25. 10. 2021 Aurel 13°C Jasno

Lučenec na bicykli

02.06.2021 Autor: Annie
Termín: 13.06.2021 Mesto:Lučenec Zdroj:stránka organizátora
194343228 4030671880333560 2154377776043564600 n

Zdroj: mesto Lučenec

Mesto Lučenec a Občianske združenie Mesto na bicykli a poslanec MsZ Jozef Kramec Vás pozývajú na zaujímavé rekreačno-športové podujatie! Po dlhom čase ktorý sme trávili v karanténe v domácnostiach, konečne nastáva čas aby sme nášmu telu postupne opäť dopriali aj zdravý pohyb na čerstvom vzduchu!

Rozhodli sme sa že tretí ročník tohto obľúbeného podujatia preložíme zo septembra už na jún a aj takýmto spôsobom si pripomenieme a trošku oslávime aj MDD! Keďže podmienky a opatrenia neumožnili každoročnú obľúbenú oslavu tohto sviatku v Mestskom parku v Lučenci, tak veríme že takouto formou to našim ratolestiam aspoň trošku vynahradíme.

Chystajte bicykle, v nedeľu 13.júna od 08:30 hod. sa starí, či mladí, stretneme na svojich dvojkolesových tátošoch na Námestí republiky pred Oxygen Café. Ak nemáte bicykel, tak nezúfajte! Na podujatie môžete využiť zelený zdieľaný bicykel. Spoločne sa vyberieme na rôzne zaujímavé miesta a známe i menej známe zákutia nášho pekného mesta. Počas cesty sa budete môcť vo vybraných stanovištiach zapojiť do súťaže o najlepšiu jednohubku "Lučenská chuťovečka roka 2021"
Zapojenie je veľmi jednoduché a najmä chutné! Stačí len ochutnať jednu „chuťovečku“ vo vybraných zastávkach, a v cieli zahlasovať za tú najchutnejšiu!

Na každej zastávke Vám naši pomocníci označia Vašu hraciu mapu, ktorú dostanete na začiatku cesty.
Exhibičnú jazdu zavŕšime opäť na Námestí republiky, kde sme pre každého cyklistu pripravili občerstvenie a peknú tombolu.

PROGRAM:
 • 08:30 – 10:00 Prezentácia účastníkov Trať je ideálna pre rodiny s deťmi. Pri registrácii dostanete všetky dôležité informácie, a svoju hraciu mapu s vyznačenými zastávkami.
 • 10:00 Koniec prezentácie
 • 10:05 Spoločný Štart a jazda na prvú zastávku
  Pozor nejedná sa o súťaž! Trať je možné absolvovať svojím vybraným tempom.
 • 14:00 Ukončenie bicyklovania.
  Stretnutie všetkých účastníkov v kaviarni Oxygen
  - Tombola s krásnymi cenami
  - Vyhodnotenie súťaže "Lučenská chuťovečka roka"
  - kofola, pivko
  - šampióni Miloš Kelemen a Juraj Tužinský
  - hudobná skupina KORD

Symbolický registračný poplatok je 1,- eur.

S hrdosťou na pódiu privítame Miloša Kelemena účastníka MS v hokeji a majstra Slovenska s HKM Zvolen , ktorý donesie ukázať trofej „Pohár Vladimíra Dzurillu“ a Juraja Tužinského, majstra Európy 2021 v streľbe. Obidvaja šampióni poskytnú prítomným aj autogramiádu.

UPOZORNENIE:
 • každý účastník jazdí na vlastnú zodpovednosť, musí dodržiavať dopravné predpisy, mať bezpečnostné vybavenie
 • bicykle účastníkov podujatia musia spĺňať technické predpisy pre jazdu po vozovke a musia byť spôsobilé na účasť v cestnej premávke
 • podujatie je dobrovoľné a neoficiálne!
 • každý sa ho zúčastňuje na vlastnú zodpovednosť!
 • deti a mládež do 15 rokov sa podujatia môžu zúčastniť len v sprievode rodiča, zákonného, zástupcu, či inej poverenej osoby
 • každý účastník svojim podpisom na registrácii potvrdzuje že bez výhrad prijíma na vedomie všetky body tohto upozornenia
Priatelia, neváhajte a príďte stráviť aj s Vašimi detičkami športový deň naplnený pohybom na čerstvom vzduchu, dobrou náladou a stretnutiami s priateľmi! Dĺžka trate je cca 15km a je koncipovaná tak aby ju zvládli aj deti a absolútne rekreační cyklisti, ale aby to bol aj trošku adrenalín a zážitok

*Ak nemáte bicykel tak Vám bezplatne poskytneme zelený zdieľaný bicykel. Stačí ak splníte nasledovné podmienky:
- registrácia na email stanislav.spisiak@lucenec.sk do 10.6.2021
- registrácia musí obsahovať: Meno a adresu a telefonický kontakt
KAŽDÝ KTO PRÍDE NA PODUJATIE NA ZDIEĽANOM ZELENOM BICYKLI DOSTANE ZELENÉ TRIČKO.

Napíšte komentár