10. 07. 2020 Amália 35°C Jasno

Unikátny drevený megafón

Autor: Zuzka, Foto: Hlas lesa
Adresa:Zlatá Baňa Telefón:- E-mail:hlaslesa@gmail.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Ponorte sa do zvukov prírody, spev vtákov, šum stromov či zvuk lesa. Na to všetko sa môžu tešiť milovníci prírody vďaka úplne novému ,drevenému megafónu pri obci Zlatá Baňa. Keď si do neho človek sadne, znásobia sa mu zvuky okolitej prírody, čo pôsobí blahodarne na dušu.

Unikátnu atrakciu neďaleko Prešova v Slanských vrchoch oficiálne otvorili 1. septembra 2019

Drevený megafón stojí neďaleko cyklotrasy spájajúcej Prešov s okolitými dedinami. Umiestnený je jeden kilometer za obcou Zlatá Baňa, cca 200 m za altánkom a ohniskom v Temnom lese.
Môžete si pomôcť aj Google mapmi a zadať do googlu "Hlas lesa", kliknúť na mapy a ak trochu poznáte okolie, tak určite trafíte.

Nový drevený megafón nemá v strednej ani západnej Európe konkurenciu. Podobný majú
iba Estónci. S nápadom vytvoriť ho prišli štyria mladíci z občianskeho združenia Hlas lesa.
Ich cieľom je dostať viac turistov do atraktívnych častí lesa na východe našej krajiny.
 
Megafón váži 2,5 tony má metre a stavalo ho vlastnými rukami 15 chlapov vo svojom voľnom čase.Jeho samotná výstavba trvala 50 hodín.

Do megafónu si môže človek sadnúť a okamžite nasávať zvuky prírody. Táto stavba má zámerne tvar deväťhranného ihlanu, pretože tento tvar má vlastnosť, vďaka ktorej koncentruje lúče a vlny odrážajúce sa od jeho stien do jedného bodu. Človek, ktorý bude sedieť v blízkosti tohto bodu, tak bude počuť zosilnené zvuky prichádzajúce z okolia a môže pohodlne načúvať, čo mu les hovorí,

 

 

Napíšte komentár