ZOO a zámok Zlín - Lešná

Autor: MS, Foto: zoozlin.eu
Adresa:Lukovská 112, 763 14 Zlín 12, Telefón:+420 577 914 180 E-mail:office@zoozlin.eu www:stránka organizátora
Hodnotenie:

K videniu sú tu slony, žirafy, nosorožce, zebry, ázijské tygre, ušaté medvede a giboni, austrálske klokany, bežce emu, ale i juhoamerické papagáje, mravčiare alebo lamy. V novej tropickej hale Yucatan medzi faunou a flórou uvidíte spomienku na civilizaciu Mayov, bývalých obyvateľov Yucatanského poloostrova. Hovorí sa, že ZOO Zlín patrí k najkrajším miestam celej Moravy. Vtáky žijú vo voliérách, ktoré pripomínajú ich domovinu, cicavce sú vystavované v prírodných expoziciách. V zlínskej zoo žije 1 233 zvierat, ktoré reprezentujú 215 druhov.

Zoo je rozdelená podľa kontinentov. Na návštevníkov čaká prehliadka fauny Afriky, Ázie, Austrálie aj Južnej Ameriky. Výhodou tohto rozdelenia je nielen ľahšia orientácia návštevníkov, ale i to, že zvieratám prostredie pripomíná ich skutočný domov. Každá zoogeografická oblasť je označena panelmi s prehľadom chovaných zvierat. Jednotlivé kontinenty sú označené stožiarmi s vlajkami vo farbách reprezentující daný kontinent.

AFRICKÁ OBLASŤ

V „Afrike“ uvidíte pavilón slonov, pavilón afrických kopytníkov, novú leviu expozíciu, expozíciu goríl a ostrov lemurov kata.

ÁZIJSKÁ OBLASŤ

Prírodné výbehy pre tygre ussurijské a medvede ušaté nájdete v Ázii, rovnako tak ako rybník gibonov, ostrov lemurov vari, ázijskú voliéru, či „ázijskú step“ s ťavami, ázijskými antilopami a vtákmi.

AUSTRÁLSKÁ OBLASŤ

Austrálská oblasť ponúka expozíciu – bežcov emu s klokanmi červenokrkými. Nájdete tu i novú expozíciu pre papagáje kadu biele.

JUHOAMERICKÁ OBLASŤ

Tu nájdeme voliéru pre veľké papagáje, expozíciu pre lamy, netopiere a kapybary, tulene, expoziciu pre nosále červené. „Južnej Amerike“ kraľuje tropická hala Yucatan. Tropická hala tvorí komplex prírodných expozícii Amazónie.

Zlínská ZOO ponúka službu s názvom „Predstavujeme naše zvieratá“. Pracovník ZOO návštevníkov u vybraných výbehov informuje o biológii zvierat a o chode záhrady. Priamo s rozhovorom probieha kŕmenie, takže sa návštevníkom ponúka možnosť sledovať zvieratá z väčšej blízkosti.

ZOO a park možno navštíviť vo všetkých ročných obdobiach. Niektoré zvieratá sú aktívnejšie v zime. Sú aj zvieratá, ktoré sa na zimu perfektne adaptovali, a tak je možné vidieť zvieratá z teplých krajín vo vonkajších priestoroch aj v zime.

Zámok Lešná 

Zámok Lešná je neodmysliteľnou súčasťou Zlínskej zoologickej záhrady. Romantická stavba postavená na konci 19. storočia (1887 - 1893) staviteľom Františkom Jozefom Seilernom na mieste pôvodného barokového zámku z roku 1807. Nový zámok je dielom dvoch viedenských architektov Johna Micka a Viktora Siedka. Objavujú sa tu prvky novogotiky, novorenesancie a novobaroka.

Prepychové interiéry zámku boli veľmi moderne vybavené. Nechýbalo ústredné kúrenie, elektrina, vodovod s teplou a studenou vodou, domácimi telefónmi, veľkými kúpeľňami a splachovacou toaletou.

Otváracie hodiny a vstupné >>

 

EventImage 0396

Mapa: N 49° 16′ 19″ E 17° 42′ 54″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Monika Pástorová 06.01.2019, 22:02

  úplne úžasná ZOO

 • Zora 06.01.2019, 19:43

  Vyhody
  - bezplatne parkovisko blizko ZOO
  - pekny obchodik so tematikou zvierat
  - vstupne a v obchodiku sa da platit kartou
  - varena strava "normalna" v stanku s jedlom (t j nielen jedla typu "fast food"
  - v areali premava vlacik

  Nevyhody
  - strava - jedla sa platit len v ceskych korunach

 • Tina 04.01.2019, 13:51

  Krasna zoo, jedna z najkrajsich v cr

 • Ján Brňa 30.12.2018, 13:43

  Super. Krásná zoo s dobru rozlohu. Ideállno strávená neděla s rodinu.

 • Lara 27.12.2018, 18:41

  Super Zoo, páči sa mi ako to usporiadali, postupnosť zverstva

 • Peter 11.12.2018, 14:17

  Super, da sa ist aj vlacikom, ked uz deti "nevladzu"

 • Daniela 11.12.2018, 14:17

  Pekna ZOO aj pre rodicov s kocarom je vsetko prisposobene

 • Zuzana 10.12.2018, 09:51

  Jedna z najkrajších ZOO akú sme kedy navštívili. Veľa druhov zvierat...deti boli nadšene. Určite sa sem ešte vrátime ☺️

 • Violka 02.12.2018, 14:34

  Úžasná ZOO, v ktorej stále napredujú a vždy keď prídeme znovu, tešíme sa, čo nové nás prekvapí. Je to jedna z najkrajších Zoo, do ktorej sa radi vraciame. Určite odporúčam navštíviť :-)

 • Erika 28.11.2018, 20:54

  Toto je podľa nás najkrajšia zoo. Premyslene tematicky rozdelená, dostanete sa dovnútra klietky s papagájmi,klokanmi a rôznymi inými zvieratami. Zážitok z kŕmenia rají. Možnosť previezť sa vláčikom . A lacné české jedlá.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár