Boli sme, videli sme... Lesný park Belian

Autor: Annie, Foto: sdetmicom
belianskypark13

Zdroj: sdetmi.com


40 km od Banskej Bystrice v malej obci Banská Belá vznikol skvelý nápad na vytvorenie lesného parku pre rodiny s deťmi. Týmto úspešným projektom sa môžu popýšiť obecné lesy Banská Belá. Krásne prostredie priamo v lone prírody s preliezkami, šmýkačkami, drevenými sochami, ohniskom a ďalšími náučnými i zábavnými stanovištiami.  Park sa nachádza hneď na začiatku obce (smer od Kozelníka), za družstvom na ľavej strane. Jednoduchý prístup k parku aj pre menšie deti, s kočíkom zrejme obtiažnejšie keďže je to mierne kopcovitý terén na okraji lesa, ale dá sa. 

belianskypark09

Zdroj: sdetmi.com

Hneď pri vstupe sa deti dozvedia viac o separácii odpadu, naučia sa poznávať dreviny a zabavia sa pri pohybových aktivitách. V parku sú osadené preliezky, hojdačky, šmýkačky, ale aj detská horolezecká stena či rozhľadňa s panoramatickou tabuľou. Ak sa neboja :) môžu navštíviť medvedí brloh.

belianskypark01

Zdroj: sdetmi.com


Na vrchu parku nás čakal príjemný altánok s ohniskom (dokonca aj pripravené drevo na opekačku) V parku je osadených niekoľko drevených sôch - krokodíl, sova či medveď... Ale aj krásny drevený vláčik, do ktorého sa dá aj nasadnúť. Ideálne miesto na výlet pre celú rodinu a navyše úplne zadarmo.

belianskypark04

Zdroj: sdetmi.com

 Vizitka Lesný park Belian - TU

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár