16. 10. 2021 Vladimíra 15°C Jasno

Kam s deťmi na splavy na Slovensku a blízkom okolí

Autor: Danka, Foto: sdetmi.com, Sponzorovaný obsah
Adresa: - Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:
splavy 03

Zdroj: sdetmi.com

Tiež vaše detičky milujú splavy a neviete kde ich na Slovensku na splav zobrať? Pripravili sme si pre vás pár našich tipov, kde popri splavu zažijete aj kopu zábavy a dobrodružstva.


HRON

granus.sk

Zdroj: granus.sk

Sme "stará" zabehnutá požičovňa (od roku 2003) na dolnom Hrone. Robíme splavy hlavne na dolnom toku (Kalná – Dunaj) a strednom toku (Žiar – Kozárovce). Máme rafty, kanoe, kajaky aj morské kajaky. Lodí máme dosť – zvládame aj akcie pre 100 ľudí. Kto chce len skúsiť krátky splav Hrona, pre toho máme 2 jednodňové trasy. No poriadny splav s tou pravou atmoškou trvá aspoň 3-4 dni – napríklad z Kalnej až do Dunaja (veľké štrkové pláže, príma voda na kúpanie, lužné lesy a boží kľud). V posledných rokoch sme začali robiť aj originálne safari a dobrodružné pohodové splavy v okolí Levíc – na kanáli Perec, Bobrom ramene a ramene Hronček. Máme až 4 špeciálne trasy – na 2 až 6 hodín. Tieto splavy robíme v malých skupinách a s inštruktorom/fotografom.

Nie sme len požičovňa, učíme ľudí pádlovať a rozumieť rizikám na rieke. Na Hrone robíme víkendové kajakárske kurzy a naučili sme kajakovať stovky vodákov. Robíme aj splavy pre deti - zastrešujeme veľké splavy pre detské tábory a školy. Nielen loďami ale aj s inštruktormi a celým knowhow. A komu už je Hron malý, ten môže s nami vyraziť do sveta. Na krasové priezračné rieky Balkánu, horské jazerá Álp, na divoké pereje alebo aj na morské plavby okolo ostrovov.

 

VIAC INFO TU >>


RAFTING ADVENTURE, s.r.o.

PICT0110

Zdroj: raftingadventure.sk

Liptov ponúka ideálne podmienky pre rafting na Slovensku. Na svoje si prídu rodiny s malými deťmi, ale aj dobrodružné povahy a adrenalínový nadšenci. Splav rieky Váh – ponúkame mokré dobrodružstvo
na nezregulovanom úseku Váhu. Začínať budete kúsok od sútoku Bieleho a Čierneho Váhu pri obci Kráľová Lehota a splavovať budeme približne 11 km dlhý úsek až po Uhorskú Ves. Čaká Vás množstvo zákrut, niekoľko perejí a tajomné zákutia bežnému turistovi neprístupné.  Doporučujeme – pre rodiny s deťmi od 5 rokov. Rafting v Areáli vodného slalomu – miesto kde je o adrenalín a zábavu postarané. Budete prekonávať pereje ako skutočný profesionáli na trati kde trénujú naši olympíjsky víťazi E. Kaliská a M. Martikán.  Doporučujeme – pre rodiny s deťmi od 10 rokov. Pre tých ,ktorý neraftujú máme ďalšíe aktivity – paintball, lukostreľba, adventure golf, skákací hrad, ... 

Rafting na rieke Belá -splavná len na jar pri topení sa snehu v Tatrách. Vhodné len pre osoby nad 18 rokov. Rafting a splavy organizujeme od apríla do októbra. Raftujeme na 6- miestnych nafukovacích raftoch vždy v sprievode inštruktora. V cene kompletná výstroj – máme aj detské neoprény a topánočky.

VIAC INFO TU >>


RAFTING ORAVEC - DUNAJEC / PIENINY

FB IMG 1618073087123

Zdroj: raftingoravec-pieniny.sk

Zažite jedinečné dobrodružstvo s Vašou rodinou, priateľmi či kolegami – splavovanie Dunajca na raftoch (nafukovacích člnoch). Počas plavby sa môžete kochať nádhernou pieninskou prírodou, v jednom z najkrajších kaňonoch v strednej Európe. Najkrajším pohorím v Pieninách sú Tri koruny (982 m.n.m.), ktoré sú akýmsi symbolom Pienin. Trasa splavu je z Červeného Kláštora prielomom Dunajca po štátnu hranicu pri obci Lesnica. 
Požičovňa sa nachádza v centre Červeného Kláštora a splav sa začína priamo od požičovne.
Rafting je vhodný pre všetky vekové kategórie, rodiny s deťmi, zájazdy, firemné akcie, školské výlety...

VIAC INFO TU >>


CANOERAFT DUNAJEC 

dunajec

Zdroj: canoeraft-dunajec.sk

Sme tím ľudí, ktorý vám chcú ponúknuť ten najlepší a nezabudnuteľný zážitok. Splavovanie je pre všetkých, ktorí hľadajú pekný zážitok, trošku adrenalínu a krásnu prírodu. Splavujeme rieku Dunajec, jednu z najkrajších celoročne splavných riek Slovenska, perlu Zamaguria, 
Splav je vhodný aj pre rodiny s deťmi! Splavy realizujeme z Červeného Kláštora a Spišskej Starej Vsi alebo Lysej nad Dunajcom do prístaviska v Lesnici alebo Kroscienka nad Dunajom.
Rafting prebieha vždy so skúseným inštruktorom.

VIAC INFO TU >>

 


Overený tip z našej redakcie:

BAŤOV KANÁL PENZIÓN U VELIČKY

velicka2

Zdroj: uvelicky.cz

Máte radi dobrodružstvo? Alebo romantiku? Máme pre vás tip z južnej Moravy, ktorý vás nadchne a vaše deti zabaví. Pôvodný baťovský domček slúžil na obsluhu plavebných komôr na Baťovom kanáli. V súčasnosti tu nájdete malebný rodinný penzión s bufetom, veľkou záhradou a detským ihriskom s trampolínou, skákacím hradom, kolískami a chalúpkou baby Jagy.

Požičať si bicykle, elektrobicykle, aquazorbing, ohnisko, pingpongový stôl, či množstvo výletov, na ktoré sa od nás ľahko dostanete. Pre skutočných pirátov je možné si priamo v penzióne požičať kajutovú loď alebo čln a zažiť tak krásu Baťovho kanálu na vlastnej koži.

VIAC INFO TU >>

 

Napíšte komentár