25. 01. 2021 Gejza 7°C Polooblačno

Školský klub je späť aj v roku 2021

07.01.2021 Autor: Laura , Foto: rtvs.sk
Termín: 25.01.2021 a ďalšie Mesto:Celá SR Zdroj:stránka organizátora
59i9.skolsky klub

Zdroj: rtvs.sk

Vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu a s ňou spojené prerušené vyučovanie v školách v januári 2021 Štátny pedagogický ústav v spolupráci s RTVS, neziskovou organizáciou Indícia a Pedagogickou fakultou Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici spúšťa opäť vysielanie pre žiakov I. stupňa základných škôl pod názvom Školský klub.

V tomto zimnom termíne od 11. do 28. januára 2021 nadväzuje na vysielanie počas jesenných mesiacov, kedy sa školy v novom školskom roku opäť zatvorili a bolo potrebné nahradiť školské vyučovanie. Aj v súčasnosti sa deti z väčšiny tried a škôl kvôli vážnosti situácie ostávajú učiť z domu. Prinášame im preto prostredníctvom televíznych obrazoviek zaujímavé vyučovanie, ktoré je v súlade s učebnými osnovami.

Školský klub môžu rovnako využiť a sledovať aj školy. Naši „televízni učitelia“ budú učiť každý deň od pondelka do štvrtka, v pondelok slovenský jazyk, každý utorok spoločensko-vedné predmety a vlastivedu, v stredu bude matematika a vo štvrtok sa budeme venovať prírodovedným predmetom. Vysielanie začína vždy o 9. hodine a potrvá 60 minút.

Deti môžu svoje splnené výzvy od televíznych "učiteľov" zasielať  priamo na skolskyklub@ucimenadialku.sk. Reakcie a podnety učiteľov či rodičov, zaslané  na emailovú adresu budú dôležitým podnetom pre tvorbu obsahu ďalších častí Školského klubu.

Témy relácií v týždni od 25.1. do 28.1.2021:
Pondelok o 9:00 na Dvojke, Slovenský jazyk:
Téma: Pravopis vybraných slov, znelé a neznelé spoluhlásky, spodobovanie, opakovanie učiva 4. ročníka.

Utorok o 9:00 na Dvojke, Vlastiveda:
Téma: Naša obec, plán obce, dôležité inštitúcie v obci. Povrch Slovenska, lokalizovanie obce na mape.

Streda o 9:00 na Dvojke, Matematika:
Téma: Kvantifikované výroky - manipulatívne činnosti s geometrickými útvarmi ako trojuholník, kruh, štvorec, obdĺžnik. Geometria - násobok dĺžok úsečiek - určiť násobok dĺžky úsečky ako strany trojuholníka, štvorca, obdĺžnika.

Štvrtok o 9:00 na Dvojke, Prírodoveda:
Téma: Ako sa prispôsobujú rastliny, živočíchy a človek prostrediu?


Archív Školský klub TU.

Napíšte komentár