22. 09. 2021 Móric 16°C Dážď

Losíkova edukačná akadémia pre deti v IKEA

07.09.2021 Autor: Claudinka, PR správa
Termín: 22.09.2021 a ďalšie Mesto:Celá SR Zdroj:stránka organizátora
losikova akademia ikea

Zdroj: IKEA

Jedenkrát za mesiac na webovej stránke ikea.sk/losik pridá IKEA edukačný materiál o trvalej udržateľnosti a ďalších témach formou „lekcie“. Deti si môžu prečítať a preštudovať obsah lekcie na webe. Na konci každej lekcie je krátky test, ktorý si môžete stiahnuť a vytlačiť. Deti si v ňom overia svoje znalosti, odpovede na 4 otázky a vymaľujú tématický obrázok.

IKEA losikova akademia

Zdroj: IKEA

Za správne vyplnený a vymaľovaný test ich čaká odmena!

Vyplnený kvízový test s obrázkom prineste do detského kútika v obchodnom dome IKEA (alebo na Služby zákazníkom, ak je Detský kútik uzavretý), kde za každú správnu odpoveď dostanete 1 losík. Každý kvíz obsahuje 5 otázok, takže za všetky správne odpovede v jednom kvíze môžete získať až 5 losíkov (a k nim ešte jeden losík za návštevu obchodného domu). Vyplnené kvízy môžete nosiť postupne alebo môžete počkať, kým nebudete mať viac hotových lekcií a prinesiete viac kvízov naraz. Za každú správnu odpoveď dieťa dostane jeden losík. Odmenu v losíkoch môže dieťa získať za jeden test k jednej lekcii iba raz.

A čo s losíkmi môžu deti urobiť? Môžu si vybrať niečo pekné z Losíkovej ponuky, a keď budú mať ušetrených dosť losíkov, môžu si za nich niečo v obchodnom dome IKEA kúpiť. Od 1. septembra má Losík novú ponuku! Vytlačený leták s Losíkovou ponukou si môžete vziať v Detskom kútiku alebo prečítať on-line.

IKEA losikova akademia 2

Zdroj: IKEA

Lekcia 1: Každá kvapka je dôležitá
Voda je život. Každý z nás môže svojim správaním prispieť k šetreniu vody pre nás i pre budúce generácie. Zo všetkej vody na svete sú sladkej vody len 3 %. Šetrné využívanie vody preto má zmysel – môžeme tak ušetriť peniaze i chrániť životné prostredie. Losík vám poradí, ako lepšie využívať vodu a zároveň pomôcť planéte. 

Lekcia 2: Koniec plytvaniu jedlom
Či už ide o nedojedené jedlo alebo o zabudnutý šalát kdesi v útrobách chladničky, plytvanie jedlom je veľkou záťažou pre planétu i naše peňaženky. No na to, aby ste výrazne znížili svoje plytvanie jedlom, stačí niekoľko dobrých tipov a šikovných výrobkov. A začať môžete hneď! Losík vám ukáže, ako na to.

Lekcia 3: Začnite s pestovaním!
Naučte sa s Losíkom, ako začať s pestovaním. A nebojte sa neúspechu, pri pestovaní je to normálne. Rastliny, ktorým sa nedarí, môžete dať do kompostu a stane sa z nich zdroj pre ďalší život. Pestovanie je o pokusoch a omyloch a učení sa nových vecí. Tak či onak – pestovanie prináša radosť a spokojnosť.

Napíšte komentár