.

VIAC INFO TU >>

snow3

Zdroj: Snowlandia

15. Prechádzka okolo Štrbského Plesa

Prechádzka okolo Štrbského plesa patrí medzi pekné zážitky v každom ročnom období. Okolo plesa vedie chodník, ktorý zvládnu deti, kočíky a v zime aj sánky. Pozdĺž chodníka sú rozmiestnené aj rôzne informačné tabule, poskytujúce informácie o samotnom Štrbskom plese, jeho histórii . Spôsobov, ako sa dostať na Štrbské pleso, je niekoľko. Okrem individuálnej dopravy autom je tu možnosť využiť autobus a vyššie spomínanou a zubačkou.

16. Zimná turistika s deťmi : Starý Smokovec - Hrebienok - Rainerova chata

 • Starý Smokovec - Hrebienok  2,9 km /1hod
  Na Hrebienok sa môžete vybrať po asfaltovej ceste alebo turistickým chodníkom. Môžete sa nechať  vyviezť pozemnou lanovkou a z Hrebienka absolvovať menšie túry. Lanovka na Hrebienok je prístupná aj pre kočíky.

 • Hrebienok- Rainerova chata 1,3 km/ 30 min. 
  Na Hrebienku sa vydáte po "červenej". Na Rainerovu chatu vedie  cesta so zhutneným štrkovým povrchom ľahko zvládnuteľná aj s deťmi. Každoročne počas zimy tu môžete obdivovať Snehový betlehem, ktorý je výtvorom súčasného chatára.

 • Vodopády Studeného potoka
  K najznámejším a najdostupnejším tatranským vodopádom sa dostanete z Hrebienka iba za 30 minút.

 • Bilíkova chata
  Iba 5 minút vám potrvá cesta z Hrebienka na Bilíkovu chatu, kde sa môžete občerstviť či chutne naobedovať.

17. Lanovky 

Ak to počasie v zime dovolí vyskúšajte Tatranské lanovky a spoznajte hory z inej perspektívy, než na akú ste boli zvyknutí.

 • Lanovkou na Skalnaté pleso - z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici  vás vyvezie 4 miestna kabínková lanovka na medzistanicu Štart, kde prestúpite do novej modernej 15-miestnej gondoly, ktorá Vás vyvezie až na Skalnaté pleso. Okrem krásného výhľadu, ktorý na Vás čaká, sa môžete prejsť okolo plesa a deti ocenia Svištiu krajinku - exteriérpvé detské ihrisko pri stanici lanovky.

 • Lanovkou na Lomnický Štít - Zo Skalnatého plesa vedie visutá lanovka na Lomnický štít, kde si môžete vychutnať kávu na visutej terase  či navštíviť  observatórium. Vzhľadom na to, že kapacita lanovky na Lomnický štít je mnohonásobne nižšia než lanovky z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso, odporúča sa zakúpiť si lístok aj pár dní vopred v pokladniach lanoviek v Tatranskej Lomnici i v Starom Smokovci.

 • Lanovkou na Hrebienok - Túto lanovku sme už v tomto článku spomenuli, je to je pozemná lanovka, ktorá premáva zo stanice Starý Smokovec na Hrebienok. Cesta lanovkou na Hrebienok trvá iba 7 minút.

Aktuálne podujatia, ktoré sa môžu konať  v Tatrách a blízkom okolí môžete hľadať aj TU ≥≥


Tip našej redakcie:

Pre malých výletníkov tu máme super cestovateľský denník, kde si zaznamenajú všetky zážitky z výletov a dovoleniek. Tá najlepšia zábava na cestách. Najlepšia náhrada za mobil.  Objednajte tu >> Kúpiť <<

cd banner eshop 1160x441

Prajeme vám krásne zážitky!

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár