01. 12. 2023 Edmund 3°C Dážď so snehom

Kam s deťmi na splavy na Slovensku a blízkom okolí

Autor: Danka, Foto: sdetmi.com, Sponzorovaný obsah
Adresa: - Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:
splavy 03

Zdroj: sdetmi.com

Tiež vaše detičky milujú splavy a neviete kde ich na Slovensku na splav zobrať? Pripravili sme si pre vás pár našich tipov, kde popri splavu zažijete aj kopu zábavy a dobrodružstva.


RAFTING ADVENTURE, s.r.o.

PICT0110

Zdroj: raftingadventure.sk

Liptov ponúka ideálne podmienky pre rafting na Slovensku. Na svoje si prídu rodiny s malými deťmi, ale aj dobrodružné povahy a adrenalínový nadšenci. Splav rieky Váh – ponúkame mokré dobrodružstvo
na nezregulovanom úseku Váhu. Začínať budete kúsok od sútoku Bieleho a Čierneho Váhu pri obci Kráľová Lehota a splavovať budeme približne 11 km dlhý úsek až po Uhorskú Ves. Čaká Vás množstvo zákrut, niekoľko perejí a tajomné zákutia bežnému turistovi neprístupné.  Doporučujeme – pre rodiny s deťmi od 5 rokov. Rafting v Areáli vodného slalomu – miesto kde je o adrenalín a zábavu postarané. Budete prekonávať pereje ako skutočný profesionáli na trati kde trénujú naši olympíjsky víťazi E. Kaliská a M. Martikán.  Doporučujeme – pre rodiny s deťmi od 10 rokov. Pre tých ,ktorý neraftujú máme ďalšíe aktivity – paintball, lukostreľba, adventure golf, skákací hrad, ... 

Rafting na rieke Belá -splavná len na jar pri topení sa snehu v Tatrách. Vhodné len pre osoby nad 18 rokov. Rafting a splavy organizujeme od apríla do októbra. Raftujeme na 6- miestnych nafukovacích raftoch vždy v sprievode inštruktora. V cene kompletná výstroj – máme aj detské neoprény a topánočky.

VIAC INFO TU >>


CANOERAFT DUNAJEC

DUNAJEC skantar

Zdroj: canoeraf-dunajec.sk

Dunajec je krásna slovenská rieka obklopená nádhernou prírodou a my sme tím ľudí, ktorý vám chcú ponúknuť ten najlepší a nezabudnuteľný zážitok.
Splavovanie s nami  je pre všetkých, ktorí hľadajú pekný zážitok, trošku adrenalínu a krásnu prírodu. Splav je vhodný aj pre rodiny s deťmi!Rafting prebieha so výlučne so skúsenými inštruktormi.
Splavy realizujeme z Červeného Kláštora a Spišskej Starej Vsi . 
Ponúkame šport, zábavu a drenalín pre všetkých denne od 1.5 - 15.10 v čase od 8.30 hod - 18.00 hod.

Trasa z  Červeného Kláštora je najkratšia a asi aj najvhodnejšie pre deti. Nájdete nás nájdete na hlavnom prístave v tesnej blízkosti obce Červený Kláštor v areáli penziónu Pltník

VIAC INFO TU >>


 


LODENICA NA MLYNČOKU 

Untitled Artwork

Zdroj: splavhrona.sk

Plánujete párhodinový splav rieky s deťmi, poprípade aj viacdenný výlet spojený so stanovaním, kempovaním? Rieka Hron a Lodenica na Mlynčoku pri Slovenskej Ľupči  je miesto, ktoré obľubujú aj rodiny s deťmi. Lodenica ponúka pohodový splav na stabilnom viacmiestnom rafte, ktorí zvládnete ako profesionáli. Rafty požičiavame aj s vybavením a vesty máme aj pre najmenšie deti. Samozrejmosťou je výber vhodnej trasy a inštruktáž. Čas na súši môžete stráviť v táborisku plážovým volejbalom, alebo si radšej zahráte stolný tenis či loptové hry?

Po športových aktivitách určite vyhladnete. Máme pripravené ohniská, kde je možnosť opiecť si špekačky či slaninku, alebo vám požičiame kotlinu na varenie guláša.
Samozrejmosťou sú bufety s nápojmi, aj teplým jedlom.
RIO GRANUS

IMG 3188

Zdroj: granus.sk

Sme zabehnutá požičovňa (od roku 2003) na Hrone. Robíme splavy na dolnom toku a strednom toku. Máme rafty, kanoe, kajaky aj morské kajaky. Lodí máme dosť – zvládame aj splavy pre 100 ľudí.
Túto sezónu sa budeme zameriavať hlavne na úplne dolný Hron od Hronoviec do Dunaja. Tento cca 40 km úsek považujeme za turistický šperk. Spojenie s Dunajom je veľkolepé a fotogenické – krásna príroda, kopce aj rovina, zachovalé lužné lesy, štrkové pláže, vcelku čistá a teplá voda na kúpanie a zatiaľ minimum turistov, takže boží kľud.

Naša nová základňa bude Camping K2 v Kameníne. Takže pokiaľ budete na dovolenke v okolí Štúrova, Podhájskej, Levíc, Nových Zámkov či Komárna, tak splav s nami máte poruke.
Môžete si vybrať jednodňový splav, ale aj 2 - 4 dňovú trasu ušitú na mieru presne pre vás.
Pre skupinky 4 – 8 ľudí robíme originálny safari splav Bobrieho ramena v Novom Tekove. Tento minisplav s inštruktorom/fotografom je stále viac obľúbený rodičmi s malými deťmi, lebo je krátky a na stojatej vode to zvládne naozaj každá mamina. Nie sme len požičovňa, učíme ľudí pádlovať a rozumieť rizikám na rieke. Na Hrone robíme víkendové kajakárske kurzy a naučili sme kajakovať stovky vodákov.


VIAC INFO TU >>


 

RAFTING ORAVEC - DUNAJEC / PIENINY

FB IMG 1618073087123

                                                                                                                         Zdroj: raftingoravec-pieniny.sk

 

Zažite jedinečné dobrodružstvo s Vašou rodinou, priateľmi či kolegami – splavovanie Dunajca na raftoch (nafukovacích člnoch). Počas plavby sa môžete kochať nádhernou pieninskou prírodou, v jednom z najkrajších kaňonoch v strednej Európe. Najkrajším pohorím v Pieninách sú Tri koruny (982 m.n.m.), ktoré sú akýmsi symbolom Pienin. Trasa splavu je z Červeného Kláštora prielomom Dunajca po štátnu hranicu pri obci Lesnica. 

Požičovňa sa nachádza v centre Červeného Kláštora a splav sa začína priamo od požičovne.
Rafting je vhodný pre všetky vekové kategórie, rodiny s deťmi, zájazdy, firemné akcie, školské výlety...

VIAC INFO TU >>


 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Peter 26.12.2022, 10:49

    Nám stačí aj splav Malého Dunaja.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár