04. 07. 2020 Prokop 29°C Polooblačno

Kam s deťmi na splavy na Slovensku a blízkom okolí

Autor: Danka, Foto: sdetmi.com, Sponzorovaný obsah
Adresa: - Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:
splavy 03

Zdroj: sdetmi.com

Tiež vaše detičky milujú splavy a neviete kde ich na Slovensku na splav zobrať? Pripravili sme si pre vás pár našich tipov, kde popri splavu zažijete aj kopu zábavy a dobrodružstva.


EURORAFTING.SK

eurorafting Maly Dunaj

Zdroj: eurorafting.sk

Splav Malého Dunaja patrí k neopakovateľným zážitkom trávenia voľného času. Táto rieka
v posledných rokoch predbehla aj obľúbený Hron a stala sa tak najpopulárnejšou vodáckou destináciou na Slovensku. Svoju rolu pritom zohráva hlavne dostupnosť. Malý Dunaj vytvára najrozsiahlejší riečny ostrov v Európe. Okolie Malého Dunaja tvoria poväčšine lúky a polia, ktoré sú však od samotného toku oddelené niekoľko desiatok metrov širokým pásom lužného lesa. Výška hladiny rieky  takmer nekolíše a preto je Malý Dunaj ušetrený väčších záplav. Najkrajšie a najzaujímavejšie úseky sú od obce Zálesie až po sútok s Klátovským ramenom pri Topolníkoch.  Počas splavu rieky je možné zastaviť sa alebo rovno táboriť pri jedinečných drevených vodných mlynoch v Jelke a Tomášikove.

Splav Malého Dunaja je vhodný aj pre začiatočníkov, kamarátov, rodiny s deťmi, ale aj na firemné akcie a teambuilding. Splavy sa organizujú v teplých mesiacoch máj – september.Splavy Malého Dunaja organizujeme na nafukovacích člnoch pre 6-8 osôb alebo na plastových kanoe pre 2 až 3 osoby.

Najobľúbenejšie trasy splavov:.Bratislava – Tomášov, Tomášov – vodný mlyn Jelka

VIAC INFO TU >>


RAFTING-NA-HRONE.SK

rafting na hrone2

Zdroj: rafting-na-hrone.sk

Rafting na Hrone je dobrodružný zážitok. Rafting je dobrodružný spôsob, ako objavovať krásnu
prírodu a zároveň sa ponoriť do hĺbok riečnej vody. Keďže väčšina riek, ktoré sú určené na rafting,
sú v malebných lokalitách, umožnia vám spoznávať prírodu úplne novým spôsobom. Môžete si vychutnávať kľudnú vodu, ale tiež divokú miestami až nezvládnuteľnú rieku, ktorá vás naučí prekonávať výzvy prírody. Posilnenie adrenalínu je vec, na ktorú nikdy nezabudnete. Utužíte tak tiež spojenie s ľuďmi, ktorí s vami zvládnu túto zábavnú a vzrušujúcu skúsenosť. Rafting si môžete vychutnávať s rodinou, priateľmi,  alebo v rámci firemného teambuildingu. Objavujte krásy Slovenska aj takýmto netradičným spôsobom. Rafting na Hrone ponúka navyše množstvo doplnkových aktivít v podobe výletov a doplnkových voľno časových aktivít. Posádkam ponúkame nafukovacie rafty, člny a kajaky s výbavou na splav rieky Hron. 

VIAC INFO TU >>


RAFTING ORAVEC - DUNAJEC / PIENINY

oravec

Zdroj: raftingoravec.sk

Z Červeného Kláštora prielomom Dunajca po štátnu hranicu pri obci Lesnica.

Požičovňa sa nachádza v centre Červeného Kláštora a splav sa začína priamo od požičovne.
Počas plavby sa môžete kochať nádhernou pieninskou prírodou, v jednom z najkrajších kaňonoch
v strednej Európe. Najkrajším pohorím v Pieniná sú Tri koruny (982 m.n.m.), ktoré sú akýmsi symbolom Pienin. Rafting je vhodný pre všetky vekové kategórie, rodiny s deťmi, zájazdy, firemné akcie, školské výlety...

VIAC INFO TU >>


CANOERAFT DUNAJEC 

dunajec

Zdroj: canoeraft-dunajec.sk

Sme tím ľudí, ktorý vám chcú ponúknuť ten najlepší a nezabudnuteľný zážitok. Splavovanie je pre všetkých, ktorí hľadajú pekný zážitok, trošku adrenalínu a krásnu prírodu. Splav je vhodný aj pre rodiny s deťmi! Splavy realizujeme z Červeného Kláštora a Spišskej Starej Vsi alebo Lysej nad Dunajcom do prístaviska v Lesnici alebo Kroscienka nad Dunajom. Rafting prebieha so skúseným inštruktorom na rieke Dunajec. 

VIAC INFO TU >>

 


Overený tip z našej redakcie:

BAŤOV KANÁL PENZIÓN U VELIČKY

velicka2

Zdroj: uvelicky.cz

Máte radi dobrodružstvo? Alebo romantiku? Máme pre vás tip z južnej Moravy, ktorý vás nadchne a vaše deti zabaví. Pôvodný baťovský domček slúžil na obsluhu plavebných komôr na Baťovom kanáli. V súčasnosti tu nájdete malebný rodinný penzión s bufetom, veľkou záhradou a detským ihriskom s trampolínou, skákacím hradom, kolískami a chalúpkou baby Jagy.

Požičať si bicykle, elektrobicykle, aquazorbing, ohnisko, pingpongový stôl, či množstvo výletov, na ktoré sa od nás ľahko dostanete. Pre skutočných pirátov je možné si priamo v penzióne požičať kajutovú loď alebo čln a zažiť tak krásu Baťovho kanálu na vlastnej koži.

VIAC INFO TU >>

 

Napíšte komentár