Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Pekný výlet s deťmi so zaujímavým cieľom. Navštívte pozorovateľňu vtáctva pri Hrušovskej zdrži v Čunove. Prístup je jednoduchý a pri Dunaji zbadáte určite množstvo vtákov, my sme mali šťastie na labute, čajky, potápky aj dravcov.
V Čunove sú dve pozorovateľne, jedna známejšia, na Hrušovskej zdrži o ktorej je tento článok a druhá menej známa, v mokradiach (viac info a prístup tu).
My sme prišli autom a parkovali sme pri miestnom kostole v Čunove. Odtiaľ je to prechádzka cca 25 minút po asfalte smerom k hrádzi, odtiaľ pár minút po lesnej ceste a už vidíte vodnú zdrž. V prvom momente sme rozhľadňu nezbadali, ale navigácia nám pomohlo hoci sme ju mali priamo pred očami.

Zdroj: sdetmi.com
Na rozhľadni si môžete oddýchnuť a popritom pozorovať vtáky, či prečítať si náučnú tabuľu o vtákoch, ktoré hniezdia, či prelietajú v okolí. My sme sa následne prešli aj popri Dunaji po lesnom chodníčku ďalej, pozorovali zblízka labute, ktorých je tam v zime mnoho.

Zdroj: sdetmi.com
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Mapa: N 48° 2′ 28″ E 17° 12′ 17″
Mapa sa nahráva...
21.05.2026, 10:30
Nitriansky mestský park na SihotiJán Tóth
Narodil som sa v Nitre na Kmeťkovej ulici, pod hradom, v roku 1956 a do parku chodím takmer bez prerušenia. Obnova sa mi páči a teraz chodíme s vnukom, ktorý má 3 roky. Je tam ale jeden veľký problém, ktorý môže skončiť aj fatálne. Jedná sa o lanovú dráhu, ktorá je nešťastne projektovaná a hlavne skolaudovaná. Treba ju bezodkladne zastaviť a otočiť o 180 stupňov, nakoľko prisávanie siaha na chodník s trampolínami, po ktorom sa pohybujú malé deti, ktoré sú nevyspytateľné. Nedávno aj náš vnuk mal takmer kontakt s jazdcom na lane. V poslednej chvíli som ho odstrčil. Tá výstražná značka deťom nič nehovorí. Skúste sa presvedčiť osobne, hlavne keď sa na lane pohybujú aj väčšie deti a navyše sa jeden druhého roztláčajú. Zabráňte katastrofe a dajte mi vedieť ako budete postupovať k mojej pripomienke.
17.05.2026, 22:28
13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom krajiMartina
Ja určite odporúčam detský svet LUMA park na autobusovej stanici :) Krásne, nové, veľké priestory, super obsluha, veľa hračiek, kino, pohoda pri káve a deti máte stále na očiach :)))
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Janka 18.03.2025, 20:52
Okolie je krásne, ale rozhľadňa je bohužiaľ v dezolátnom stave, je uzavretá. Chýbajúce schody, odvalené zábradlia - veľká škoda. Ale prechádzka je to aj tak pekná.
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár