16. 10. 2021 Vladimíra 15°C Jasno

Moderný vlak RegioJet na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno

Autor: Claudinka, Foto: regiojet.sk
Adresa:Obchodná 48, 811 06 Bratislava Telefón:02 38 10 38 44 E-mail:info@regiojet.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

RegioJet ponúka rýchlejšie spojenie modernými klimatizovanými vlakmi. Prináša do železničnej dopravy služby, ktoré kvalitou zodpovedajú špičkovým leteckým dopravcom. Hlavnými hodnotami totiž sú: dokonalý servis pre zákazníka, výborná cena, čistota a bezpečie, úsmev a ochota.

Na všetkých spojoch RegioJetu na linke Bratislava - Dunajská Streda - Komárno sa môžete tešiť na moderné regionálne vlaky Talent, nemecko-kanadského výrobcu Bombardier. Deti určite ocenia bezbariérový priestor a možnosť sledovania cesty cez presklenú stenu riadiaceho stanovišťa, rodičia zase možnosť cestovania s množstvom batožiny, detskými kočíkmi a tiež prebaľovací pult na wc. 

Interiér vlakov Vás veľmi príjemne prekvapí. Je usporiadaný ako veľkopriestorový salón s úrovňovými medzivozňovými priechodmi. Sedadlá s odolným textilným poťahom sú usporiadané v štandardnej konfigurácii 2+2. Súprava disponuje vyhradenými priestormi pre prepravu cestujúcich na vozíku, detských kočíkov a ďalších nadrozmerných predmetov. Vnútorné vybavenie je koncipované ako bezbariérové. Vnútorné usporiadanie jednotky ráta s najrôznejšími skupinami cestujúcich, vrátane výletníkov s množstvom batožiny a rodín s detskými kočíkmi. Sklopné sedadlá v takýchto prípadoch poskytujú potrebnú flexibilitu.

Ako jedna z mála súprav na Slovensku ponúka žltý Talent cestujúcim možnosť sledovať trať cez sklenenú stenu riadiaceho stanovišťaPalubná toaleta využíva jednak vákuový retenčný systém, ktorý odstraňuje tradičné obmedzenia vlakových WC; predovšetkým ale poskytuje bezbariérový prístup osobám so zníženou pohyblivosťou a rodičom dáva k dispozícii prebaľovací pultPribližne 150 sedadiel 2. triedy je rozmiestnených vo štvoriciach, aj v "leteckom" usporiadaní za sebou so sklopnými stolíkmi. Súpravy RegioJetu ponúkajú bezplatné pripojenie k internetu vďaka unikátnemu komunikačnému riešeniu spoločnosti 4Call. Na základe dohody s ministerstvom dopravy ponúknu všetky súpravy 16 sedadiel 1. vozňovej triedy. Tá je oddelená samostatnou priečkou a ponúka okrem iného plnohodnotné pracovné stolíky.

Obyvateľom Žitného ostrova žlté vlaky prinášajú nielen novú úroveň komfortu, ale predovšetkým stabilnejší, rýchlejší a ľahšie pochopiteľný cestovný poriadok, ktorý ako prvý na Slovensku sleduje zásady tzv. integrovaného taktového grafikonu. Stačí si pamätať jeden časový údaj, podľa ktorého vlaky odchádzajú každú hodinu po celý deň. Palubné služby sú novinkou v regionálnej doprave na Slovensku. Okrem občerstvenia formou palubného predajného automatu bude samozrejmosťou bezplatná distribúcia dennej tlače v ranných spojoch a pripojenie na internet zadarmo. V letných mesiacoch vlaky ponúknu komfort plne klimatizovaného interiéru. Regionálne spoje RegioJetu ako prvé u dopravcu ponúknu dve vozňové triedy. V skutočnosti je ale celý koncept služieb nastavený tak, aby bez ohľadu na zaplatenú čiastku zostal verný firemnému sloganu: O triedu lepšie vlaky.

Vo vlakoch je samozrejmosťou:

 • plne klimatizovaný interiér
 • pohodlné čalunené kreslá
 • veľké okná pre príjemný výhľad
 • bezplatné WiFi pripojenie na internet v celom vlaku
 • moderný vizuálny a akustický informačný systém pre cestujúcich
 • nízkopodlažný bezbariérový vstup pre cestujúcich s obmedzenou mobilitou
 • vákuové WC
 • dostatok priestoru pre bickyle a batožinu

Tipy na výlet vlakom

 1. Termálne kúpalisko Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi - možnosť zakúpenia lacnejšieho Thermalpassu
 2. Termálne kúpalisko ThermalPark v Dunajskej Strede - - možnosť zakúpenia lacnejšieho Thermalpassu
 3. Nádvorie Európy v Komárne
 4. Vodný mlyn Dunajský Klátov a vodné koleso v Jahodnej
 5. Bicyklom po Žitnom ostrove

Kde sa dajú kúpiť lístky na vlaky RegioJet?

Cestovné lístky je možné zakúpiť tromi spôsobmi. Buď v zákazníckych centrách RegioJet alebo u zmluvných predajcov a taktiež na palube vlakov. Zákaznícke centrá RegioJet nájdete na staniciach Bratislava hl.st., Bratislava-Nové Mesto a Dunajská Streda. Zmluvní predajcovia predávajú lístky na trati Bratislava - Komárno v staniciach: Komárno (ZSSK), v Okoči a Veľkej Pake. Okrem toho je možné lístky zakúpiť si aj v ktorejkoľvek pokladnici Železničnej spoločnosti Slovensko na území celého Slovenska. Poslednou možnosťou je zakúpenie si cestovných lístkov na palube vlakov. Táto možnosť je dostupná vo všetkých vlakoch, avšak v prípade ak cestujete zo zastávky, kde bola pred odchodom Vášho vlaku otvorená pokladňa, bude Vám učtovaný doplatok k cestovnému vo výške 1,- €.

Cestovný poriadok

Mapa: N 48° 9′ 30″ E 17° 6′ 22″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Dana 07.01.2020, 22:53

  Vždy spokojná, aj s dieťaťom, kočíkom, so psom, bajkom, aj dvoma... rýchle spojenie

 • Bozena 03.12.2019, 12:46

  Na tento smer využívame výhradne iba tento spoj. Vždy všetko OK. Som spokojná.

 • Jana 28.12.2018, 18:01

  čisté moderné prostredie, bola som spokojná

 • Monika 28.12.2018, 12:18

  Využíva pravidelne, hlavne v piatky je to plné k prasknutiu.

 • Maria 26.12.2018, 00:06

  Rychly spoj, no skoro vzdy plny

 • Ľuboslav 18.12.2018, 21:41

  Bol som spokojný.

 • Silvia 07.12.2018, 09:13

  100% spokojnosť

 • Aura 06.01.2018, 15:35

  Bezproblemová jazda vlakom

 • Niki 29.12.2017, 20:46

  Taktiež môžem odporúčiť služby tohto vlaku. Všetko OK.

 • mamka 30.12.2016, 06:39

  Regiojet = 100 bodov - uplne iny level cestovania

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár