30. 07. 2021 Libuša 35°C Skoro jasno, búrky

Nauč sa programovať s Coding Giants

Autor: Coding Giants Slovensko, Foto: Freepik.com
Adresa:Karpatské nám. 10A, Bratislava-Rača 831 06 Telefón:+421 948 103 571 E-mail:info@codinggiants.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Naprogramuj si budúcnosť
Cieľom školy programovania Coding Giants je zvýšiť záujem o štúdium a zamestnanie v oblasti informačných technológií. Vedieť programovať je v dnešnom digitálnom svete rovnako dôležité ako vedieť čítať a písať. Okrem toho si dieťa pri programovaní rozvíja nielen digitálne zručnosti, ale aj stimuluje rozvoj logického myslenia. Poslaním Coding Giants je poskytnúť deťom príležitosť naučiť sa programovať a rozvíjať tak ich tvorivosť, trpezlivosť, i schopnosť pracovať v tíme. Všetky tieto zručnosti im neskôr pomôžu v dospelom veku, či už sa rozhodnú pre kariéru v oblasti IT alebo nie. V Coding Giants chcú taktiež rodičom ukázať, že hra s počítačom môže byť nielen zábavná, ale aj zmysluplná. Deti sa na kurzoch učia základy programovania prostredníctvom vytvárania hier.

Pre koho sú kurzy programovania určené?
Kurzy Coding Giants sú rozdelené podľa vekových kategórií od 7 do 19 rokov. Náročnosť témy je vždy prispôsobená schopnostiam detí v danej skupine. Kurzy na seba nadväzujú tak, aby deti mali príležitosť sa neustále a systematicky vzdelávať. Na kurzoch sa okrem programovania hier v Scratchi a Pythone deti naučia aj tvoriť webové stránky v HTML, CSS a JS či navrhovať mobilné aplikácie v MIT app InventorOnline kurzy sú dostupné všetkým deťom na Slovensku, ktoré by chceli nahliadnuť do tajov programovania. V novom školskom roku plánuje škola otvoriť prezenčné kurzy v Bratislavskom a neskôr v Košickom kraji.

Kóduj s obrami
V Coding Giants si veľmi dobre uvedomujú aj možný negatívny vplyv informačných technológií na vývoj detí, či nástrahy, ktoré na deti číhajú v internetovom svete. Keďže v dnešnej dobe nemá zmysel deťom počítač úplne zakazovať, rozhodli sa úzko spolupracovať s deťmi i rodičmi v otázkach bezpečnosti na internete. Podujatie „Kóduj s obrami“ je otvorený workshop pre deti a mládež zadarmo, na ktorom im zábavnou formou predstavia svet programovania. Starší študenti sa dozvedia o pracovných trendoch v oblasti IT. Pre rodičov či učiteľov je pripravený workshop o bezpečnosti na internete. S programom Kóduj s obrami radi zavítajú aj na školy.

Programovanie sa stáva jedným z najatraktívnejších i veľmi dobre platených zamestnaní. Ak chcete svoje dieťa viesť týmto smerom, už nemusíte čakať až do strednej školy. Škola programovania Coding Giants poskytuje možnosť naučiť sa programovať deťom už od prvého ročníka základnej školy.

Napíšte komentár