19. 08. 2022 Lýdia 38°C Prehánky, búrky

Rozhľadňa Pavčina Lehota

Autor: Petula , Foto: sdetmi.com
Adresa:Pavčina Lehota Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Ak si chcete vychutnať prírodu, nenáročnú prechádzku a výhľad na vrchy v okolí Liptova, odporúčame zájsť na rozhľadňu v obci Pavčina Lehota. Od bezplatného parkoviska je to doslova pár minút terénom, ktorý zvládnu aj najmenšie deti.

Pri parkovisku sú ďalšie atrakcie aj bufet na občerstvenie. Nenájdete tu však smerovacie tabule k rozhľadni, je potrebné sa vydať vyšliapaným lesným chodníkom od parkoviska napravo hore. Drevená rozhľadňa sa týči do výšky 8 metrov. Terén je mierne do kopca a nerovný.Na vrchu rozhľadne sú panoramatické tabule, ktoré opisujú, čo vidíte pred vami. 

Mapa: N 49° 1′ 29″ E 19° 33′ 24″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Naty 08.01.2022, 18:47

  Z parkoviska je to kúsoček, zvládnu to aj deti.

 • Katarína 07.01.2022, 12:02

  Pekná vyhliadka, avšak neodporúčam ísť v čase, keď je po dlhšom daždi, alebo sa topí sneh. Samotná cesta k vyhliadke bola samé blato a mláky a od cesty k vyhliadke bolo problém sa tých pár metrov vôbec dostať. Na schodoch boli hrubé nánosy zľadovatelého snehu a vedľa schodov vyšmýkané blato. Naspäť k autu sme sa už ani neodvážili ísť po ceste, dali sme to skratkou cez lúku, kde bola aspoň ako-tak suchšia tráva a sem-tam fľaky snehu. Pritom je cestička popri vyhliadke označená ako cyklochodník. Použiteľný je však zrejme len za suchého počasia.

 • Katarina 30.12.2021, 17:26

  Navštívené, dole pri parkovisku je bobová drahá. Super zastávka.

 • Beata 07.01.2021, 23:22

  Pár minút od parkoviska, zvládnu to aj malé deti. Po ceste späť sme sa zastavili ešte aj na bobovej drahé.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár