22. 09. 2021 Móric 16°C Dážď

Kam s deťmi v Tatrách, ak nelyžujete

Autor: Zuzka, Foto: s detmi.com
Adresa:sdetmi.com Telefón: - E-mail:info@sdetmi.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Chcete si užiť s deťmi zimu a sneh a pritom nie ste vyznávači lyžovania? Nevadí, pripravili sme pre Vás zopár tipov, ako si užiť zimu v Tatrách naplno aj bez lyží.

Svetelný Dóm - Ždiar

V rázovitej podtatranskej obci Ždiar vznikla zaujímavá atrakcia pod názvom "Svetelný Dóm". Jedná sa o igloo stany, kde vás zaujmú originálne svetelné atrakcie. Deti očarí rodinka svetelných snehuliakov, ale aj tatranské zvieratká ako rys, orol, veverička či animované spievajúce tučniaky. Zaujímavosťou je svetelný kostolík - replika kostola v Tatranskej Javorine. Pri každej atrakcii nájdete aj tabuľku s informáciami a zaujímavosťami. Pre deti, ktoré si zapamätajú odpoveď na niektorú z otázok čaká pri odchode malá odmena za to, že sa niečo naučili. Svetelný Dom sa nachádza v hornej časti obce Ždiar - nad apartmánovým domom Mountain Resort Ždiar. Parkovanie je priamo pri apartmánovom dome.

VIAC INFO TU >>>

svetelny dom

Zdroj: Svetelný Dóm Ždiar


Galéria Poliankovo

Galéria POLIANKOVO predstavuje spojenie umenia s digitálnymi technológiami
ako virtuálna realita, 3D projekcie, rozšírená realita, hologram, tieňohra a ďalšie. Vďaka galérii sa môžu veľkí aj malí návštevníci  zahrať na dobrodruhov a virtuálne zlaniť najvyšší vodopád našej planéty, prebádať nesprístupnenú sieň jaskyne Domica, či splaviť dravú africkú rieku na pravom, autentickom rafte z expedície po rieke OMO. Poliankovo ponúka možnosť precítiť málo prebádané miesta, ktoré vo svete  zdolali iba skutoční dobrodruhovia. Zaujímavá je aj výstava maliara Ľubomíra Korenka, na ktorej zdanlivo statické obrazy doslova ožívajú vďaka rozšírenej realite. Súčasťou galérie je obchod so suvenírmi a kaviareň.

VIAC INFO TU >>

POLIANKOVO raft

Zdroj: Poliankovo.sk


Cukráreň u Elišky - Starý Smokovec

Cukráreň ako z rozprávky, to je cukráreň u Elišky, ktorú si nesmiete pri potulkách Vysokými Tatrami nechať ujsť. Deti ocenia detský kútik, z ktorého sa im bude ťažko odchádzať a rodičia ocenia okrem príjemnej obsluhy, hlavne kvalitnú kávu a domáce koláče, medovníčky, sušienky, domáce škvarkové pagáčiky, kvalitnú čokoládu a to všetko v BIO kvalite. Na svoje si prídu aj alergici, ktorí si tu nájdu zdravšie verzie sladkostí či mlieka. Súčasťou cukrárne je malý obchodík so suvenírmi, kde si môžete kúpiť peknú maličkosť z Vysokých Tatier. V ponuke nájdete aj Detský balíček, Pexeso, Magnetky, Odznaky.....od "Elišky". Túto rozkošnú cukrárničku nájdete vo Vysokých Tatrách v malebnom Starom Smokovci v Resorte Hrebienok (pod zastávkou pozemnej lanovky)

VIAC INFO TU  >>

cukraren u Elisky

Zdroj: Cukráreň u Elišky


Pedal Planet - zbierka šliapacích autíčok

Pedal Planet je exkluzívna zbierka šliapacích autíčok, ktorá patrí k najväčším v Európe. Viac ako 110 exponátov je tematicky rozdelených do skupín. Atraktívne fotokútiky, interaktívne informácie o vzácnych a jedinečných exponátoch, motocykle, koníky aj lietadlá a rakety pod animovanou hviezdnou oblohou sú skvelým lákadlom pre deti. Pre priaznivcov Formuly 1 je k dispozícii digitálna galéria Martina Trenklera, prvého oficiálneho fotografa seriálu F1 na Slovensku. V retro sekcii si oprášite spomienky na legendárny šliapací Moskvič, ktorý “parkoval” pred pár desiatkami rokov v nejednej domácnosti na Slovensku. Pre najmenších sú v zážitkovej časti pripravené autíčka na fotenie, kolekcia vojenských a policajných autíčok, ba dokonca aj plne funkčný kolotoč. Vzácne exponáty v nereštaurovanom nálezovom stave nájdete v štýlovej garáži

VIAC INFO TU >>

pedal planet

Zdroj: pedalplanet.sk


LaborARTórium experiment galéria

V Spišskej Novej Vsi vznikla nová zábavná galéria pre deti, ale aj dospelých. 
Vyskúšate si, aké je to byť chameleónom alebo škrečkom a zabeháte si v jeho kolotoči alebo si môžete zajazdiť aj na vibrujúcom mravčekovi. Ako je to možné? Jednoducho Vás zmenšia :-). Okrem zmenšovania si v LaborARTóriu môžu deti pozrieť aj akvárium so skutočnými škrečkami, formikárium – mravenisko v akváriu a pozorovať mravce cez mikroskop, vymaľovať chameleóna, ktorý mení farby...
V tejto galérii sa deti nudiť určite nebudú!  Otvorené je každý deň a prehliadka trvá približne 30 min.

VIAC INFO TU >>

vcela

Zdroj: LaborARTtórium experiment galéria


Tatranský ľadový Dóm na Hrebienku

Táto majestátna stavba z ľadu, ktorá nemá na Slovensku obdobu, rozhodne stojí za návštevu. Očarí vás precíznou prácou a detailami, ktoré podtrhuje príjemné osvetlenie. Príďte si vychutnať tento slovenský unikát a preneste sa na chvíľu do tatranskej ľadovej rozprávky. Tatranský Dóm na Hrebienku je umiestnený v kupole o priemere 25m. Ešte silnejšiu emóciu ponúka dóm, keď sa rozozvučí vďaka živým hudobným koncertom, ktorých bude počas zimnej sezóny hneď niekoľko. Na Hrebienok k Tatranskému Dómu vás pohodlne vyvezie pozemná lanovka zo stanice Starý Smokovec.

VIAC INFO TU >>

ladovy dom

 


Ďalšie tipy:


Verejné korčuľovanie v Tatrách

Príďte sa s deťmi zabaviť na niektoré z klzísk v Tatrách. V prípade nepriaznivého počasia (vyššie vonkajšie teploty, dážď) sa s veľkou pravdepodobnosťou korčuľovanie na mobilných ľadových plochách nebude konať, preto odporúčame kontaktovať prevádzkovateľa a overiť si otvorenie. 
MOŽNOSTI KORČUĽOVANIA 

Stará Lesná – Klzisko Horizont Resort

 • Otváracie hodiny: denne (počas zimnej sezóny) od 10:00 hod. –  20:00 hod.>>
 • Vstup – 2 EUR celodenné vstupné v čase otváracích hodín
 • Aktuálne info o klzisku nájdete TU >>
 • Informácie a rezervácie: + 421 908 908 111

Poprad – Klzisko Aréna

 • Otváracie hodiny: od 10.00-20.00 hod.
 • Vstup ZDARMA
 • Aktuálne info o klzisku nájdete TU >>
 • Kontakt na prevádzkovateľa: 0910 890 283, 0910 890 243

Starý Smokovec - Hrebienok Resort

 • 15.12.2019 - 30.03.2020
 • Vstup ZDARMA
 • Aktuálne info o klzisku nájdete TU >>
 • Informácie +421 52 381 14 03

Tatranská Lomnica - pri areáli ZŠ

 • 09:00 - 18:00 hod. verejné korčuľovanie
 • 18:00 - 22:00 hod. - hokej

Poprad – Detské klzisko na Nám. sv. Egídia 

 • NIE JE v prevádzke 

Tatranská Lomnica –  Klzisko Penzión Tenis Centrum 

 • NIE JE v prevádzke 

Zimná turistika s deťmi 

 • Prechádzka okolo Štrbského plesa
  Prechádzka patrí medzi pekné zážitky v každom ročnom období. Okolo plesa vedie chodník, ktorý zvládnu deti, kočíky a v zime aj sánky. Pozdĺž chodníka sú rozmiestnené aj rôzne informačné tabule, poskytujúce informácie o samotnom Štrbskom plese, jeho histórii . Spôsobov, ako sa dostať na Štrbské pleso, je niekoľko. Okrem individuálnej dopravy autom je tu možnosť využiť autobus a zubačku.

 • Starý Smokovec - Hrebienok  2,9 km /1hod
  Na Hrebienok sa môžete vybrať po asfaltovej ceste alebo turistickým chodníkom. Môžete sa nechať  vyviezť pozemnou lanovkou a z Hrebienka absolvovať menšie túry. Lanovka na Hrebienok je prístupná aj pre kočíky.

 • Hrebienok- Rainerova chata 1,3 km/ 30 min. 
  Na Hrebienku sa vydáte po "červenej". Na Rainerovu chatu vedie  cesta so zhutneným štrkovým povrchom ľahko zvládnuteľná aj s deťmi. Každoročne počas zimy tu môžete obdivovať Snehový betlehem, ktorý je výtvorom súčasného chatára.

 • Vodopády Studeného potoka
  K najznámejším a najdostupnejším tatranským vodopádom sa dostanete z Hrebienka iba za 30 minút.

 • Bilíkova chata
  Iba 5 minút vám potrvá cesta z Hrebienka na Bilíkovu chatu, kde sa môžete občerstviť či chutne naobedovať.

Lanovky 

Ak to počasie v zime dovolí vyskúšajte Tatranské lanovky a spoznajte hory z inej perspektívy, než na akú ste boli zvyknutí.

 • Lanovkou na Skalnaté pleso - z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici  vás vyvezie 4 miestna kabínková lanovka na medzistanicu Štart, kde prestúpite do novej modernej 15-miestnej gondoly, ktorá Vás vyvezie až na Skalnaté pleso. Okrem krásného výhľadu, ktorý na Vás čaká, sa môžete prejsť okolo plesa a deti ocenia Svištiu krajinku - exteriérpvé detské ihrisko pri stanici lanovky.

 • Lanovkou na Lomnický Štít - Zo Skalnatého plesa vedie visutá lanovka na Lomnický štít, kde si môžete vychutnať kávu na visutej terase  či navštíviť  observatórium. Vzhľadom na to, že kapacita lanovky na Lomnický štít je mnohonásobne nižšia než lanovky z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso, odporúča sa zakúpiť si lístok aj pár dní vopred v pokladniach lanoviek v Tatranskej Lomnici i v Starom Smokovci.

 • Lanovkou na Hrebienok - Túto lanovku sme už v tomto článku spomenuli, je to je pozemná lanovka, ktorá premáva zo stanice Starý Smokovec na Hrebienok. Cesta lanovkou na Hrebienok trvá iba 7 minút.

Aktuálne podujatia, ktoré sa môžu konať  v Tatrách a blízkom okolí môžete hľadať aj TU ≥≥

Tip na ubytovanie: Apartmán Mariana, Nový Smokovec


Tip našej redakcie:

Pre malých výletníkov tu máme super cestovateľský denník, kde si zaznamenajú všetky zážitky z výletov a dovoleniek. Tá najlepšia zábava na cestách. Najlepšia náhrada za mobil.  Objednajte tu >> Kúpiť <<

cd banner eshop 1160x441

Prajeme vám krásne zážitky!

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Silvia Kašiarová 07.01.2020, 23:34

  V Ždiari a Bachledovej doline sme boli tento víkend,určite odporúčam chodník v korunách stromov,veľmi pekný zážitok v zime.

 • Evelin 04.01.2020, 08:47

  Super zhrnuté, aspoň máme inšpiráciu na ďalšie atrakcie počas dovolenky. Niektoré sme si vyskúšali a väčšina na nás iba čaká.

 • Maria 29.12.2019, 20:49

  Tatranský ľadový dom - máme odtiaľ množstvo fotiek

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár