28. 10. 2021 Dobromila, Kevin 14°C Jasno

Kam s deťmi v Tatrách, keď prší

Autor: Zuzka, Foto: sdetmi.com
Adresa: - Telefón: - E-mail:info@sdetmi.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Máte naplánovaný víkend v Tatrách a všetky vaše plány sú zrazu fuč lebo prší? Nemusíte preto zúfať, pretože v Tatrách je možné prežiť aktívne aj daždivé dni. Tu je zopár overených tipov :)

Tatry Vnútri 

TATRY VNUTRI 36

Zdroj: tatryvnutri.sk

V Starom Smokovci vzniklo nové miesto plné zážitkov - unikátny projekt s názvom Tatry vnútri“, ktorý predstavuje najmodernejšiu prehliadku Vysokých Tatier pod jednou strechou, a za každého počasia. Uvidíte výhľady, aké ste ešte nevideli, objavíte prírodné živly, aké ste nezažili a zoberieme Vás na miesta, ktoré osobne nemôžete navštíviť napríklad z dôvodu nepriaznivého počasia. Pre najmladších návštevníkov sú pripravené hravé detské atrakcie, svištia nora, lezecká stena a interaktívne poznávania. 

VIAC INFO TU >>


Cukráreň u Elišky - Starý Smokovec

u elisky

Zdroj: Cukráreň u Elišky

Cukráreň ako z rozprávky, to je cukráreň u Elišky, ktorú si nesmiete pri potulkách Vysokými Tatrami nechať ujsť. Deti ocenia detský kútik, z ktorého sa im bude ťažko odchádzať a rodičia ocenia okrem príjemnej obsluhy, hlavne kvalitnú kávu a domáce koláče, medovníčky, sušienky, domáce škvarkové pagáčiky, kvalitnú čokoládu a to všetko v BIO kvalite. Na svoje si prídu aj alergici, ktorí si tu nájdu zdravšie verzie sladkostí či mlieka. Súčasťou cukrárne je malý obchodík so suvenírmi, kde si môžete kúpiť peknú maličkosť z Vysokých Tatier. V ponuke nájdete aj Detský balíček, Pexeso, Magnetky, Odznaky.....od "Elišky". Túto rozkošnú cukrárničku nájdete vo Vysokých Tatrách v malebnom Starom Smokovci v Resorte Hrebienok (pod zastávkou pozemnej lanovky)

VIAC INFO TU >>


Galéria Poliankovo

poliankovo nasa

Zdroj: Poliankovo.sk

V Tatranskej Polianke vo Vysokých Tatrách otvorili novú digitálnu galériu, ktorá je unikátom v celej  strednej Európe .Táto galéria využíva rôzne formy digitálnej prezentácie, ako je virtuálna realita, 3D projekcia, tieňohra, fotografia a iné. Vďaka týmto technológiám môžu veľkí aj malí návštevníci zistiť, aký je to pocit splaviť dravú rieku, prejsť cez Severný pól, uvidieť nedostupné miesta jaskyne Domice, či stáť na najvyššom vodopáde našej planéty. Poliankovo ponúka možnosť precítiť príliš neprebádané miesta, ktoré vo svete zdolali iba skutoční dobrodruhovia.

VIAC INFO TU >>

 


Pedal Planet - zbierka šliapacích autíčok

pedal planet interior web 4

Zdroj: Pedal Planet

Pedal Planet je exkluzívna zbierka šliapacích autíčok, ktorá patrí k najväčším v Európe. Viac ako 110 exponátov je tematicky rozdelených do skupín. Atraktívne fotokútiky, interaktívne informácie o vzácnych a jedinečných exponátoch, motocykle, koníky aj lietadlá a rakety pod animovanou hviezdnou oblohou sú skvelým lákadlom pre deti. Pre priaznivcov Formuly 1 je k dispozícii digitálna galéria Martina Trenklera, prvého oficiálneho fotografa seriálu F1 na Slovensku. V retro sekcii si oprášite spomienky na legendárny šliapací Moskvič, ktorý “parkoval” pred pár desiatkami rokov v nejednej domácnosti na Slovensku. Pre najmenších sú v zážitkovej časti pripravené autíčka na fotenie, kolekcia vojenských a policajných autíčok, ba dokonca aj plne funkčný kolotoč. Vzácne exponáty v nereštaurovanom nálezovom stave nájdete v štýlovej garáži

VIAC INFO TU >>


LaborARTórium  experiment galéria

61790615 2285693021757423 3694796155264172032 o

Zdroj: LaborARTtórium experiment galéria

V Spišskej Novej Vsi vznikla nová zábavná galéria pre deti, ale aj dospelých. 
Vyskúšate si, aké je to byť chameleónom alebo škrečkom a zabeháte si v jeho kolotoči alebo si môžete zajazdiť aj na vibrujúcom mravčekovi. Ako je to možné? Jednoducho Vás zmenšia :-)   Okrem zmenšovania si deti môžu pozrieť aj akvárium so skutočnými škrečkami, formikárium – mravenisko v akváriu a pozorovať mravce cez mikroskop, vymaľovať chameleóna, ktorý mení farby...
V tejto galérii sa deti nudiť určite nebudú!  Otvorené je každý deň a prehliadka trvá približne 30 min.

VIAC INFO TU >>


Aquacity Poprad

AquaCity Treasure Island 02

Zdroj: Aqua City Poprad

Aquapark AquaCity Poprad je miestom pre celú rodinu a okrem bazénov, tobogánov, 350 vodných atrakcií, či nádherného welness ponúka pre rodiny s deťmi aj iné špeciálne služby. Detské kútiky a detské interiérové ihrisko pre najmenších.  Pre staršie deti sú k dispozícii herné konzoly. Spestrením sú  aj zábavné animačné programy. Strážená detská škôlka -  rodičia určite ocenia bezplatnú službu v podobe stráženej detskej škôlky v detskom kútiku Blue SapphireŠkôlka je určená deťom vo veku od 3 – 12 rokov, deti tu nájdu množstvo zábavných atrakcií, hier, hracie konzoly a skvelý program. NOVINKOU je detské saunovanie  a to každú sobotu a nedeľu dopoludnia, kedy je dovolený vstup pre deti od 3 – 12 rokov v sprievode dospelej osoby do Fire & Water Wellness & Spa centra. Počas doby detského saunovania je znížená teplota vo Vikingskej fínskej saune na 60°C.  Cieľom Aquacity Poprad je splniť všetky želania vašich detí a pripraviť im nezabudnuteľné zážitky. 

VIAC INFO TU >>


Múzeum TANAP - Tatranská Lomnica

muzeum tanap

Zdroj: TANAP Múzeum

Múzem TANAP v Tatranskej Lomnici oboznamuje návštevníkov s faunou a flórou tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku – okolo 30 000 návštevníkov ročne. Výstavná časť múzea je rozdelená na prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú. Novinkou, ktorá poteší všetky deti je inštalácia medvedieho brlohu, ktorý je zvnútra nasvietený a jeho súčasťou je aj preparát medvieďaťa. Múzeum TANAP vo Vysokých Tatrách má celoročnú prevádzkovú dobu.


Belianska jaskyňa

Belianska jaskya 2

Zdroj: Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. celorocnePočas prehliadky jaskyne môžete obdivovať rôzne jaskynné útvary a jazierka. Jedna zo zastávok na prehliadkovej trase je v Hudobnej sieni, ktorá dostala pomenovanie podľa zvukov dopadajúcich kvapiek vody na hladinu jazierka. Okrem toho ma jaskyňa blahodárne účinky na dýchacie cesty. Organizmus sa už aj pri krátkom pobyte vyčistí

VIAC INFO TU >>


SKI múzeum

ski muzeum

Zdroj: SKI múzeum

Pri návšteve tohto múzea sa dozviete veľa zaujímavých informácií o začiatkoch lyžovania, korčuľovania, curlingu, horolezectva, sánkovania, či jazde na boboch vo Vysokých Tatrách. Každý tematický okruh je doplnený exponátmi, dobovými fotografiami, textovou časťou a spolu vytvárajú dokonalý obraz o tom, ako to kedysi v Tatrách vyzeralo. Medzi najväčšie lákadlá múzea patria celkom určite 3,07m dlhé lyže z roku 1885 a expozícia starých pretekárskych bobov. Zaujímavá je aj dielňa na výrobu drevených lyží, lyžiarskych palíc, či kožených topánok. Tých najmenších si podmaní rozprávková atmosféra Gertrúdinej chaty, ktorá v minulosti stála pri štarte bobovej a sánkarskej dráhy v Tatranskej Lomnici.

VIAC INFO TU >>


Ďalšie tipy:


Tip na ubytovanie: Apartmán Mariana, Nový Smokovec

Aktuálne podujatia, ktoré sa môžu konať  v Tatrách a blízkom okolí môžete hľadať aj TU ≥≥


Tip našej redakcie:

Pre malých výletníkov tu máme super cestovateľský denník, kde si zaznamenajú všetky zážitky z výletov a dovoleniek. Tá najlepšia zábava na cestách. Najlepšia náhrada za mobil.  Objednajte tu >> Kúpiť <<

cd banner eshop 1160x441

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • mibe1004 26.12.2019, 11:48

  Tricklandia je super pre deti, krasne fotky s trikmi

 • Kamila 26.12.2019, 07:57

  Aquacity Poprad. V prešovskom kraji je to najlepšie Aquacity jednoznačne. Aj pp rokoch navštevovania je na vysokej úrovni. Som rada, že vždy sa tam niečo mení, aby nezaspali na vavrínoch.

 • Majka 08.12.2019, 16:47

  LaborArtórium - dcéru očarila miestnosť, kde je veľká myš a syr. Fotky pozeráme dodnes. Určite tam ešte niekedy pojdeme.

 • Daniela Šiková 08.12.2019, 11:39

  Trcklandia je super

 • Zdenka 01.12.2019, 21:04

  Boli sme v Aquacity a môžem odporúčať.

 • Alena 30.11.2019, 23:31

  Jednoznačne Aquacity Poprad, veľa zábavy a deti si tam našli kamarátov.

 • Andrea 28.11.2019, 14:05

  Dobrá hračka výborná

 • Anicka176 25.11.2019, 09:48

  Navstevu Aquacity odporúčam, cela rodinka sme zrelaxovali, ponuka mnozstvo bazenov a 1,5 rocnej dcerke sa pacilo v detskom bazene so slanou vodou, tak isto teplota vzduchu v stredisku bola pre deticky vyhovujuca.

 • Marta Kučerová 22.11.2019, 23:11

  Zaujímavé tipy na aktivity Kam s deťmi v Tatrách keď prší. V Tricklandii v Starom Smokovci sme boli, deti si to tam užívali. Zamestnanci nás nastavili do tých správnych pozícií, aby sme mali úžasné fotky. Naozaj dobrý nápad. Najbližšie keď pôjdeme do Tatier, určite navštívime Galériu Dobrá hračka - vyzerá to fajn. Ďakujeme za tip.

 • Zuzana stretavska 22.11.2019, 21:06

  Tricklandia zabava nie len pre deti ale aj pre dospelych

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár