28. 09. 2020 Václav 18°C Dážď

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Autor: MS, Foto: smopaj.sk
Adresa:Školská 4, 031 01 Liptovský Mikuláš Telefón:+421 44 547 72 10 E-mail:smopaj@smopaj.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Príďte zažiť svet prírody od podzemia postupne až do vysokých hôr do najmodernejšieho múzea svojho druhu na Slovensku. To je Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Počas interaktívnej prehliadky sa môžete pozrieť do medvedieho brloha, vypočuť si zvuky prírody a zvierat alebo vyskúšať si plazenie v jaskyni. Prehliadku ukončite v rozhľadni múzea, z ktorej uvidíte dominanty mesta Liptovský Mikuláš.

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva – najmodernejšie múzeum Slovenska, jediné špecializované múzeum svojho druhu na Slovensku. Na ploche približne 1400 m2 tu nájdete také vzácne exponáty ako je kostra jaskynného leva, ktorá patrí medzi najväčšie v Európe, praveká kultová maska či model meteoritu.

Pozrieť a zažiť sa tu dá svet prírody od podzemia postupne až do vysokých hôr. Návštevníci si môžu vyskúšať, aké je to vôjsť do napodobneniny medvedieho brloha či skúsiť plazenie v jaskyni. Vystavené exponáty dopĺňajú svetelné a zvukové efekty, pri ktorých sa človek cíti, akoby naozaj prechádzal lesom. Počuť môžete napríklad piskot svišťa i zavýjanie vlka. V podkroví múzea si môžete prezrieť výstavu vysokohorského prostredia a nájdete tu i napodobeninu najstaršej chaty Vysokých Tatier – Rainerovu útulňu.

Jaskynná expozícia s nádhernými kvapľami sa nachádza v podzemných priestoroch budovy a ponúka komplexný obraz o jaskyniach a jaskyniarstve. Návštevník tu môže vidieť vznik a vývoj jaskyne, jaskynnú výzdobu, archeologické nálezy, historické zaujímavosti no spozná aj samotnú prácu jaskyniara.
Nakoniec Vás pozývame na rozhľadňu múzea, z ktorej si môžete prezrieť dominanty mesta Liptovský Mikuláš  a nádhernú panorámu okolitých kopcov Západných Tatier, Chočských vrchov, Veľkej Fatry a Nízkych Tatier.

Otváracie hodiny >> TU
Vstupné >> TU

Mapa: N 49° 4′ 57″ E 19° 36′ 60″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Adriana 23.11.2019, 08:46

    Nenechajte si to ujst, ak natrafite v LM na zle pocasie, vyuzite toto muzeum.

  • adam 22.04.2018, 06:59

    super odporucam hlane ta zvukova kulisa,zver...

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár