27. 06. 2022 Ladislav/Ladislava 35°C Jasno

Testovačka sdetmi.com – prístroj Luli Chef

Autor: Claudinka, Sponzorovaný obsah

Luli Chef 5

Ak patríte medzi tie maminy, ktoré rady využívajú kuchynských pomocníkov, veríme, že vašej poroznosti neušiel dobre známy MioMat. Šikovný hrnček var na krémové polievky, kaše, rastlinné mlieka a smoothies. MioMat navarí pre celú rodinu, lebo jeho objem je cca 1liter a zvláde viac ako 500 receptov. Recenziu nájdete tu.

Teraz vám prinášame naše skúsenosti s úplne novým pomocníkom, je ním osobný kuchár Luli Chef.
Luli Chef má menší objem a navarí presne jednu porciu (cca 350ml).
Preto sa hodí do domácností

1/ s bábätkami na prvé príkrmy a detské výživy,
2/ s väčšími detičkami na polievky (mixované a aj nemixované) a kaše,
3/ pre alergikov na rastlinné mlieka, alebo
4/ jednoducho do všetkých domácností, kde zdravej strave neholduje celá rodina a vy si chcete pripravovať zdravé jedlo len pre seba, alebo len pre deti

Má 5 programov a pripraví mixované aj nemixované teplé polievky, detské príkrmy, rastlinné mlieka a smoothies. Tento malý šikovný prístroj má dotykový displej aj funkciu Odložený štart, s ktorým si viete odložiť štart o 2, 4, 6, 8 alebo 12 hodín.

Zatiaľ, čo sa bude variť táto jedna zdravá porcia vo Vašom novom prístroji, stihnete si zatiaľ navariť aj pre ostatných členov rodiny a o toto jedno jedlo sa starať nemusíte, navarí sa "samo". Ocenia ho aj všetci alergici. Navaríte bez mlieka, múky a živočíšnych tukov. Jediná starosť je mať doma ingrediencie.

Kvôli napísaniu tejto recenzie sme dali dokopy hlavy tri redaktorky a s radosťou sme sa po dlhom čase stretli, aj s jedným skoro 7-mesačným malým tvorom Kubkom. Najprv sme rozbalili krabicu s výrobkom a v nej bol Luli Chef, kábel, odmerka s objemom 20 ml, kefka na čistenie a návod na použitie + dodatočné inštrukcie.

Luli Chef 1

Zdroj: Claudinka (SD)

Návod sme nečítali, lebo sme si povedali, že sme šikovné a intuitívne na to určite prídeme. Odporúčame si ho ale precitať pre správne používanie a hlavne údržbu. Pripravili sme si suroviny na 2 recepty, ktoré sme chceli vyskúšať. Najprv sme si spravili, resp. najprv Luli Chef za nás zmixoval smoothie a potom uvaril polievku. Má na dne nádoby nôž, čo mu umožňuje variť a súčasne aj mixovať.

1. recept – banán, jabĺčka, ovsené vločky, škorica (smoothie)

Luli Chef 3

Zdroj: Claudinka (SD)

Luli Chef 2

Zdroj: Claudinka (SD)

2. recept – brokolica, červená šošovica, cesnak (mixovaná polievka)

Luli Chef 7

Zdroj: Claudinka (SD)

Luli Chef 8

Zdroj: Claudinka (SD)

Ingrediencie z oboch receptov sme si nakrájali, vložili do Luli Chefa, doplnili po rysku vnútri nádoby vodu a zapli požadovaný program. Ako prvý sme vyskúšali smoothie, to bolo rýchlo spravené (2 minútky) a polievka trvala dlhšie, do 20 minút. Oba pokrmy boli hneď určené ku konzumácii. Po dovarení vydal Luli Chef zvukový signál, ktorý pípal, kým sme stroj neodpojili od elektriny. Jedlo sme samozrejme dosolili a pokorenili po spracovaní, toto bola porcia pre 1 dospeláka. Polievka bola perfektné do hladka vymixovaná, mňe to veľmi chutilo. Do elektriny ho odporúčame zapojiť, až keď budete mať ingrediencie pripravené, lebo potom to stále pípa a to nie je moc príjemné.

Do Luli Chefa patria iba čerstvé potraviny, nakrájané na kolieska alebo kocky. Ovsené vločky používajte iba do smoothie režimu, v ďalších programoch by sa mohli v rámci programu pripáliť. V prípade kaše z ryže/pšena pridajte vždy ďalšiu ingredienciu (strúhaný kokos, sezam..). Kravské mlieko ani múku nepoužívajte, tiež sa pripália.

Tešiť sa môžete na týchto 5 programov:

 • PlantMilk - rastlinné mlieka
  18-minútový program
 • Puree – ovocné/zeleninové príkrmy (výživy..)
  17-minútový program
 • Soup – teplé krémové mixované polievky, kaše, detské výživy/príkrmy (s obilninami)
  17-minútový program
 • Smoothie – ovocné/zeleninové
  2-minútový program, ktorý nevarí a nezohrieva
 • Cook – teplé nemixované polievky s kúskami zeleniny
  11-minútový program
Luli Chef 4

Zdroj: Claudinka (SD)

Na stránke www.mamigo.sk/luli-chef/recepty nájdete zopár tipov, čo môžete doma uvariť. Je tam aj recept na Avokádovo-banánový dezert s čučoriedkami, ktorý určite niekedy vyskúšame.

Recepty sú rozdelené do týchto kategórií:

 • Polievky s kúskami
 • Polievky mixované
 • Kaše
 • Smoothies
 • Rastlinné mlieka
 • Detské príkrmy
 • Detské výživy
 • Iné pochúťky

Luli Chef je vhodný nielen pre mamičky a deti, ale aj pre ľudí, ktorí si chcú udržať štíhlu líniu či pre seniorov, ktorí nezjedia toho veľa a neradi vyvárajú vo veľkom. Jedlo je zdravé, bez múky, mlieka a tukov.

Ešte aby sme nezabudli, spomenieme aj, ako (zase jednoducho) sa Luli Chef čistí po použití. Napustite vodu po rysku, zapnite krátky Smoothie program a po ňom podľa potreby dočistite kefkou/hubkou a čistiacim prostriedkom. Pod tečúcou vodou umývajte len nerezovú nádobu a plastový vrchnák, ostatné časti utrite navlhčenou handričkou. Nič komplikované :)

Luli Chef 9

Zdroj: Claudinka (SD)

S výsledkom sme boli spokojné, prístroj fungoval ako hodinky a odporúčame kúpu.

Čím jednoduchšia príprava, tým viac času na strávenie ho s vašimi najmenšími a zefektívnite tým čas a svoj denný harmonogram. A najmä - zvládnu to aj oteckovia či starší súrodenci. Stačí im pripraviť vopred ingrediencie a spraviť krátky pársekundový manuál.

A tiež je neoceniteľným pomocníkom na cestách, kedy si viete dopredu pripraviť 2-4 ingrediencie do dózičky, či nakúpiť priamo na mieste a potom iba na dovolenke dať do elektriny a voilà - zdravé jedlo bez námahy a kuchyne navarené!

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Maja 11.04.2022, 22:26

  Tak toto sa mi páči, praktické!
  Bude deň matiek, tak snáď si zaželám darček :D

 • Kamil 14.03.2022, 16:31

  Kúpili sme ho mame, ktorá žije sama a nepotrebuje veľa vyvárať, ale brávame ho aj na dovolenky s deťmi do apartmánov, kde si vieme sami variť. Šikovná vecička!

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár