Termálne kúpalisko Diakovce

Autor: Hanka, Foto: Retro Thermal Diakovce
Adresa:Diakovce 847, 925 81 Diakovce Telefón:0911 815 900 E-mail:retrothermal@gmail.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Termálne kúpalisko Diakovce sa nachádza asi 7 km od okresného mesta Šaľa. Od obce Diakovce je vzdialené 4 km.


Pre návštevníkov je k dispozícii štvorica bazénov s termálnou vodou  z prameňa, ubytovanie, občerstvenie. Termálne kúpalisko RETRO THERMAL v Diakovciach láka nielen skvelou príležitosťou na kúpanie, ale poskytuje obrovský priestor aj na športové vyžitie, zábavu a relax. Prešlo komplexnou obnovou, okrem už tradične bohatej ponuky občerstvenia sa rozšíri ponuka atrakcií pre deti a športových atrakcií pre dospelých.

Otváracie hodiny a cenník 

Kúpalisko disponuje štyrmi bazénmi: 

 • oddychovým so strieškou a vodnými tryskami s teplotou vody do 40 ℃,
 • plavecký bazén s teplotou vody 28 ℃,
 • detským bazénom do 6 rokov s teplotou vody 30 ℃ a
 • detským bazénom pre deti do 4 rokov. 

Oddychový bazén má rozmery 35 x 25 m, hĺbka od 120 cm do 140 cm. V strede sa nachádza strieška s vodnými tryskami a po okrajoch bazéna je sedenie a ležadlá vo vode.

diakovce 6

Plavecký bazén má rozmery 15 x 25 m, hĺbka 160 cm.

diakovce 7

Detský bazén pre deti do 6 rokov s pozvoľným vstupom má rozmery 10 x 10 m, hĺbka 0,35 až 0,80 m. Celkový objem 40 m³, kapacita 40 osôb. V detskom bazéne sa nachádza hríbik s chrličom vody a dvoma masážnymi prúdmi.

diakovce 5

Detský bazén pre deti do 4 rokov s pozvoľným vstupom má rozmery 7 x 3,5 m, hĺbka 0,40 m.  Deti v bazéne sú chránené pred slniečkom tieniacou plachtou. Celkový objem 9,8 m³, kapacita 13 osôb.

diakovce 4

Ubytovanie ponúka:

 • chatová osada a
 • turistická ubytovňa RETRO, ktorá prebehla kompletnou rekonštrukciou.

Radi si vychutnáte dobré jedlo v štýlovom prostredí? Prípadne hľadáte priestory pre súkromnú oslavu, rodinný obed či svadbu? Potom neprehliadnite ponuku novozrekonštruovanej reštaurácie s kaviarňou a terasou priamo v areáli kúpaliska. Rozšírili kapacitu a sortiment občerstvenia, pribudol koktajl bar so širokou ponukou miešaných nápojov a piva a rýchle občerstvenie ponúka aj drevenica Thermal.

Nechýba ani plážový volejbal, futbal na malé bránky, detské ihrisko s trampolínou, preliezkami, hojdačkami a pieskoviskom. Pribudla požičovňa športových potrieb. Rodinná atmosféra tohto kúpaliska ostane zachovaná. Kúpalisko je pripojené na WIFI sieť. Takže môžete surfovať po celý deň zadarmo.

Areál kúpaliska ponúka aj mimo sezóny, kedy ponúkajú priestory na plavecké výcviky, školské výlety, športové sústredenia, seniorské pobyty, víkendové pobyty, firemné akcie. Vo vybraných dňoch sa organizujú zábavné podujatia a tematické večery s hudbou na novovybudovanom pódiu pri reštaurácii HVIEZDA. Zabávať vás budú známe osobnosti zo showbiznisu.

 Ubytovacie možnosti priamo v areáli termálneho kúpaliska:

 • drevené chatky,
 • rekreačné chatky typu Okál,
 • turistická ubytovňa RETRO,
 • kemp.

Stravovacie možnosti v areáli termálneho kúpaliska:

 • rýchle občerstvenie v drevenici s klasickou ponukou jedál a nápojov – lángoše, palacinky, kebab, ryby
 • pizzéria a kaviareň s terasou s bohatou ponukou jedál a nápojov a pizze

 • koktail bar pri bazénoch ponúka miešané alkoholické a nealkoholické nápoje, nanuky a točenú zmrzlinu. 

Autokemping (kapacita 150 miest)

Autokemping ponúka ubytovanie na trávnatej ploche v stanoch, karavanoch a obytných prívesoch. Má budovu so samostatnými sociálnymi zariadeniami, kuchynkou a práčovňou. Je súčasťou areálu termálneho kúpaliska s možnosťou pripojenia sa na elektrickú prípojku. Pre návštevníkov autokempingu vieme zabezpečiť ubytovanie po celý rok. Návštevníci môžu okrem bazénov využívať stravovacie zariadenie reštaurácie a bufetov, kde si všetci môžu vybrať z bohatej ponuky teplých jedál a rýchleho občerstvenia. Je tu možnosť varenia v prírode, kde sú vyhradené miesta na grilovanie s murovaným krbom a sedením. Použitie prenosných grilov a roštov ponúkaných v obchodnej sieti je povolený.

Mapa: N 48° 8′ 4″ E 17° 49′ 35″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • MIchin 09.06.2019, 20:36

  Každý rok už 30 rokov perfektné miesto, bez veľkých zmien.. hoci posledné tri roky len k lepšiemu.
  Teraz? Zlyhávanie na plnej čiare. Kúpalisko nedáva info, je zatvorené, čaká sa na otvorenie. Kupalisko nikde nezverejnuje dátum otvorenia. Neexistuje aby si nenasli pár hlupych minut a neisli na facebook a neaktualizovali stránky. klucovy datum - jun 2019 a oni zverejnuju info o koncerte na zaver sezony 2018 ako aktuálnu novinku alebo inzerat ze hladaju upratovacku a kucharku. Nikde nic. Hlucho, prázdno. Pritom to nie je taký zapadákov aby sa nevedeli pripojiť na internet a desiatky ak nie stovky ludi co cakaju na informacie nech daju nejaku informaciu.

  viz: https://zn.sk/kupacia-sezona-kupalisko-diakovce-2019/

 • Marcela Hladká 05.12.2018, 16:42

  Kúpalisko Diakovce sa našej
  celej rodinke veľmi páči a radi ho navštevujeme.Máme to kúsok a nemusíme dlho cestovať za relaxom.
  Jednoducho-Krásne prostredie na oddych.

 • Zuzana 02.12.2018, 18:19

  najlepsie kupalisko v okoli, voda je super na pohybove ustrojenstvo, kazdemu odporucam, skvele je aj nocne kupanie v tepluckej vode

 • Ján 08.01.2018, 21:51

  Perfektné kúpalisko v blízkosti Horných Salíb.Navštevujeme každoročne.Postupne sa stáva top v okolí.Jedlo v areáli je perfektné,žiadne rady pri vstupe.Sociálne zariadenia vynovené a čisté.Areál čistý a odporúčam celej rodine.

 • Marika 06.01.2018, 08:55

  Z môjho pohľadu je to čisté, prijemne kupalisko, v ktorom si oddýchnete.

 • Kristina 04.01.2018, 08:36

  Vyborne kupalisko s prijemnou termalnou vodou :)

 • Vlasticek 27.12.2017, 20:55

  Kupalisko s dobrym servisom a so super cenami.

 • Viera Dugová 24.12.2017, 05:30

  Perfektné kúpalisko,obľúbila som si ho už v detstve

 • vladkaVD 30.11.2016, 20:02

  Super kúpalisko a dobrá reštaurácia :D

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár