22. 09. 2021 Móric 17°C Skoro jasno

Ďalšie uvoľňovanie opatrení! Otvoria sa fitnesscentrá a terasy

Autor: Zuzka

perfect summer day relaxing

 

Od pondelka 26. apríla sa budú môcť otvoriť terasy reštaurácií a fitnesscentrá! 

Fitnesscentrá -  pre maximálne šesť ľudí v jednom čase s potvrdením o negatívnom teste, pričom musí byť dodržené obmedzenie jedna osoba na 15 metrov štvorcových.

Terasy reštauráciíNa terasách reštaurácií majú byť medzi stolmi dvojmetrové povinné rozostupy s tým, že minimálne dve steny zostanú voľné, ak dôjde k polozastrešeniu týchto priestorov.

ŠKOLY 

V okresoch v bordovej farbe, ktorých je  22  sa celý II. stupeň neotvorí! 
Zoznam okresov v bordovej farbe (III. stupeň varovania): Senica, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Turčianske Teplice, Martin, Dolný Kubín, Tvrdošín, Poprad, Levoča, Stará Ľubovňa, Lučenec, Poltár, Revúca, Snina.

V okresoch v ružovej farbe: sa budú môcť okrem celých základných kompletne otvárať už aj stredné školy. Ich žiaci boli doma od polovice októbra, s výnimkou maturitných ročníkov. Otvoriť sa v nich budú môcť od pondelka základné umelecké školy a jazykové školy už aj na výučbu v skupinách.
Zoznam okresov v ružovej farbe: Sobrance, Nitra, Zlaté Moravce, Nové Zámky a Topoľčany.

V okresoch v červenej farbe: sa otvorí celý druhý stupeň základných škôl. Stredné školy však v nich ostanú ešte zatvorené.
Zoznam okresov v červenej farbe : Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I. – V., Brezno, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Gelnica, Hlohovec, Humenné, Kežmarok, Komárno, Košice I. – IV., Košice-okolie, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Prešov, Prievidza, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Šaľa, Senec, Skalica, Spišská Nová Ves, Stropkov, Svidník, Trebišov, Trnava, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina, Zvolen.

176331682 829874954547949 8233484839424640318 n

Zdroj: MinisterstvoZdravotnictvaSR

 

Napíšte komentár