17. 04. 2021 Rudolf 14°C Oblačno

Hrad Hričov a jaskynky

Autor: MS
Adresa:Hričovské Podhradie Telefón: - E-mail:admin@hradhricov.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Západne od Žiliny neďaleko Váhu sa zachovali zrúcaniny pôvodne románskeho Hričovského hradu, ktorý patrí medzi najstaršie hrady na strednom Považí. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1208, kedy bol majetkom nitrianskeho biskupstva.

Hrad Hričov je dostupný po náučnom chodníku z centra obce Hričovské Pohradie odkiaľ je to niečo cez 1 km po červenej turistickej značke. Chodník pozostáva z 20 vyrezávaných tabúľ zameraných na históriu hradu, faunu a flóru okolia. Súčasťou trasy sú aj 3 menšie jaskyne. V rámci tohto chodníka boli postavené aj dva altánky, z ktorých jeden sa nachádza v centre obci pri Jednote - kde môžete zaparkovať aj auto, začína tu aj náučný chodník a druhý sa nachádza kúsok pod hradom.

Výstup na hrad Hričov je príjemná prechádzka lesíkom s miernym stúpaním. S pohodovým tempom sa viete na túto zrúcaninu hradu dostať do hodinky a trasu zvládnu aj rodinky s deťmi.

Cestou dole z hradu nezabudnite odbočiť do prava a pokračujte po náučnom chodníku, ktorý vás dovedie aj k 3 menším jaskyniam - nad jaskyňami je označenie červený krížik.

Mapa: N 49° 13′ 17″ E 18° 37′ 20″

Mapa sa nahráva...

Napíšte komentár