Chodník korunami stromov v Bachledovej doline

Autor: Zuzka, Foto: facebook.com/chodnikkorunamistromov/
bachledka
Adresa:Bachledova dolina Telefón:+421 52 44 98 101 E-mail:info@chodnikkorunamistromov.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Chodník medzi korunami stromov s vyhliadkovou vežou a najdlhším suchým toboganom po prvýkrát na Slovensku v Bachledke. 

Chodník korunami stromov Bachledka turistov pohodlne miernym stúpaním zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov. Zakončený je špirálovitou 32 metrov vysokou vyhliadkovou vežou s panoramatickou podestou a adrenalínovou sieťou.

5abdedd039b17

Prechádzku v korunách ozvláštňujú zaujímavé informácie o miestnej prírode, adrenalínové zastávky a 67 metrov dlhý suchý tobogan /momentálne ešte nie je v prevádzke/.

1V stredisku nájdu zaujímavé atrakcie aj deti a rodiny. Môžu sa vydať na dobrodružné pátranie lesom aby objavili záhadu Gorgyho elixíru života, preskúmať tajomstvá lesných obyvateľov na detskom náručnom chodníku a zahrať sa na dvoch detských ihriskách. Všetky atrakcie sa nachádzajú na vrchole Spišskej Magury, kde sa návštevníci dostanú 40 min. peším výstupom v parkoviska z Bachledovej doliny alebo Malej Frankovej. 
3

Už tento rok bude do prevádzky spustená nová 10-miestna kabínová lanovka, rozšíri sa aj ponuka reštaurácii, obchodov a služieb. Opravia sa cesty a zväčší počet miest na parkovanie. Zákazníkov by sme radi upozornili na prebiehajúce stavebné práce a momentálne ešte zlý stav prístupovej cesty takže prosíme návštevníkov, aby hlavne v jarných mesiacoch prispôsobili svoju obuv a oblečenie k zodpovedajúcemu počasiu. Ak prichádzajte zo Zamaguria zvoľte prístup z Malej frankovej, kde sa nachádza parkovisko a prístup je komfortnejší.

Chodník je v celej dĺžke bezbariérový a bude tak zaujímavým výletným cieľom doslova pre všetkých turistov. Stavba je umiestnená na najvyššom bode BACHLEDKA Ski & Sun, kam sa návštevníci dostanú pohodlne sedačkovou lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešou túrou z Bachledovej, Jezerska alebo Malej Frankovej.

4

Adrenalínové zákutia

Počas Vašej cesty po chodníku sa môžete zastaviť na troch adrenalínových zákutiach. Nielen deti si tu môžu vyskúšať udržanie rovnováhy v priehľade, ktorý pod sebou odhaľuje zdanlivo nebezpečnú priepasť. Všetky atrakcie sú samozrejme maximálne zabezpečené.

Edukačné zastávky

Na ceste chodníkom Vás čakajú edukačné zastávky, ktoré Vás oboznámia s miestnou faunou a flórou. Nesmierne atraktívne je už samotné spracovanie, kde nechýba svojrázny humor ani obrázky pre najmenších.

Tobogán

Okolo vyhliadkovej veže sa vinie 67 metrov dlhý suchý tobogán, ktorým si môžete krátiť cestu dole a zároveň užiť poriadny adrenalín.

Pochôdzna sieť

V strede panoramatickej terasy vyhliadkovej veže je umiestnená pochôzna sieť. Pohľad nadol z 32 metrovej výšky je len pre tých odvážnejších. Sieť ma vysokú nosnosť a prechod po nej je bezpečný aj pre poriadnych chlapov.

Detské ihrisko

Pred vstupom do areálu láka na šantenie prírodné detské ihrisko maskota Gorgyho s hracou zostavou so šmýkačkou a hojdačkami.

Otváracie hodiny

apríl - máj 9:00 – 17:00 h
jún - september 9:00 – 19:00 h
október  9:00 – 17:00 h
november - marec 9:00 - 16:00 h

Vstupné TU

Mapa: N 49° 16′ 20″ E 20° 18′ 33″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Juraj 14.08.2018, 08:48

  Samotný Chodník korunami stromov je fajn, krásny výhľad aj trošku adrenalínu. Čo je však úplná katastrofa je samotná cesta k nemu. Od plateného parkoviska vás posielajú kade tade - dokonca cez nejaké terasy reštaurácií! Všade sa šmýka. Cesta hore je veľmi strmá a keď prší, tak poriadne zablatená, kedže po nej steká voda. Hore je to jedno veľké stavenisko, všade blato a špina. Vidieť, že to nie je dokončené, no napriek tomu sa pýta plné vstupné a ceny hore sú fakt, že top :( Oplatí sa vidieť, ale určite to nie je miesto, ktoré sa bude navštevovať opakovane.

 • miša 11.08.2018, 14:46

  boli sme na chodníku v auguste, hore náročnou cestou mierne poprchalo. Dlhou cestou nebolo kam sadnúť - prostredie okolo nepripomínajúce Tatry. Keď sme sa dostali na chodník - za premrštenú cenu, začala búrka. Blýskalo sa a nebolo sa ani vrátiť - ani pokračovať. Skutočne to bolo nepríjemné. Organizátori za vysoké vstupné by mali vedieť či bude v tejto lokalite búrka a chodník zatvoriť, inak je to na riziko každého - o čom nedostanete žiadne info. Taktiež informácie akékoľvek sa dozviete len pracne tak , že otravujete čašníkov dole na chate alebo okoloidúcich. Čo sa týka parkovania. Nepustili nás na parkovisko autom. Páni, ktorí koordinovali dopravu nás arogantne poslali na záchytné parkovisko . Počas pár minút kým sme pri nich stáli odišli asi 4 autá a tak sme požiadali parkmanov aby nás na parkovisko pustili, že sa miesta na parkovanie uvoľnili. Veľmi arogantne nás odbili. Keď sme sa pýtali čo a ako , povedali že na záchytnom parkovisku sú informácie. My sme žiadne nenašli - takže zase sme sa k nim museli dostať cez turistov... Jedným slovom sklamanie a ľutujem cudzincov, keďže sme sa my domáci mali problém dostať k info. Keby sme neboli cestovali toľké hodiny, otočili by sme sa. Neodporúčam aspoň kým nebude lanovka. My sme sa tiež dočítali, že sa tam dá dostať lanovkou- ešte na ich stránke webovej sú ceny za lanovku... Serióznosť nám ešte chýba. Hlavne , že návštevníci chodia a platia, ale služby za to mizerné!!!

 • DK 10.08.2018, 11:28

  Príšerná skúsenosť! Z parkoviska nás poslali po "trochu" zablatenom chodníku, ktorý bol prakticky neschodný! Šmýkali sme sa strmou cestou a cesta späť vôbec neprichádzala do úvahy. Hore sme prišli tak zablatení, že sme museli zrušiť ďalší program, čo sme mali naplánovaný. Boli sme radi, že sa nikomu nič nestalo. Posielali tadiaľ zjavne všetkých, dokonca aj tehotné ženy a ženy s deťmi v šatkách na sebe! Neuveriteľná nezodpovednosť! Po takejto ceste sme nemali najmenšiu chuť čakať na chodník a väčšia časť našej skupiny odišla preč. Boli sme tam v Júli po dažďoch.

 • Petra 02.08.2018, 08:04

  Stačilo raz.
  Mna zarazila hneď dole cena parkovneho 5 eur.
  Prechádzka k chodníku mi nevadila,aj keď bolo poprsane. Nám moc počasie nevyšlo,ale horsie je hore to stavenisko a čakala som od toho trochu viac. Výhľad je pekný, ale nic tak strašne poučné a adrenalínové tam nie je za tu cenu. Jedine plus je ta veža.
  Odporúčam s deťmi túru okolo Zamkovskeho chaty po Skalnate pleso. Výhľad, túra, krasne Tatry a zvladnu to aj deti.

 • Juraj 31.07.2018, 22:16

  To,že nepremáva lanovka sa dá pochopiť,bude nová,to,že nevyšlo počasie,ok,za to nikto nemôže,to,že prístupová cesta je taká aká je,ok,možno ju dobudujú,ale vzhľadom na stavebný bordel okolo chodníka a tým pádom odpudzujúcim prostredím v okolí chodníka,nemyslím prírodu,mohli dočasne znížiť už aj tak predražené vstupné a vrchol všetkého je,že ZTP musia platiť plnú sumu oproti minulému roku,fuj,hanba,dôchodcovia zľava až od 65rokov,hrozné a neskutočné ceny v bufetoch,no hrozné,to nie je ani v drahých hoteloch a to nie je vysokohorská chata,kde by som to chápal,aj na týchto chatách je lacnejšie,asi to bude jeden majiteľ dole aj hore,všade rovnaké ceny,Slovenskí zbojníci ešte nevymreli,organizácia o ničom,cca2000tisícky ludí denne krát 7až9eur a také zdieranie?Samotná drevená stavba ok,paráda a možno splatená čochvíľa pri tých cenách,takže raz vidieť a dosť...

 • DK 31.07.2018, 08:28

  Príšerný zážitok. Z parkoviska nás poslali cestou cez les s "trochou blata". Cesta bola takmer neschodná, šmýkali sme sa a cesta dolu neprichádzala vôbec do úvahy! Hore sa nám podarilo vyšliapať, na šťastie bez ujmy, napriek zdravotným problémom niektorých členov našej skupiny. Zablatení sme však boli tak, že sme museli zrušiť ďalší program, ktorý sme mali naplánovaný na zvyšok dňa. Obsluha parkoviska posielala týmto chodníkom aj tehotné ženy, ženy s malými deťmi uviazanými v šatkách bez toho, aby si cestu prešli a overili jej skutočný stav. Neuveriteľná nezodpovednosť! Pred vstupom na chodník sme sa rozhodli, že po tomto zážitku túto "atrakciu" podporovať nebudeme a väčšina našej skupiny odišla preč druhou cestou.

 • Mariana Cullen 30.07.2018, 08:40

  ...v celku, bol to pekny zazitok, ale ako druhi podotkli - pred zacatim by mali byt podrobnejsie informacie o fyzickej zatazi tury vystupu k chodnikom - celkova dlzka, prevysenie.
  Okolo vystupovej trati hore ku chodniku by mali byt urobene z kmenov stromu lavicky pre starsich ludi a ludi so zdravotnymi tazkostami na oddych!
  Dalsia dolezita informacia, ktora chybala je, ze nepremavala lanovka - boli sme velmi sklamani, pretoze moja mama, ktora ma problem s klbami si musela horko tazko vyslapat cely kopec!
  ....ako nahradu by ste aspon mali ponukat bezplatny servis vyvezenia ludi so zdravotnymi problemami alebo rodicov s kocikmi a malymi detmi hore ku chodnikom!!!
  Este je par velmi dolezitych aspektov na ktorych musite zapracovat a nezabudat dolezity fakt, ze nielen fyzicky zdatni ludia si chcu vychutnat zazitok z vyhladu na Bachledovu dolinu.

 • lucia 15.06.2018, 17:37

  Boli sme so ziakmi na chodniku a mame pekny zazitok, az nato blato po dazdi.....Lucia

 • Mirka 09.05.2018, 19:45

  Vybrali sme sa ku Vám na výlet (2,5 hodiny cesty autom) boli sme 5 dospelí a jedno dieťa 14 mesiacov. Išli sme ku Vám hlavne z dôvodu že na internete sme sa dozvedeli že nie je problém aj s kočíkom a dieťaťom... No realita bola úplne iná. Citujem z letáku ,, vlastný kočiar Vám zdarma vyvezieme lanovkou ´´. Lanovka bola v rekonštrukcii takže sme sa s dieťaťom museli otočiť. O momentálnej situácii by ste mali informovať návštevníkov. A k tomu podľa môjho názoru by sme mali zapožičiavať detské nosiče dole pri vstupe na lanovku, nie až hore pred chodníkom kde je to už vlastne zbytočné pretože aj tak sa tam rodiny s deťmi nedostanú... ( detské nosiče sa dajú požičať iba v infocentre pred chodníkom) A čo bobová dráha? Tá taktiež nebola v prevádzke. Žiadne informácie o tom neboli podané. Znepokojenie!!!! A posledné čo by som sa chcela vyjadriť je ku ceste ktorý vedie ku chodníku. Cesta bola šmykľavá, prudká a pre ľudí neturistov alebo iba občasných turistov veľmi náročná. Osobne odporúčam cestu popri bobovej dráhe ktorá bola oveľa lepšia ( hore aj dole) ale nebolo to povolené.

 • Sona 01.05.2018, 16:53

  Stručne zhrnutie: organizácia, značenie, bezpečnosť turistov, jedna veľká katastrofa.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár

Toto pole je požadované