08. 12. 2021 Marína 4°C Jasno

Piata lekcia Losíkovej akadémie: Triedenie je hračka!

07.09.2021 Autor: Claudinka, Sponzorovaný obsah
Termín: 08.12.2021 a ďalšie Mesto:Celá SR Zdroj:stránka organizátora
losikova akademia ikea

Zdroj: IKEA

Jedenkrát za mesiac na webovej stránke ikea.sk/losik pridá IKEA edukačný materiál o trvalej udržateľnosti a ďalších témach formou „lekcie“. Deti si môžu prečítať a preštudovať obsah lekcie na webe. Na konci každej lekcie je krátky test, ktorý si môžete stiahnuť a vytlačiť. Deti si v ňom overia svoje znalosti, odpovede na 4 otázky a vymaľujú tématický obrázok.

IKEA losikova akademia

Zdroj: IKEA

Za správne vyplnený a vymaľovaný test ich čaká odmena!

Vyplnený kvízový test s obrázkom prineste do detského kútika v obchodnom dome IKEA (alebo na Služby zákazníkom, ak je Detský kútik uzavretý), kde za každú správnu odpoveď dostanete 1 losík. Každý kvíz obsahuje 5 otázok, takže za všetky správne odpovede v jednom kvíze môžete získať až 5 losíkov (a k nim ešte jeden losík za návštevu obchodného domu). Vyplnené kvízy môžete nosiť postupne alebo môžete počkať, kým nebudete mať viac hotových lekcií a prinesiete viac kvízov naraz. Za každú správnu odpoveď dieťa dostane jeden losík. Odmenu v losíkoch môže dieťa získať za jeden test k jednej lekcii iba raz.

A čo s losíkmi môžu deti urobiť? Môžu si vybrať niečo pekné z Losíkovej ponuky, a keď budú mať ušetrených dosť losíkov, môžu si za nich niečo v obchodnom dome IKEA kúpiť. Od 1. septembra má Losík novú ponuku! Vytlačený leták s Losíkovou ponukou si môžete vziať v Detskom kútiku alebo prečítať on-line.

IKEA losikova akademia 2

Zdroj: IKEA

Lekcia 1: Každá kvapka je dôležitá
Voda je život. Každý z nás môže svojim správaním prispieť k šetreniu vody pre nás i pre budúce generácie. Zo všetkej vody na svete sú sladkej vody len 3 %. Šetrné využívanie vody preto má zmysel – môžeme tak ušetriť peniaze i chrániť životné prostredie. Losík vám poradí, ako lepšie využívať vodu a zároveň pomôcť planéte. 

Lekcia 2: Koniec plytvaniu jedlom
Či už ide o nedojedené jedlo alebo o zabudnutý šalát kdesi v útrobách chladničky, plytvanie jedlom je veľkou záťažou pre planétu i naše peňaženky. No na to, aby ste výrazne znížili svoje plytvanie jedlom, stačí niekoľko dobrých tipov a šikovných výrobkov. A začať môžete hneď! Losík vám ukáže, ako na to.

Lekcia 3: Začnite s pestovaním!
Naučte sa s Losíkom, ako začať s pestovaním. A nebojte sa neúspechu, pri pestovaní je to normálne. Rastliny, ktorým sa nedarí, môžete dať do kompostu a stane sa z nich zdroj pre ďalší život. Pestovanie je o pokusoch a omyloch a učení sa nových vecí. Tak či onak – pestovanie prináša radosť a spokojnosť.

Lekcia 4: Kam s tým všetkým?
Ušetrite peniaze a predĺžte čerstvosť potravín. Každá potravina si vyžaduje iné prostredie. Ak ju budete správne skladovať, zostane čerstvá a nepokazí sa. Losík vám dá niekoľko tipov.

Lekcia 5: Triedenie je hračka!
Každý rok sa na svete použije asi 100 miliárd fliaš PET. Iba tretinu sa, však, podarí zrecyklovať. Ďalšia časť končí na skládkach a v horšom prípade v moriach a oceánoch. Jednej fľaši PET trvá tisíc rokov, než sa v prírode rozloží. Chceme žiť medzi odpadkami? Samozrejme, že nie! Snažme sa znížiť množstvo odpadu, ktorý vytvárame, a čo najlepšie ho triediť. Získané suroviny sa dajú znova využiť.

Viac z jednotlivých lekcií nájdete na www.ikea.com/sk/ikea-family.

ikea triedenie

Zdroj: IKEA

Napíšte komentár