Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Rozhľadňa na Bobovci leží v nadmorskej výške 720 m na hranici katastrov obcí Stará Bystrica a Radôstka. Bobovec nie je najvyšším vrchom Starej Bystrice. Ide však o výrazný strmý vrch nad centrom obce, dobre viditeľný z hlavných dopravných komunikácií, ako aj od Slovenského orloja z Rínku sv. Michala, odkiaľ k rozhľadni vedie aj značkovaný žltý turistický chodník.
Rozhľadňa má výšku 16 metrov, vybudovaná je z tradičných materiálov kameň a drevo podľa projektu Ing. Arch. Stanislava Mikovčáka. Autor projektu má v rozhľadni umiestnených aj niekoľko umeleckých diel na tému anjelov, a to nielen na vnútorných stenách rozhľadne, ale téma anjelov sa objavuje aj vo funkčných prvkoch okenných mreží. Nočné osvetlenie rozhľadne je zabezpečované malou veternou a fotovoltaickou elektrárňou. Z rozhľadne je dobrý výhľad na Malú Fatru, Martinské Hole, Veľkú Raču, či na Lysú Horu v Českej republike.
Z rozhľadne je možné po hrebeni Nocľahov pokračovať v trase východným smerom, odkiaľ je dobre viditeľná obec Nová Bystrica s vodnou nádržou, ako aj majer v doline Skríželné.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Mapa: N 49° 20′ 26″ E 18° 56′ 51″
Mapa sa nahráva...
13.08.2026, 22:49
Detský kútik TIME OUT v Auparku KošiceMartin
Nikdy viac. Boli sme tam so synom prvý krát, vypísal som formulár a tej "milej pani" som povedal že ideme na hodinu nakoľko bolo naše vozidlo v servise. Po cca 50 minútach som sa bol opýtať že koľko mame ešte času tak mi povedala ze 10 minút.
Sledoval som čas a po 10 minútach som prišiel k nej že končíme za pokladňou boli dve ,syn čakal pri výstupe lebo spolu s kolegyňou komunikovali. Po chvíli syna pustila von k skrinke vyzliekol sa a obul. Išiel som zaplatiť najprv kávu zvlášť, potom vstupné kde pozerám na terminál 8.2 eur. Pýtam sa preco 8.2 eur lebo malý bol o 2 minúty dlhšie a to je uz nad 60 minút iná taxa. Jej hovorím ci to myslí vážne, že áno to ja ako s parkovaním presiahli ste 60 min.
Samozrejme na takúto skutočnosť nás vopred nik neupozornil nejde o 2.2 eur ide o princíp a o to ze na to vopred neupozornil. Neviem kto a ako presne sa zadava čas pobytu v detskom kútiku avšak si dajte pozor na veľmi milý personál.
13.08.2026, 18:31
Letná súťaž na posilnenie imunity s neoglucan® - UKONČENÁ Katarína tothova
Výhra by nás potešila hlavne pre dcéru ktorá býva často chorá pred zimou. Trz je lepšie ale bola by to obrovská radosť pre nás...
13.08.2026, 08:02
Boli sme, videli sme... Ekopark PiešťanyDaniela
Kapybary uz v ZOO parku Piešťany dva roky nie sú.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár