02. 12. 2021 Bibiána 7°C Občasný dážď

Minifarmy a ranče na Slovensku a v blízkom okolí

Autor: Danka, Foto: fotky jednotlivých zariadení, Sponzorovaný obsah
Adresa: Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:
Minifarmy a rance na Slovensku a blizkom okoli v2

Zdroj: sdetmi.com

Tiež majú vaše detičky veľmi rady zvieratká a neviete kam za nimi? Pripravili sme pre vás tipy na obľúbené miesta, kde si zvieratká s deťmi užijete. Práve na jar, kedy sa rodia mláďatká, je návšteva na farme to pravé! Stačí sa len za nimi vybrať!


 

Madonan - Farm Park Bojničky

Dizajn bez nazvu

Zdroj: FB Madonan

Mesto: obec Bojničky - neďaleko Hlohovca
Kraj: Trnavský

Príďte do nášho farm parku v ktorom nájdete okrem zvierat typických pre slovenské gazdovstvo aj množstvo zábavných atrakcií pre vaše deti ako sú trampolíny, preliezky, mini zipline či tubing. Naša farma je vhodné miesto pre relax s deťmi. Deti si tu užijú kopec zábavy a rodičia si tak môžu vychutnať pohodu v našom bare. Hladu sa nemusíte obávať, každá veková kategória si v našom jedálnom lístku nájde to svoje. V lete organizujeme aj denné tábory pre deti. Naše veľké detské ihrisko je zaručená zábava aj tie najmenšie detičky a je situované priamo pred barom, tak aby ste mali vaše deti pod dohľadom. Všetky naše zvieratká sú naučené na kŕmenie z ruky a tešia sa z kontaktu s ľuďmi. V areáli našho farm parku sa taktiež môžete vyskákať na mega trampolínach, ktoré sú v cene vstupného. Okrem detských terčov, ktoré sú v blízkosti ihriska a baru u nás nájdete aj profesionálne vybavenie pre lukostreľbu. Načerpajte energiu lenošením v hojdacej sieti, pokiaľ sa vaše deti u nás zabávajú. Môžete u nás zažiť aj pravú opekačku v lone nezabudnuteľnej prírody s krásnym výhľadom a mnoho iných atrakcií pre Vás a vaše detičky:) Ohnisko je potrebné zabezpečiť deň vopred. Zažite najkrajšie výhľady na západnom slovensku z konského chrbta - takmer hodinová vychádzka po viniciach regiónu Pondus, alebo si môžete zajazdiť u nás v areáli.

Areál je kompletne oplotený, v blizkosti lesa a viníc, mimo miestnych komunikácií. Bratislava je približne hodinu cesty autom.

VIAC INFO TU >>


MiniFARMA - Rodinná kontaktná ZOO v Lubine

101177342 935731533519709 5554707111159529472 n

Zdroj: minifarma.sk

Mesto: Lubina
Kraj: Trenčiansky

Prekvapte vašu ratolesť výletom na MiniFARMU. V rozprávkovom prostredí žije viac než 100 roztomilých zvieratiek vrátane ich mini a maxi foriem.

MiniFARMA je vhodná aj pre tie najmenšie detičky. Pohladkať a nakŕmiť môžete maxikrálika i miniovečku priamo v ich ohrade. Nechýbajú ani jelene, pštrosy a kengury. Naši ochotní animátori vám prezradia, ako sa máte v ich blízkosti správať. Možno si však radšej zajazdíte na koníkovi či oslíkovi. Jedno je však isté. Roztomilé zvieratká si získajú srdce vášho dieťaťa. Okrem zvieratiek vás na MiniFARME čaká široký výber atrakcií. Netradičné vyhliadkové vežičky, vodné ihrisko či trampolínu si zamilovalo už nejedno dieťa. Vyšantiť sa môžete aj na hojdačke a šmykľavke. Keď vám dôjdu sily, zvaľte sa do hojdacej siete a sedacích vakov v oddychovej časti MiniFARMY.

MiniFARMA sa každým dňom rozširuje o nové zvieratká a atrakcie. Je nepravdepodobné, že pri každej návšteve zažijete to isté. Prekvapte vaše dieťa nevšedným zážitkom, na ktorý nezabudne.

VIAC INFO TU >>


Jazdecký areál Budička

101255229 179444296781986 7553952784731602944 n

Zdroj: budicka.sk

Obec: Budička okr. Zvolen
Kraj: Banskobystrický

Budička je malebná obec neďaleko mesta Zvolen, ktorá je priam stvorená na oddych a relax. Miesto, kde čas plynie pomalšie a človek sa môže zhlboka nadýchnuť a spomaliť uponáhľané tempo všedných dní.  Ak túžite po koníkoch, je to pre Vás to pravé miesto. V jazdeckom areáli Budička nájdete jazdeckú školu aj pre malé deti. Tých najmenších s radosťou povozia naše poníky. Detičky si môžu koníky pohladkať, dať im drobnú odmenu v podobe sušeného chlebíka či mrkvičky. Na detské pohladenie sa tešia aj kozička Eliška a Boba.

Oddychovú atmosféru Vám dotvorí ihrisko, kde sa deti môžu zahrať, zatiaľ čo rodičia si môžu vychutnať zaslúžený relax. K dispozícií je aj možnosť prenájmu ohniska. Priestory ihriska a ohniska je možné si taktiež prenajať a dopriať Vašim deťom nezabudnuteľnú narodeninovú oslavu v prírode. Ak máte chuť ísť na potulky prírodou, Budička Vám ponúka nenáročnú turistickú prechádzku na neďalekú Čertovu skalu či Turovský vodopád. Prechádzka na poníkoch v prírode v sprievode trénera je snáď splnený sen každého dieťaťa. No a komu by jeden deň nestačil, zaiste sa poteší možnosti ubytovania priamo nad stajňou s výhľadom na koníky.... a môžete si so sebou zobrať aj svojich štvornohých miláčikov.

VIAC INFO TU >>


Biofarma Stupava

Namornicka modra Kolaz fotiek prirody Muzske cestovanie Prispevok na Twitter 1

Zdroj: biofarma.sk

Mesto: Stupava
Kraj: Bratislavský

Predstavte si, že ste v Bratislave, možno i v samotnom centre, a zatúžili by ste po prírode, po tichu, po vôni stromov, po zvuku ovčích zvoncov. Predstavte si, že ste dostali chuť na niečo špeciálne: na halušky alebo strapačky ako od babičky, na pravý čerstvý ovčí syr.?No viete však, že máte málo času tak, ako každý v tomto uponáhľanom svete. Areál, ktorý vytvorila citlivá ľudská ruka. Biofarma Stupava - jediný salaš na západe. Nádherný kus prírody, bývalá Botanická záhrada Univerzity Komenského.?Okrem salaša, mliečnice, pôvodnej Koliby, v ktorej je reštaurácia s tradičnou kuchyňou sa tu nachádza ideálne prostredie pre deti - ihrisko v prírode, hospodársky dvor s ohradami s domácimi zvieratami, pôvodná pekáreň v drevenej Kolibe,?v ktorej sa pečie kváskový chlieb a domáce koláče, predaj ovčích a kravských výrobkov.  Našim posledným prírastkom bolo zriadenie Botanického chodníka Gustáva Čejku. Veríme, že sa nám podarí čo najviac návštevníkov dostať na tento chodník a primäť  malých i veľkých návštevníkov zdvihnúť hlavu hore a naučiť vnímať krásu stromov.

Strávte deň v prírode- v areáli v ktorom sa nachádza množstvo nádherných a vzácnych stromov Botanickej záhrady, kríkov, lúky, ovocné sady, lesné škôlky, vinič. Biofarma otvorená denne aj počas protiepidemiologických opatrení – predaj jedál a nápojov cez výdajné okienko alebo SALAŠ DRIVE-IN. Tešíme sa na otvorenie letných terás! Detská prebaľovacia miestnosť a WC pre invalidov k dispozícii. Strávte u nás krásny deň v prírode!

VIAC INFO TU >>


Ajax farma Hotela Partizán****

ajax farma partizan kolaz

Zdroj: partizan.sk

Mesto: Mýto pod Ďumbierom
Kraj: 
Banskobystrický kraj

UŽITE SI JAZDU! Ajax farma Hotela Partizán**** v Mýte pod Ďumbierom osloví dospelých, ktorí si tú nájdu jazdecké kone, ako aj deti, na ktoré tu čakajú obľúbené poníky. Rodiny s deťmi radi navštevujú kontaktnú MINI ZOO domácich zvieratiek s novými prírastkami danielov a srnčekov. Na farme je k dispozícii aj detské ihrisko. V blízkosti sa nachádza BIKE PARK, takže počas jedného dňa si môžete užiť nielen jazdu v konskom sedle, ale aj na dvoch kolesách. V bike parku sa deti vyšantia nielen na bikoch a odrážadlách, perfektnou bodkou bude MAXI TRAMPOLÍNA. Po aktívnom dni si vychutnáte sladkú odmenu v reštaurácii s terasou .

VIAC INFO TU >>


Na gazdovskom dvore v Strachankove

BeFunky Collage

Zdroj: strachankovo.sk

Mesto: Ždiar
Kraj: Prešovský

V Strachankove môžete zažiť, ako to vyzeralo na takom gazdovskom dvore. Na všetkých návštevníkov sa už tešia zvierací obyvatelia Goralskej farmičky. Týchto sa môžu deti nielen dotknúť a nakŕmiť ich, ale uvidia tiež, ako to na takom hospodárskom dvore kedysi vyzeralo a na chvíľu sa tak stanú skutočnými gazdami. Čakajú tu na nich tiež preliezačky a hojdačky, aby sa poriadne vyšantili. Pre zvedavcov je pripravený rozprávkový chodník lesom, na ktorom odhalia Ždiarsku legendu o Havranovi a Vidle a niečo nové sa naučia. Do Strachankova sa dostanete pešo od Wellness Penziónu Strachan, alebo sa môžete vyviezť hore štvorsedačkovou lanovkou a naplno si tak užiť výhľad na Belianske Tatry. Ak dostanete hlad, odporúčame Vám navštíviť štýlovú zážitkovú reštauráciu Medvedí Brloh Strachan. Alebo si niečo dobré opečte na ohni - nemusíte so sebou nič nosiť, všetko si viete zabezpečiť v bufete priamo v Strachankove.

VIAC INFO TU >>


Ranč 13 - miesto, kde sa veci robia srdcom

98319582 1610216615805781 4315813688570281984 o

Zdroj: ranc13.sk

Mesto: Antonstálska dolina
Kraj: Trenčiansky

Pár minút od Trenčína, pri dedinke Ľuborča v malebnej prírode sa nachádza rodinný Ranch13. Už po prechode cez most Vás uchváti atmosféra, prostredie a božské ticho, namiesto áut budete počuť potôčik ktorý tečie popri ranči, zvuky zvierat a šum okolitých lesov. Na začiatku Vás očarí prenádherná stodola kde sa taktiež poriadajú rozprávkové svadby a čo nájdete za stodolou? Oázu pokoja pri jazierku ktoré je plné chutných rýb, môžete pri ňom zrelaxovať na lehátkach ktoré tam čakajú iba na Vás.

Ubytovať sa môžete v štýlovom, westernovom hotely kde musíte preskúmať každú izbu a prečo? Pretože každá izba má svoj vlastný príbeh, iný dizajn, inú atmosféru. Čerešničkou na torte je jazdecká hala s reštauráciou, z tepla môžete pozorovať ako sa jazdí, prípadne sa môžete presvedčiť na vlastné oči že ,,Pohľad z konského chrbta je najkrajší´´.  

VIAC INFO TU >>


Gazdovstvo Uhliská

foto Gazdovstvo UhliskaZdroj: uhliska.sk

Mesto: Nemšová
Kraj: Trenčiansky

V rázovitom prostredí nádhernej prírody Bielych Karpát vás víta rodinné Gazdovstvo Uhliská. Naším prianím je vytvoriť miesto pre oddych, kde radi privítame milovníkov koní a aktívneho trávenia voľného času. V starej opustenej maštali sme vytvorili štýlový hostinec, stajňu pre kone a zázemie pre klientov i personál. Ku gazdovstvu pribudla vonkajšia jazdiareň, krytá hala, výbehy pre kone, ovečky, kravy, kozy, a iné zvieratká. Súčasťou areálu je Penzión Uhliská s reštauráciou a detským ihriskom.

Príďte na Gazdovstvo Uhliská len tak, pre radosť z prírody, a prežite nezabudnuteľný deň. Relaxujte pri prechádzke v prírode, alebo s priateľmi zažite nezabudnuteľnú opekačku. Na prechádzke po okolí sa nechajte očariť výhľadom na nádhernú prírodu, v ktorej akoby sa zastavil čas. Utečte od každodenných starostí, zahoďte všetky problémy za hlavu. Ocitnete sa v raji plnom pohody, voňavého vzduchu a voľne sa pasúcich zvierat. reštaurácii si isto vyberiete z ponuky miestnych špecialítdomácich koláčov a sezónnych produktov vlastného chovu. 

VIAC INFO TU >>


Kontaktná farma Bačíkovo na Salaši SYREX v Zázrivej

Syrex Zazriva

Zdroj: syrex.sk/

Mesto: Zázrivá
Kraj: Žilinský

Či už budete tráviť celú dovolenku na Slovensku, alebo si chcete len odbehnúť na jednodňový výlet, návšteva našej kontaktnej farmy „Bačíkovo“ sa stane určite vašim nezabudnuteľným zážitkom. Prídete k nám na farmu, poprechádzajte sa a zrelaxujte v náručí prírody pod Malým Rozsucom, obklopený zvieratkami všetkých veľkostí a tvarov. Spoznajte život na farme, nahliadnite do našej ukážkovej výroby tradičných syrových korbáčikov, vyrobte si vlastné syrové nite alebo parenicu.

Každodenný pracovný program na salaši je ukážkou tvrdej celodennej a poctivej práce našich predkov. Možno raz príde doba a salašníctvo sa stane rozprávkou, ale my robíme všetko preto, aby ste od nás ešte dnes dostali to najlepšie zo Zázrivej. Návšteva nášho salaša je možná po celý rok, ale jarné obdobie, keď sa rodí nový život, je najkrajšie. Pohľady na mláďatká našich zvierat vás isto potešia a svojou zvedavosťou presvedčia o tom, že sa chcú s vami stretnúť. Prechádzka po krásnom prostredí horských lúk pod Malým Rozsutcom vám určite padne vhod. A keď po zdravej prechádzke dostanete chuť na niečo dobré, vstúpte do našej reštaurácie kde vám ponúkneme typicky Slovenské jedlá, ale hlavne tie najlepšie halušky so 100% ovčou bryndzou našej výroby.

VIAC INFO TU >>


Goralský dvor Haligovce

A5 2 1

Zdroj: goralskydvor.sk

Mesto: Haligovce
Kraj: Prešovský

Goralský dvor sa nachádza pri hlavnej ceste v smere Stará Ľubovňa – Červený Kláštor, od ktorého je vzdialený 3 km. Detičky najviac ocenia dotykovú farmu s domácimi zvieratami a detské ihrisko s hojdačkami aj pre dospelých či bazénové močidlo. Malých aj veľkých taktiež poteší futbalové a volejbalové ihrisko, záhradné šachy, ruské kolky a skanzen historických strojov. 

Samozrejmosťou je bezplatné zapožičanie prenosných ohnísk, grilov, požičovňa bicyklov, raftov a kajakov. Na Goralskom dvore sa môžete aj ubytovať. Ponúka 13 chát a camping, zaradený medzi TOP kempingy na Slovensku. Maškrtníci ocenia kvalitnú Slovenskú reštauráciu a letnú Kolibu, ktorú možno využiť  na večerné posedenia. Okolie poskytuje veľa možností pre aktívny oddych a turistiku pešo, či cykloturistiku. Na tieto chodníky začína trasa priamo na Goralskom dvore.
A môžete si zobrať aj svojich štvornohých miláčikov :-).  


VIAC INFO TU >>


Ranč Lieskovec

ranc lieskovec kolaz

Zdroj: FB Ranč Lieskovec

Mesto: Bratislava - Podunajské Biskupice
Kraj: Bratislavský

Ranč Lieskovec ponúka nielen jazdenie na koni so skúsenou trénerkou, ale aj vychádzky na koni do okolitej prírody so sprievodom trénera, ustajnenie Vašich tátošov v priestranných boxoch, učenie si koňa očistiť, správne nastrojiť a odstrojiť, prenájom koní pre skúsených samostatných jazdcov, hippologicko-chovateľský krúžok pre deti. Pre deti taktiež ponúkame letné denné tábory a vozenie detí na koni.

VIAC INFO TU >>


Statok Schloss Hof v Rakúsku

BeFunky Collage

Zdroj: schlosshof.at

Mesto: Schloss Hof

Kraj: Rakúsko

Statok slúžil v 18. storočí na zásobovanie kniežacej domácnosti potravinami a rôznymi pochutinami, na udržiavanie a starostlivosť o jazdecké a úžitkové zvieratá, ako aj na vykonávanie remeselníckych prác. Dnes areál statku ukrýva rôzne miesta, na ktorých znovu ožíva roľnícky život z čias baroka. 
Vďaka početným zvieratám na statku ožíva v pravom slova zmysle aj história a budovy získavajú čerstvý nádych. Pôvod zvierat sa rozpína cez viacere kontinenty, avšak jedno z tematických ťažísk tvoria predstavitelia starorakúskych a vzácnych rás domácich resp. úžitkových zvierat. Vedľa oviec, kôz, ťáv a operencov vo výbehoch pokojne pobehujú i rôzne konské plemená. Veľkou radosťou sú každoročné prírastky, o čom sa na jar môžete sami presvedčiť. Zvieratá sú nielen neoddeliteľnou súčasťou hospodárskeho komplexu, ale zároveň zohrávajú významnú rolu aj pri rôznych slávnostiach.

VIAC INFO TU >>

 


Ranč Equisolea

Equisoleakolaz

Zdroj: equisolea.eu

 

Mesto: Kalinovo okr. Lučenec

Kraj: Banskobystrický

Ranč EQUISOLEA sa nachádza približne 5 km od centra Lučenca v krásnej doline, ktorá je skvelým miestom na oddych. Nezáleží na tom, či ste malý alebo veľký, začiatočník alebo pokročilý, tu si prídete na svoje a zdokonalíte svoje jazdecké zručnosti. Na ranči nezabúdajú ani na najmenších, ktorí sa môžu tešiť okrem koníkov aj na rôzne iné zvieratá v „minizoo“. Čakajú tu na vás kone, kozičky, kravy, ovečky, pštrosy a aj lamy vo svojom takmer prirodzenom prostredí nefalšovanej prírody v podobe lúk a lesov. Malá oáza pokoja, kde každý vypne.

VIAC INFO TU >>

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Lucia Kovacova 20.11.2020, 20:36

    Doporučujeme hlavne Minifarmu v Lubine. Výborný prístup animátorov a perfektná starostlivosť o zvieratá. Cez leto majú bazén kde sa deti môžu osviežiť a pre rodičov je k dispozícii dobrá káva

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár