25. 06. 2024 Tadeáš

Minifarmy a ranče na Slovensku a v blízkom okolí

Autor: Danka, Foto: fotky jednotlivých zariadení, Sponzorovaný obsah
Adresa: Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:
Minifarmy a rance na Slovensku

Zdroj: sdetmi.com

Tiež majú vaše detičky veľmi rady zvieratká a neviete kam za nimi? Pripravili sme pre vás tipy na obľúbené miesta, kde si zvieratká s deťmi užijete. Práve na jar, kedy sa rodia mláďatká, je návšteva na farme to pravé! Stačí sa len za nimi vybrať!


Ranč pod Babicou

Dizajn bez nazvu

Zdroj: rancpodbabicou.sk

Mesto: obec Bojná
Kraj: Nitriansky

Ranč pod Babicou sa nachádza v obci Bojná na úpätí Považského Inovca v skupine Marhát. Nielen okolie, ale aj samotný areál ponúka mnoho zážitkov, zábavy a atrakcií. Pre rodiny s deťmi sú to napríklad zvieratká v našom zverinci, westernové mestečko alebo moderné detské ihriská, ktoré ponúkajú bezpečnú a zábavnú zónu pre našich najmenších návštevníkov. Firemní klienti ocenia kombináciu profesionálnych služieb a úžasného prostredia. Naše konferenčné miestnosti sú vybavené modernou technikou a naša reštaurácia ponúka výber jedál  z diviny a tradičnú slovenskú kuchyňu. Možnosť ubytovania v pohodlných a štýlovo zariadených izbách zabezpečí, že váš firemný pobyt bude nielen produktívny, ale aj oddychový či zábavný.

Na Ranči pod Babicou sme tak vytvorili miesto, kde sa každý cíti ako doma, či už ste dobrodruh túžiaci po nových zážitkoch, rodina hľadajúca relax a zábavu, alebo firemný klient hľadajúci ideálne miesto pre stretnutia a teambuildingy. U nás nájdete všetko, čo potrebujete pre dokonalý deň či víkend. Tak neváhajte a objavte krásy a možnosti Ranča pod Babicou!

VIAC INFO TU >>


Jazdecký areál Budička

101255229 179444296781986 7553952784731602944 n

Zdroj: budicka.sk

Obec: Budička okr. Zvolen
Kraj: Banskobystrický

Budička je malebná obec neďaleko mesta Zvolen, ktorá je priam stvorená na oddych a relax. Miesto, kde čas plynie pomalšie a človek sa môže zhlboka nadýchnuť a spomaliť uponáhľané tempo všedných dní.  Ak túžite po koníkoch, je to pre Vás to pravé miesto. V jazdeckom areáli Budička nájdete jazdeckú školu aj pre malé deti. Tých najmenších s radosťou povozia naše poníky. Detičky si môžu koníky pohladkať, dať im drobnú odmenu v podobe sušeného chlebíka či mrkvičky. Na detské pohladenie sa tešia aj kozička Eliška a Boba.

Oddychovú atmosféru Vám dotvorí ihrisko, kde sa deti môžu zahrať, zatiaľ čo rodičia si môžu vychutnať zaslúžený relax. K dispozícií je aj možnosť prenájmu ohniska. Priestory ihriska a ohniska je možné si taktiež prenajať a dopriať Vašim deťom nezabudnuteľnú narodeninovú oslavu v prírode. Ak máte chuť ísť na potulky prírodou, Budička Vám ponúka nenáročnú turistickú prechádzku na neďalekú Čertovu skalu či Turovský vodopád. Prechádzka na poníkoch v prírode v sprievode trénera je snáď splnený sen každého dieťaťa. No a komu by jeden deň nestačil, zaiste sa poteší možnosti ubytovania priamo nad stajňou s výhľadom na koníky.... a môžete si so sebou zobrať aj svojich štvornohých miláčikov.

VIAC INFO TU >>


Ranč u Ňuňa

rancununa

Zdroj: rancununa.sk

Obec: Litava
Kraj: Banskobystrický

Ranč u Ňuňa v Litave sa nachádza v nádhernom prostredí stredoslovenskej prírodnej scenérie, kde zažijete relax a oddych s jedinečnou mimomestskou atmosférou. Ranč ponúka možnosť aktívneho využitia voľného času pre rodiny s deťmi, školské výlety, pre všetkých milovníkov prírody, koní a turistiky. Môžete sa tešiť na jazdy na koňoch či štvorkolkách, ihrisko, kontakt so zvieratkami a dokonca aj wellness a ubytovanie v štýlových apartmánoch.

Okrem koníkov na vás čakajú poníky, somáriky, škótsky horský dobytok Highland, kozy, lamy, klokany, minikravičky, ovce, prasiatka, zajačiky, muflóny…. V ponuke je výučba jazdenia pod dohľadom a profesionálnym výcvikom trénerov aj pre úplných začiatočníkov a deti.

VIAC INFO TU >>


B&B Ranč Likavka

Dizajn bez nazvu2

Zdroj: sdetmi.com

Obec: Likavka
Kraj: Žilinský

Sme menší novo vzniknutý ranč rodinného typu. Ponúkame možnosť aktívneho využitia voľného času pre milovníkov koní , relaxu v prekrásnej prírode. Pre detičky ponúkame aj kontakt so zvieratkami, vozenie a jazdenie na koníkoch - pre začiatočníkov a pokročilých. Na našom ranči máte taktiež možnosť nazrieť do života koní a získať tak informácie o ich zvyklostiach, naučiť sa tak ako im porozumieť. Ďalej sa tu naučíte  ako sa správne starať o koníky, môžete vyskúšať taktiež  jazdu na koníkoch so sprievodom - naučíte sa tak základy jazdenia na koni. 

Pre detičky ponúkame aj denný letný tábor, kde sa naučia všetko o koníkoch. 

VIAC INFO TU >>


Na gazdovskom dvore v Strachankove

Top dovolenky 700x400 px 4                                                                                                                                     Zdroj: strachankovo.sk

Mesto: Ždiar
Kraj: Prešovský
Sezóna: 24. júna 2023  - 3. 9.2023 od 10.00 -17.00 hod.

Jedinečný rodinný park Strachankovo v goralskej dedine Ždiar pod Belianskymi Tatrami je to pravé miesto na oddych, zábavu a dobrodružstvá pre deti aj rodičov. Okrem zaujímavých drevených preliezok, nafukovacieho hradu a skákacieho vaku na vás čaká aj pravá goralská farmička so živými zvieratkami, s ktorými sa môžete pohrať a nakŕmiť ich. Tešiť sa tiež môžete na originálny Čarovný les s drevenými rozprávkovými domčekmi, tematickými hojdačkami a prepletanými tunelmi. Pre tých najzvedavejších sme pripravili aj náučnú cestu, počas ktorej sa dozvedia niečo nové o našom regióne a pokúsia sa odhaliť tajomstvo Ždiarskej legendy.

Ak dostanete hlad, odporúčame občerstvenie v našom bufete Terasa alebo si niečo dobré opečte na ohni - nemusíte so sebou nič nosiť, všetko si viete zabezpečiť priamo u obsluhy.

Peší výstup do Strachankova je možný popod lanovku cca 800 m od parkoviska Wellness Penzión*** Strachan, kde je možné nechať zaparkované auto (bezplatne).
Autom do Strachankova sa dostanete cestou zo Ždiaru v smere na Tatranskú Javorinu, cca po 1,5 km je potrebné odbočiť vpravo na cestu do Osturne. Po cca 1 km tesne pred rampou odbočíte zase vpravo a upravenou cestou sa dostanete až ku Strachankovu a jeho Čarovnému lesu. Parkovanie možné priamo nad parkom (bezplatne).

VIAC INFO TU >>


Kontaktná farma Gazdovský dvor Náš sen

Gazdovsky dvor Minifarmy a rance

Zdroj: Gazdovský dvor Náš sen

Mesto: Pusté Úľany
Kraj: Trnavský

Na gazdovskom dvore v Pustých Úľanoch chovajú zvieratká tak, aby bol braný ohľad na ich prirodzené potreby a snažia sa chov zvierat priblížiť širokej verejnosti. S láskou a obetavosťou vybudovali a naďalej tvoria krásne miesto na odpočinok pre celé rodiny. Počas návštevy je možné nakŕmiť, učesať alebo aj pohladkať zvieratká. Na dvore sú miesta určené pre hry detí aj pre odpočinok dospelých. Nachádza sa tu stánok s občerstvením. Vo vybranom čase prebieha vozenie detí na koni. Je možné usporiadať výlet pre školy, škôlky.

Na dvore sa nachádza aj krásne jazierko, kde môžete s deťmi sledovať husi alebo kačky alebo sa na ňom počlnkovať v loďke. V areáli dvora sú urobené krásne drevené lavičky, ktoré sa dajú aj hojdať. Po celom dvore je možný pohyb s kočíkom. Aktuálne dianie nájdete na Facebook účte pod "Gazdovský dvor Náš sen".

VIAC INFO TU >>


Barokový statok zámku Schloss Hof

schlosshof 700x400Zdroj: schlosshof.at

Mesto: Schloss Hof

Kraj: Rakúsko

Barokový statok zámku Schloss Hof v 18. storočí slúžil na zásobovanie domácnosti majiteľov potravinami a rôznymi pochutinami, na udržiavanie a starostlivosť o jazdecké a úžitkové zvieratá, ako aj na vykonávanie remeselníckych prác. Okrem množstva zrekonštruovaných remeselníckych dielni, ktoré dnes demonštrujú, ako vyzeral hospodársky život pred 300 rokmi, je statok domovom starých, dnes už vzácnych, plemien domácich zvierat, ako napr. biele oslíky alebo štvorrohé kozy, ktoré boli veľmi obľúbené v baroku. Považovali ich za zoologickú atrakciu.  Ale nájdu sa tu ovce, sliepky pávy, katalánske oslíky a vzácne plemene koni.  Aby sa tieto druhy, z ktorých niektoré sú akútne ohrozené, zachránili pred úplným vyhynutím, sa zámok Schloss Hof podieľa aj na viacerých národných a medzinárodných šľachtiteľských programoch. V súlade s tradíciou barokového zverinca je statok tiež domovom mnohých exotických druhov zvierat, akými sú lamy, alpaky a ťavy. 

Areál statku ukrýva aj malebné tematické záhrady a deťom ponúka priestor na bezstarostné hry a dobrodružné zážitkové okruhy s veselými úlohami. Programovú ponuku počas roka dotvára kalendár rozmanitých podujatí, ktoré vašu návštevu ešte obohatia.

VIAC INFO TU >>

 


Hospodársky dvor U dobrého pastiera

U dobreho pastiera s detmi

Zdroj: udobrehopastiera.sk

Mesto: Ružomberok - Čutkovská dolina
Kraj: Žilinský

Tradícia na Liptove je neodmysliteľne spojená s chovom hospodárskych zvierat. Preto na našom dvore a v našom humne chováme zvieratá, ktoré skutočne gazdovia vo svojich dvoroch či na lúkach dochovávali a tak si obstarávali svoju poživeň. V Čutkovskej doline tak môžete vidieť husi, kačky, sliepky, kozy, zajace, pstruhy v jazierku či kravu.

Scenériu kopcov, lúk, potokov a cesty vinúcej sa celou dolinou a náučným chodníkom dotvára Čutkovská priehrada a v ústí doliny areál U dobrého pastiera. Areál autentickej slovenskej drevenicovej architektúry s reštauráciami, penziónom wellnessom, pekárňou, pivovarom, gazdovským dvorom a množstvom celoročných služieb je ideálny pre deti i dospelých.

VIAC INFO TU >>


Ostrov Záchrany a Osvety v Srdci Slovenska, ZOO Malkia Park

malkia park rance24

Zdroj: Malkia Park

Mesto: Orechová Potôň
Kraj: Trnavský

V malebnom srdci Slovenska sa skrýva výnimočná perla zvaná Malkia Park, ktorá je nielen útočiskom pre mnohé exotické zvieratá, ale aj centrom pre vzdelávanie a ochranu prírody. Od svojho založenia v 2016 sa tento park stal domovom pre viac ako 260 zvierat, vrátane medveďov, kopytníkov, opíc a viac ako 50 mačkovitým šelmám, poskytujúc im láskyplné prostredie, ktoré napodobňuje ich prirodzené biotopy. S láskyplnou starostlivosťou a špecializovanými výbehmi, vrátane unikátneho 7000 m² veľkého safari výbehu, poskytuje park zvieratám priestor pre pohyb, hru a relax v prirodzenom prostredí.

Získaním štatútu zoologickej záhrady v máji 2022 Malkia Park otvoril dvere k novým možnostiam spolupráce a vzdelávania. Park ponúka aj jedinečný zážitok formou ubytovania, priamo v areáli je penzión Malkia. Návštevníci môžu okrem tradičných prehliadok zvierat zažiť aj komentované kŕmenie, zážitkové kŕmenie pod dohľadom ošetrovateľa alebo safari jazdu. Pre plnoleté osoby park ponúka jedinečnú príležitosť vyskúšať si prácu ošetrovateľa zvierat. Buďme k zvieratám ľudskejší, pripojte sa tiež! 

VIAC INFO TU >>

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Lucia Kovacova 20.11.2020, 20:36

    Doporučujeme hlavne Minifarmu v Lubine. Výborný prístup animátorov a perfektná starostlivosť o zvieratá. Cez leto majú bazén kde sa deti môžu osviežiť a pre rodičov je k dispozícii dobrá káva

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár