Lesný park Belian

Autor: Annie, Foto: priekopnik.sk
Adresa:Banská Belá Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Obec Banská Belá má o dôvod viac, prečo ju navštíviť. Na okraji dediny otvorili lesný park Belian určený pre rodiny s deťmi. Areál, za realizáciou ktorého stoja obecné lesy Banská Belá, ponúka náučné i zábavné stanovištia, výhľady či miesto pre oddych.

belianAreál je určený pre rodiny s deťmi, kde na nich čakajú viaceré stanovištia. Hneď pri vstupe sa dozvedia viac o separácii odpadu, naučia sa poznávať dreviny a zabavia sa pri pohybových aktivitách. V parku sú osadené preliezky, šmýkačky, ale aj detská horolezecká stena či rozhľadňa, z ktorej vidieť celý beliansky chotár. Pri rozhľadni je umiestnená panoramatická tabuľa, ktorá približuje všetky dôležité body v okolí.

belian3
V areáli sa nachádza aj altánok s ohniskom či náučné tabule približujúce históriu priľahlého bývalého podniku Dinas a výstavbu Trate mládeže. Práve tá prechádza hneď povedľa, od parku ju oddeľuje ochranné pletivo. Park zdobia drevené sochy, vyníma sa medzi nimi socha krokodíla, ktorá pripomína miestnu tradíciu výlovu krokodíla. Je to beliansky krokodíl, ktorý sa tradične už viac ako 50 rokov pravidelne na púť loví z Halčianskeho tajchu.

belian2Lesný park sa nachádza na okraji obce v blízkosti železničnej stanice a ponúka ideálnu zastávku pre tých, ktorí sa rozhodli spoznávať krásy krajiny zo železničného vagóna. Areál je ideálnym východiskovým bodom aj pre náročnejších turistov. Na park nadväzuje turistický chodník, ktorý sa prepletá celými Štiavnickými vrchmi.

Boli sme, videli sme... Lesný park Belian

Mapa: N 48° 28′ 31″ E 18° 56′ 0″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • NIKTO 12.07.2019, 11:24

  ved tam dokopy nic nieje š preliezky a dreveny krodil

 • Nika 29.12.2018, 18:10

  Miesto na oddych pocas leta, veľa zábavy :)

 • Olivia 05.01.2018, 14:40

  Super miesto na oddych.

 • Bozena 04.01.2018, 20:16

  V čase príchodu tam bolo dosť detí, predpokladám, že je tam to tak stále :)

 • Katy 30.12.2017, 20:47

  deťom sa páčil najmä krokodíl

 • Daniela 27.05.2017, 15:46

  Skvelé pre rodičov s deťmi

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár