15. 06. 2024 Vít

Lesopark Bankov

Autor: Zuzka, Foto: sdetmi.com
Adresa:Košice - Bankov Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Bankov je známa turistická lokalita asi 3 km od mesta Košice pod vrchom Bankov 

Toto obľúbené oddychové miesto Košičanov ponúka výborné možnosti  na prechádzky v prírode, piknik, cykloturistiku a v zime poteší aj priaznivcov bežkovania.  Po celom okolí strediska je množstvo altánkov a  ohnísk na opekanie. 

Na Hornom Bankove sa nachádza minigolfový areál.

Prechádzku spestrí náučný chodník "Stará bankovská cesta", ktorý vedie z Bankova na Alpinku. 
Chodník je  dlhý 2,5 km a má  7 stanovíšť, ktoré  oboznamujú návštevníkov s lesníckou činnosťou, lesným prostredím a hospodárením v lese.

V časti Horný Bankov sa nachádza kaplnka Blahoslavenej Panny Márie a pri vstupe do lesa smerom na Alpínku z Dolného Bankova nájdeme kaplnku Sv. Jána Nepomúckeho, pod ktorou sa nachádza studnička a prameň sv. Jána Nepomuckého s pitnou vodou, ktorý osvieži peších turistov, bežcov alebo cyklistov.

Štýlová terasa najstaršieho hotela na Slovensku – hotela Bankov je zase príjemným miestom na strávenie nedeľného popoludnia. Kedysi najobľúbenejšie výletné miesto spisovateľa Sándora Máraiho.

Kde nás nájdete a ako sa k nám dostanete?
Z centra električkou č. 2 (od Domu umenia alebo Hlavnej pošty na Kuzmányho ulici) smer Havlíčkova a odtiaľ autobusom č. 14 smer Bankov, výstup zastávka Dolný Bankov (hotel a náučný chodník) alebo Horný Bankov (minigolf a piknikový areál).

 

Mapa: N 48° 44′ 39″ E 21° 12′ 34″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Michal 05.01.2021, 19:44

    Pekný park, udržiavaný, vhodný na opekacku s deťmi, neďaleko viacero bufetov aj s ihriskom.

  • Katka 19.12.2020, 22:57

    Bankov, miesto blízko KE s mnohými možnoťami pre deti.

  • Tomáš 28.11.2020, 11:05

    Pekné miesto neďaleko Košíc vhodné na výlet do prírody, alebo keď sa chcete vybrať niekam mimo mesta opekať. Je tu viacero ohnísk, no niekedy sa stáva, že všetky sú obsadené. Areál ponúka aj možnosť zahrať si minigolf.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár