19. 01. 2022 Drahomíra 5°C Polooblačno

Luskáčik v Močenku

11.11.2021 Autor: Annie
Termín: 29.01.2022 Mesto:Močenok Zdroj:stránka organizátora
246460030 6260574473941 8124215623370723165 n

Zdroj: sdn.sk

Svetoznámy príbeh Luskáčik z pera E. T. A. Hoffmanna, ktorý je vo svete často uvádzaný napríklad vo forme baletu, dostáva tentoraz bábkovú podobu. Divadelnú adaptáciu prináša Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre, ktoré v tomto roku oslávilo 70. výročie svojho vzniku. Na spoluprácu s ním bola prizvaná bulharská režisérka Biserka Kolevska, ktorú na tomto príbehu priťahuje najmä krehká hranica medzi realitou a svetom fantázie. Svetom, v ktorom je možné všetko. Napriek dávke strašidelnosti a mystiky, ktorou režisérka po vzore spisovateľa divákov zahŕňa, sa netreba obávať, že by sa ďalší z bojov dobra so zlom neskončil šťastne. Deti aj dospelí tak opäť raz majú príležitosť pocítiť silu rozprávok, v ktorých dobro zaslúžene víťazí. Prácou s bábkami, využitím masiek, veľkolepých kostýmov a celkovým dôrazom na výtvarnú stránku nadväzuje inscenácia na aktuálnu dramaturgiu Starého divadla.

Luskáčik je prvou spoluprácou Biserky Kolevskej so Starým divadlom. Prijatím pozvania rozšíri nielen repertoár divadla, ale aj svoje bohaté pôsobenie v zahraničí. Hoci často tvorí v Bulharsku, mnohokrát hosťovala aj v Chorvátsku, v Srbsku, v Bosne a Hercegovine, v Čiernej hore, v Česku, v Maďarsku, či v Turecku. Počas svojho pôsobenia vytvorila viac ako 40 inscenácií, ktoré získali desiatky ocenení na rôznych medzinárodných festivaloch. Zameriava sa najmä na javiskové spracovanie známych titulov a veľkých tém (Čarovná flauta, Dobrodružstvá baróna Münchausena, Čarodejník z krajiny Oz, Palculienka ap.). Pri réžii často využíva prostriedky ako tieňohra, či masky, ktoré spája s choreografiami a dramatickou hudbou, pričom sa snaží o ich harmóniu a vytváranie komplexných diel.

Inscenácia je určená pre deti od 6 rokov.

Termín predstavenia:

  • sobota 29. januára 2022 o 15.00 v KD Močenok

Dĺžka predstavenia: 60 min.
Vstupné: 6,00 € 

Vstupenky >> TU


Predstavenia Starého divadla patria do kategórie Nízkorizikové hromadné podujatia výhradne s účasťou osôb v režime OP. Za kompletne zaočkované osoby sa považujú aj deti do 12 rokov a 2 mesiacov veku.

Napíšte komentár