25. 06. 2024 Tadeáš

Výstava stavebnice MERKUR v Galante

24.05.2023 Autor: Claudinka
Termín: 30.09.2023 a ďalšie Mesto:Galanta Zdroj:stránka organizátora
merkur galanta vystava

Zdroj: muzeumgalanta.sk

Výstava legendárnej kovovej stavebnice mnohých generácií zavíta do Vlastivedného múzea v Galante. Rozsiahla súkromná zbierka Jiřího Mládka ponúka možnosť spoznať históriu tejto obľúbenej stavebnice a nahliadnutia do svetovej histórii kovových stavebníc. Návštevníci na výstave MERKUR môžu vidieť stavby aj v ľudskej veľkosti, elektronické vláčiky, čaká ich fotostena a herný kútik. Výstava MERKUR bude sprístupnená verejnosti do 30. 9. 2023.

Vo Vlastivednom múzeu v Galante vystavili modely áut, vlakov, lietadiel a rôznych strojov na 120 m2. Medzi historickými exponátmi nájdeme aj úplne prvú stavebnicu MERKUR z roku 1925 a „luxusné“ prevedenie v drevenej krabici z roku 1947. Významné miesto si našli vo výstave solitéry v ľudskej veľkosti: ropná veža, rozhľadňa a ruské koleso. Určite očaria návštevníkov elektrické vláčiky, kolotoč a stroje, ktoré lektori spojazdnia. Zaujímavým doplnkom výstavy sú dobové reklamy, ukážky návodov a obaly starších krabíc. Súčasťou výstavy je aj fotostena a herný kútik, kde si nielen deti, ale i dospelí môžu poskladať zo stavebnice MERKUR naozaj čokoľvek priamo v priestoroch múzea.

Výstava MEKRUR ponúka možnosť nahliadnutiu aj do segmentu histórii hračkárstva. Udalosti v 20. storočí sa odzrkadľujú aj na príbehoch rôznych značiek kovových stavebníc v Čechách a vo svete. MERKUR je jedna z málo značiek, ktorá prežila niekoľkokrát pozastavenia výroby. V súčasnej dobe výrobné technológie i postupy sa zefektívňujú a tradičným výrobkom sa podarilo vdýchnuť kúzlo nových technológií bližších mladej generácii

Zamestnanci Vlastivedného múzea v Galante veria, že interaktívna výstava MERKUR bude mať veľký úspech nielen medzi deťmi, ale aj medzi dospelými, ktorí si radi spomínajú na hračky z detstva. Výstava bude sprístupnená verejnosti do 30. 9. 2023.

Základné vstupné na výstavu je 2,50 €, študenti a dôchodcovia 1,50 €, deti od 3 do 6 rokov 0,50 €.

Otváracie hodiny múzea:
Utorok - Piatok: 9:00 - 17:00 hod.
Sobota: 13:00 - 17:00 hod.

Napíšte komentár