21. 09. 2021 Matúš 18°C Oblačno

Kukuričné bludisko Blukuku

Autor: MS
Adresa:Maršová-Rašov Telefón:+421 908 237 428 E-mail:janci.kolek@gmail.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Tak ako rastú kukuričné bludiská po celom svete, jedno vyrástlo aj v našej malej obci Maršová-Rašov pri meste Bytča, na hranici dvoch krajov: Trenčiansky a Žilinský.

Plocha zasiatej kukurice v bludisku je 100 metrov na šírku a 180 metrov na dĺžku. Toto kukuričné bludisko o rozlohe 1,8ha má v sebe 1500 metrov cestičiek. Blúdiť v ňom môžete od 20 minút až po hodinu :)

3 varianty blúdenia:

Tajnička

Pri pokladni dostanete kartičku s tajničkou a v bludisku hľadáte hádanky. Odpovede na hádanky si zapíšete a po nájdení všetkých zastavení s hádankami dostanete riešenie tajničky. Hádanky sú obrázkové a sú určené hlavne pre menšie deti. Môže sa však stať, že aj dospelí budú dlhšie dumať, aj keď budú mať odpoveď pred sebou na obrázku. Vzhľadom na pandemickú  situáciu si prosím doneste vlastné pero či ceruzku. Zároveň popri hádankách pre deti budú vždy dostupné aj hádanky pre starších. Tu budete musieť trošku viac premýšľať, pozerať sa, počítať, tipovať, vadiť sa že to tak nie je a podobne.

QR kódy

Blúdenie a hľadanie QR kódov. V tejto interaktívnej hre ide o čas a výsledok sa ukladá do tabuľky na našej webovej stránke. Je potrebné mať so sebou mobilný telefón či tablet s pripojením na internet. V areáli kukuričného bludiska je taktiež možnosť pripojiť sa k internetu pomocou verejnej wifi siete. V tomto variante sa hrá aj o vecné ceny. Po skončení sezóny 2021 budú v tabuľke zverejnené najlepšie časy a tí najrýchlejší súťažiaci môžu očakávať výhry.

Blúdenie

Blúdite si po bludisku hore-dole, doprava-doľava, pomaly či rýchlo, sám či v skupine a je vám jedno či ide autobus (však pôjde aj ďalší). Je vám jedno, či ste našli všetky hádanky alebo QR kódy. A ak sa náhodou stratíte, máme pre vás dobrú správu. Koncom septembra príde kombajn a potom už ľahko nájdete východ.

Piatkové večerné blúdenie

Každý piatok v prípade priaznivého počasia si budete môcť zablúdiť až do polnoci. Prineste si so sebou aj baterky. Tieto nočné blúdenia budú určené pre všetkých, no bude aj špeciálne večerné romantické blúdenia, kedy páry budú mať vstupné ako jedna osoba a samozrejme bude pripravené aj romantické prostredie. Pre rodičov s deťmi bude pripravená príjemná zvuková kulisa, aby sa deti nebáli. 

Otváracie hodiny

Pondelok – Štvrtok: 09:00 – 20:00
Piatok: 09:00 – 00:00
Sobota – Nedeľa: 09:00 – 20:00

Vstupné:

deti do 3 rokov zdarma
deti od 3-15 rokov - 2 
dospelí - 3 

Mapa: N 49° 10′ 45″ E 18° 30′ 30″

Mapa sa nahráva...

Napíšte komentár