22. 07. 2024 Magdaléna 33°C Skoro jasno, búrky

Ponožkový október 2023

18.09.2023 Autor: Annie
Termín: 31.10.2023 a ďalšie Mesto:Celá SR Zdroj:stránka organizátora
376281772 618021613838439 1782314869100750309 n

Zdroj: Ponožkový október

"To chce klid a nohy v teple." Švejk 

Škôlky, školy, stredné školy, vysoké školy, knižnice, hasiči, policajti, politici, jednotlivci, firmy, obce, mestá, Vás všetkých pozývame zapojiť sa do našej ponožkovej kampane.

VIETE, ČO PONOŽKOVÝ OKTÓBER JE? 
Je to akcia, ktorú sme prebrali z anglicky hovoriacej krajiny, kde sa nazýva SOCKTOBER (sock - ponožka, october - október). Zmyslom tejto aktivity je pred zimným obdobím vyzbierať ponožky pre ľudí v núdzi, hlavne pre tých, ktorí žijú na ulici. Zistilo sa, že najžiadanejšou časťou oblečenia v charitách a organizáciách starajúcich sa o takých ľudí sú ponožky. Ponožky pritom chránia pred chladom, infekciami, uľahčujú takýmto ľuďom chôdzu za pomocou. Nie nadarmo aj Švejk hovorieval „To chce klid a nohy v teple.“

AKO NA TO?
 1. NÁJDITE SI ORGANIZÁCIU, jednotlivcov, skupiny, kohokoľvek v núdzi, komu svoju zbierku venujete. Aby vám nakoniec kopa ponožiek neostala visieť na krku
 2. VYTVORTE ZBERNÉ MIESTO v priestore, kde má prístup čo najviac ľudí. Môže to byť škatuľa, kôš, vrece, hocičo čo priláka najviac zvedavcov.
  PROSÍME VÁS, PONOŽKY IBA NOVÉ, NEPOUŽITÉ
 3. OZNAČTE ZBERNÉ MIESTO PLAGÁTOM s vysvetlením. Zašleme vám ho v správe, alebo môžete nechať pracovať svoju fantáziu a vytvoriť si vlastný, krásny, farebný, aby vaše zberné miesto prilákala čo najviac ľudí. V prípade vlastnej tvorby Vás prosíme, aby ste nás na plagáte označili. Logo vám v elektronickej forme pošleme. Väčšina organizácií už dnes zdieľa podobné akcie na sociálnych sieťach. Prosíme Vás, POUŽITE AJ NAŠE HASHTAGY #podajdalej #podajdalejpresov #ponozkovyoktober #ponozkovyoktober2023 #ponozkovyoktoberpodajdalejpresov
 4. ODFOŤTE ZBERNÉ MIESTO a fotku nám pošlite aj s tým, kde bude zberné miesto. My fotky zverejníme a Vaše zberné miesto „pripichneme“ na našu PONOŽKOVÚ MAPU.
  PONOŽKOVÁ MAPA >>https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer...
  KTO NIE JE NA MAPE, AKOBY ANI NEZBIERAL. A potom nám môžete posielať aj ďalšie fotky o tom, ako ľudia vkladajú ponožky do škatule, koľko ponožiek je v škatuli, aj nejakého toho dobrého darcu, ktorý by súhlasil so zverejnením atď.
 5. Po skončení kampane nám POŠLITE POČET VYZBIERANÝCH PÁROV a pár fotiek pri odovzdávaní ponožiek

Ponožky môžete darovať priamo ľuďom na ulici. Ak ale nechcete s ponožkami behať po uliciach, nájdite si najbližšie sídlo organizácie, ktorá sa o takýchto ľudí stará, napr. charity – tých je na Slovensku niekoľko, azylové domy, charitatívne organizácie – stačí do vyhľadávača zadať „materiálna pomoc“, alebo domovy pre seniorov. Možností je, bohužiaľ, veľa.

Každé väčšie mesto má takú organizáciu. Alebo ich niektorej organizácii pošlite poštou. Nie je nutné, aby ste ponožky posielali k nám, do Prešova. Prešovčania a ľudia z okolia, sú samozrejme výnimkou. Tí ich môžu nosiť priamo k nám na Ľubochniansku 7, alebo do nášho Charity Shopu na Florianovu ulicu.

.... LEBO ĽUDIA, KTORÍ ICH POTREBUJÚ, SÚ NA CELOM SLOVENSKU.

AKCIA TRVÁ OD 1. OKTÓBRA DO 31. OKTÓBRA 
..ale dobré skutky môžete konať neobmedzene celý rok 
PONOŽKÁM ZDAR A PONOŽKOVÉMU OKTÓBRU ZVLÁŠŤ

Napíšte komentár