Kam s deťmi v Tatrách keď prší

Autor: Zuzka, Foto: sdetmi.com
Adresa: - Čas:- Telefón: - E-mail:info@sdetmi.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Máte naplánovaný víkend v Tatrách a všetky vaše plány sú zrazu fuč lebo prší? Nemusíte preto zúfať, pretože v Tatrách je možné prežiť aktívne aj daždivé dni. Tu je zopár overených tipov :)

1. Galéria Dobrá hračka

dobra hracka

Zdroj: Galéria Dobrá hračkaGaléria Dobrá hračka v Tatranskej Lomnici je miesto, kde na ploche viac ako 500m2 nájdete množstvo atrakcií, hier a dopravné ihrisko. V galérii sa detičky zabavia na mnohých stanovištiach s povolaniami. Vyskúšajú si aké je byť hasičom, policajtom, či módny návrhárom. Každé povolanie sa spája s úlohami, deti ich spĺňajú a hravou formou sa tak učia a získavajú nové poznatky. Galéria Dobrá Hračka je spojená s obchodíkom, v ktorom okrem hlavolamov, interaktívnych hier a stavebníc nájdete aj širokú ponuku kreatívnych a inteligentných hračiek. Netradičný koncept detskej galérie poukazuje na to, že detičky aj dospelí sa dokážu hrať nielen zábavne, ale aj s rozumom. 
VIAC INFO TU >>

2. Tricklandia

tricklandia foto

Zdroj: Tricklandia.sk

Podstatou Tricklandie je ilúzia a fotografia. Bez foťáku nemá návšteva tejto galérie zmysel. Obrazy sú na prvý pohľad 2D avšak, akonáhle sa na ne pozriete objektívom fotoaparátu, zrazu sa z dvojrozmerného obrazu stáva obraz trojrozmerný. A ak sa k tomu pridá ešte aplikácia, ktorú si nainštalujete pred prehliadkou, spustí sa animácia, vďaka ktorej obrazy doslova ožijú. Aplikácia nie je povinná, zaujímavé fotografie nafotíte aj bez nej. V Tricklandii nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá.
Počas víkendu a prázdnin doporučujeme rezerváciu vopred.
VIAC INFO TU >>


3. Galéria Poliankovo

poliankovo nasa

Zdroj: Poliankovo.sk

V Tatranskej Polianke vo Vysokých Tatrách otvorili novú digitálnu galériu, ktorá je unikátom v celej  strednej Európe .Táto galéria využíva rôzne formy digitálnej prezentácie, ako je virtuálna realita, 3D projekcia, tieňohra, fotografia a iné. Vďaka týmto technológiám môžu veľkí aj malí návštevníci zistiť, aký je to pocit splaviť dravú rieku, prejsť cez Severný pól, uvidieť nedostupné miesta jaskyne Domice, či stáť na najvyššom vodopáde našej planéty. Poliankovo ponúka možnosť precítiť príliš neprebádané miesta, ktoré vo svete zdolali iba skutoční dobrodruhovia. 
VIAC INFO TU >>

4. Cukráreň u Elišky - Starý Smokovec

u elisky

Zdroj: Cukráreň u Elišky

Cukráreň ako z rozprávky, to je cukráreň u Elišky, ktorú si nesmiete pri potulkách Vysokými Tatrami nechať ujsť. Deti ocenia detský kútik, z ktorého sa im bude ťažko odchádzať a rodičia ocenia okrem príjemnej obsluhy, hlavne kvalitnú kávu a domáce koláče, medovníčky, sušienky, domáce škvarkové pagáčiky, kvalitnú čokoládu a to všetko v BIO kvalite. Na svoje si prídu aj alergici, ktorí si tu nájdu zdravšie verzie sladkostí či mlieka. Súčasťou cukrárne je malý obchodík so suvenírmi, kde si môžete kúpiť peknú maličkosť z Vysokých Tatier. V ponuke nájdete aj Detský balíček, Pexeso, Magnetky, Odznaky.....od "Elišky". Túto rozkošnú cukrárničku nájdete vo Vysokých Tatrách v malebnom Starom Smokovci v Resorte Hrebienok (pod zastávkou pozemnej lanovky)
VIAC INFO TU >>

5. Svetelný Dóm - Ždiar

sv.dom

Zdroj: Svetelný Dóm Ždiar

V rázovitej podtatranskej obci Ždiar vznikla zaujímavá atrakcia pod názvom "Svetelný Dóm"
Jedná sa o igloo stany, kde vás zaujmú originálne svetelné atrakcie. Deti očarí rodinka svetelných snehuliakov, ale aj tatranské zvieratká ako rys, orol, veverička či animované spievajúce tučniaky.
Zaujímavosťou je svetelný kostolík - replika kostola v Tatranskej Javorine. Pri každej atrakcii nájdete aj tabuľku s informáciami a zaujímavosťami. Pre deti, ktoré si zapamätajú odpoveď na niektorú z otázok čaká pri odchode malá odmena za to, že sa niečo naučili. Svetelný Dom sa nachádza v hornej časti obce Ždiar - nad apartmánovým domom Mountain Resort Ždiar. Parkovanie je priamo pri apartmánovom dome.  
VIAC INFO TU >>

6. Aquacity Poprad

AquaCity Treasure Island 02

Zdroj: Aquacity Poprad

Aquapark AquaCity Poprad je miestom pre celú rodinu a okrem bazénov, tobogánov, 350 vodných atrakcií, či nádhernom welness ponúka pre rodiny s deťmi aj iné špeciálne služby. 

Detské kútiky a detské interiérové ihrisko zaručia zábavu na dlhé hodiny. Pre staršie deti sú k dispozícii herné konzoly. Spestrením sú určite aj zábavné animačné programy pre deti a dospelých. 

Strážená detská škôlka -  rodičia určite ocenia bezplatnú službu v podobe stráženej detskej škôlky v detskom kútiku Blue SapphireŠkôlka je určená deťom vo veku od 3 – 12 rokov, deti tu nájdu množstvo zábavných atrakcií, hier, hracie konzoly a skvelý program.

NOVINKOU je detské saunovanie  a to každú sobotu a nedeľu od 10:00 – 12:00 hod., kedy je dovolený vstup pre deti od 3 – 12 rokov v sprievode dospelej osoby do Fire & Water Wellness & Spa centra. Počas doby detského saunovania je znížená teplota vo Vikingskej fínskej saune na 60°C. 
Cieľom Aquacity Poprad je splniť všetky želania vašich detí a pripraviť im nezabudnuteľné zážitky. 
VIAC INFO TU >>

7. Muzeum TANAP - Tatranská Lomnica

muzeum tanap

Zdroj: TANAP Múzeum

Múzem TANAP v Tatranskej Lomnici oboznamuje návštevníkov s faunou a flórou tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku – okolo 30 000 návštevníkov ročne. Výstavná časť múzea je rozdelená na prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú. Novinkou, ktorá poteší všetky deti je inštalácia medvedieho brlohu, ktorý je zvnútra nasvietený a jeho súčasťou je aj preparát medvieďaťa. Múzeum TANAP vo Vysokých Tatrách má celoročnú prevádzkovú dobu.

8. Belianska jaskyňa

Belianska jaskya 2

Zdroj: Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. celorocnePočas prehliadky jaskyne môžete obdivovať rôzne jaskynné útvary a jazierka. Jedna zo zastávok na prehliadkovej trase je v Hudobnej sieni, ktorá dostala pomenovanie podľa zvukov dopadajúcich kvapiek vody na hladinu jazierka. Okrem toho ma jaskyňa blahodárne účinky na dýchacie cesty. Organizmus sa už aj pri krátkom pobyte vyčistí.
VIAC INFO TU >>

9. SKI múzeum

ski muzeum

Zdroj: SKI múzeum

Pri návšteve tohto múzea sa dozviete veľa zaujímavých informácií o začiatkoch lyžovania, korčuľovania, curlingu, horolezectva, sánkovania, či jazde na boboch vo Vysokých Tatrách. Každý tematický okruh je doplnený exponátmi, dobovými fotografiami, textovou časťou a spolu vytvárajú dokonalý obraz o tom, ako to kedysi v Tatrách vyzeralo. Medzi najväčšie lákadlá múzea patria celkom určite 3,07m dlhé lyže z roku 1885 a expozícia starých pretekárskych bobov. Zaujímavá je aj dielňa na výrobu drevených lyží, lyžiarskych palíc, či kožených topánok. Tých najmenších si podmaní rozprávková atmosféra Gertrúdinej chaty, ktorá v minulosti stála pri štarte bobovej a sánkarskej dráhy v Tatranskej Lomnici.
VIAC INFO TU >>

10. Zubačka

zuzbacka zsskPrepravu Zubačkou jednoznačne odporúčame pre rodiny s deťmi. Tento v Tatrách populárny spôsob prepravy má dlhoročnú tradíciu a premáva medzi obcou Štrba a Štrbským plesom už od r.1986. Okrem toho, že nebudete zaťažovať životné prostredie, je to pre deti zaujímavý zážitok. Spoje premávajú približne každú hodinu.Trasa je dlhá asi 5 km a cesta trvá približne 15 minút. Deti a študenti po zakúpení lístka na bezplatnú dopravu môžu cestovať zadarmo. 
Cestovný poriadok TU>>

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár