29. 09. 2021 Michal, Michaela 21°C Zamračené

Zamkovského chata

Autor: Zuzka
Adresa:Vysoké Tatry Telefón:- www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Zamkovského chata sa nachádza vo Vysokých Tatrách v Malej Studenej doline v nadmorskej výške 1475 m.n.m.  Chatu môžeme označiť aj "babyfriendly" :).

Cesta na chatu je pre deti veľmi zaujímavá a akčná, pretože sa prevezú lanovkou, zážitkom bude pohľad na vodopád a na chate ich poteší detské menu s diplomom. Pred chatou deti nájdu šmýkačku, drevené sochy zvieratiek, domček, malú detskú lezeckú stienku s chytmi a vnútri pri jedálni aj kútik s hračkami.

Z histórie

Chata dostala meno po špičkovom horolezcovi z medzivojnového obdobia Štefana Zamkovského. Bol horským vodcom i záchranárom a od roku 1943, keď chatu dostavali, aj chatárom. Tu sa zoznámil s manželkou Ľudmilou, ktorá pochádzala z Prahy. Do Štefana sa zaľúbila na prvý pohľad a do Prahy sa už nevrátila . Chatu komunisti v roku 1951 premenovali podľa partizánskeho veliteľa na Chatu kpt. Nálepku, po páde socializmu sa však v roku 1991 vrátila k pôvodnému názvu. 

Otváracie hodiny:

Zamkovského chata je otvorená celoročne, pre okoloidúcich turistov poskytuje nielen občerstvenie, ale aj nocľah.

Trasa

Cesta vedie z Hrebienka a na ten sa dá vyviezť pozemnou lanovkou, alebo po vlastných zo Starého Smokovca. (po vlastných s deťmi trvá cca 40min. ) 
Z Hrebienka sa vyberiete po červenej značke. Cesta vedie k rázcestiu nad Rainerovou chatou a odtiaľ  k Obrovskému vodopádu a potom na Zamkovského chatu. 
Cesta od Hrebienka na Zamkovského chatu trvá cca.1 hod. 

 

zamka2

Zdroj: zamka.sk

 

Napíšte komentár