01. 04. 2023 Hugo 14°C Prehánky, búrky

Vo vzduchu visí láska alebo čo si pozrieť na Valentína na Netflixe?

Autor: MS

Túliť sa s milovanou osobou pod dekou, sviečky, pukance, pohár vína a romantický film. Čo viac si na Valentína priať? Chýba vám inšpirácia, aký film si dnes pustiť? Tu je náš výber.

Lady Chatterley's Lover (Milenec lady

Chatterleyové) 

AAAABRcA26ATf6CoHqzs xQRVIn8LpIJhcgtGCcKYU99PnzVB3LL6WJ4IYUJfQYnYlxkV1eAVO64iyGmE6BVQLKJ3j7fsW3U

Zdroj: netflix.com

Nešťastne vydatá aristokratka Lady Chatterleyová si začne vášnivý románik  a hlboko sa zamiluje do hájnika na vidieckom statku svojho manžela. 

Jedná sa o romantickú drámu podľa knihy "Milenec lady Chatterleyovej", ktorá  bola vyše 30 rokov zakázaná. Silný ľúbostný príbeh, kde nechýba množstvo ľúbostných scén. (Podľa niektorých, je v ňom sexu priveľa, ale na Valentína sa to hodí, nie? :))

Herecké obsadenie:  Emma Corrin, Jack O'Connell, Matthew Duckett.


The Notebook (Zápisník jednej lásky)

AAAABbjyk RH3rmvm9hxUfnCXnUCDvJ6Rvtwco M y2Dw9ZrTktdnAPvJnflvp65 Ytawj2HzebbYvaC7I3kIhW3hPoU7M PVl 4HFl0

Zdroj: netflix.com

Vo filme Zápisník jednej lásky, predčíta starší muž zo svojho zápisníka pacientke v sanatóriu príbeh o jedinej žene svojho života. Žena, ktorej predčíta má duševné ochorenie, a tak si nič nepamätá. Vždy na konci dňa sa dozvie, že to ona je jeho láska a že muž číta príbeh o nich dvoch.

Tento srdcervúci film patrí medzi najromantickejší príbeh všetkých čias a určite vás chytí za srdce. Odporúčame pozerať s papierovými vreckovkami :).

Herecké obsadenie: Ryan Gosling, Rachel McAdams


Legends of the Fall (Legenda o vášni)

YXJ0aWNsZU1haW4vMjM5OTU3

Zdroj: netflix.com 

Traja synovia rančera z Montany sú v tejto epickej rodinnej ságe zmietaní násilím prvej svetovej vojny a ich láskou k tej istej žene.

Silný  príbeh, výborné herecké obsadenie, nádherné prostredie a dramatická hudba sú zárukou silného zážitku pri sledovaní tohto viac ako dvojhodinového filmu.  Odporúčame všetkymi desiatimi!

Herecké obsadenie: Brad Pitt, Julia Ormond, Anthony Hopkins.


The Curious Case of Benjamin Button (podivný příbeh Bnjamina Buttona)

benjamin button5

Zdroj: netflix.com

Zvláštnosť prípadu Benjamina Buttona spočíva v tom, že jeho život sa odvíja opačným smerom. Narodil sa ako starec, ktorý postupne mladne. Ako päťdesiatročný sa zamiluje do tridsaťročnej ženy, takže mladnutie mu spočiatku vyhovuje, ale neskôr sa to ukáže ako zásadná prekážka.

Je to citlivá romantická dráma, ktorá poukazuje na to, že čas a žvot plynie a raz sa musí skončiť, nech už ide akýmkoľvek smerom. Film získal rekordných 13 nominácii na Oscara a troch získall.

Herecké obsadenie: Brad PittCate Blanchett


Notting Hill (Notting Hill) 

roberts clanokW

Zdroj: profimedia.sk

William je majiteľom malého kníhkupectva v londýnskej štvrti Notting Hill. V jeho obchodíku sa zjaví známa americká herečka a ich osudy sa spoja.  Rozdiely medzi ich životmi sú však priepastné. Je možné aby to, čo je medzi nimi prerástlo vo vážny a skutočný vzťah? 

Sladká  romantická komédia, kde sa obyčajný chlapec zaľúbi do veľkej hviezdy. Chémia medzi hercami funguje, preto je to uveriteľné a túto klasiku si viete  pozrieť  opakovane.

Herecké obsadenie: Julia Roberts, Hugh Grant


Silver Linings Playbook (Terapie láskou)

22811383 65affb

Zdroj: netflix.com

Učiteľ dejepisu prešiel psychickou krízou, počas ktorej prišiel o všetko - stratil dom, prácu, manželku aj svoj doterajší život. Po pobyte v ústave pre duševne chorých sa  nasťahuje späť k svojim rodičom a pokúsi sa všetko napraviť. Veci sú zamotávajú, keď Pat stretne Tiffany, záhadné dievča s vlastnými problémami.

Excelentný film, ktorý sa pýši 4 nomináciami na Zlaté Glóbusy a dokonca 8 nomináciami na Oscarov vrátane nominácie za najlepší film, réžiu, scenár aj herecký výkon. 

Herecké obsadenie: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert de Niro


Zranitelná  srdce - Purple Hearts

AAAAQX8EGrV6HXINU3SqYzwmHxjfg02BRcJ976zDe MG8wuH0w fk5fW76WKgE hg8K 1Erg VZwazrDkulR1A4Klrsm8BdZ89fwXRJvJPKIQ6nXgZcf9UDqbRsxTagKUTLOCD 5x h8bISWyA4UbdSVilWmX2U

Zdroj: netflix.com

Cassie a Luka spojí náhodné stretnutie, no nemôžu byť rozdielnejší. Napriek protichodným pohľadom na svet majú jednu vec spoločnú a to, že obaja potrebujú súrne peniaze. Tak sa krásná, nádejná speváčka a americky vojak zosobášia, kvôli finančným výhodám. Hoci je manželstvo dočasné, ich skutočné city k sebe sa odhalia, keď nečakaná tragédia pošle Luka domov skôr, ako sa očakávalo.

Krásna a na Netflixe veľmi úspešná romanca.

Herecké obsadenie: Sofia Carson, Nicholas Galitzine


Your Place or Mine (U tebe nebo u mě?)

article main zbrb79xqtlas1kh7

Zdroj: netflix.com 

Najlepší priatelia a totálne protiklady Debbie a Peter si vymenia na týždeň domov a nahliadnu jeden druhému do života, kde sa snažia tomu druhému pomôcť niečo v ich živote zmeniť.
Zároveň zisťujú, že sa milujú.

Absolútne čerstvá novinka  na Netflixe, ktorá neprekvapí. Je to tá klasická americká romantická oddychovka so skvelými hercami, ktorí však v tomto titule žiaľ, veľmi nezažiarili . Ak máte chuť na niečo ľahké,  milé a miestami vtipné, tak tento film je to pravé na Valentínsky večer. 

Herecké obsadenie: Ashton Kutcher, Reese Witherspoon

 

Beyond the Universe ( Náš skrytý vesmír)

166927327 8adb7d

Zdroj: csfd.sk

Počas čakania na transplantáciu obličky nájde mladá klaviristka nečakané spojenie so svojím lekárom – a odvahu splniť si svoje hudobné sny.

Smutný romantický príbeh. Klavírna hudba dodala filmu príjemnú kulisu.

Herecké obsadenie: Henrique Zaga, Giulia Beris


Dirty dancing (Hriešny tanec)

photos remake de dirty dancing decouvrez le nouveau patrick swayze

Zdroj: netflix.com

Píše sa rok 1963 a do horského hotela prichádza na prázdninový pobyt 17-ročná Frances, prezývaná Baby, so sestrou Lisou a rodičmi. V hoteli sa tancuje tzv. hriešny tanec, na ktorý nie je dievča zo "slušnej rodiny" ako je Baby zvyknuta. Zoznámi sa s  tanečným inštruktorom Johnnym a prežije svoju prvú lásku a  premenu zo škaredého kačiatka na sebavedomú mladú ženu.

Film sa objavil v kináach v roku 1987 a okamžite spôsobil ošiaľ. Ikonickými sa stali nielen scény z filmu, ale aj piesne, ktoré sa v ňom objavili a stal najsledovanejším filmoch pre ženy v histórii. 
Túto klasiku proste musíte vidieť! 

Herecké obsadenie: Patrick Swayze, Jenfifer Grey

Napíšte komentár