02. 12. 2020 Bibiána 4°C Skoro jasno

Nábor mladých železničiarov

20.05.2020 Autor: Zuzka
Termín: 30.05.2020 Mesto:Košice Zdroj:stránka organizátora
nabor

Zdroj: detskazeleznica.sk

Príď medzi nás a staň sa dobrovoľníkom!

Máš veľa voľného času a chceš byť užitočný? Si žiakom základnej alebo strednej školy a túžiš po atraktívnej uniforme a rešpekte? Chceš byť súčasťou záchrany a rozvoja jedinej detskej historickej železnice na Slovensku? Ak áno, príď medzi nás v sobotu 30. mája 2020 a staň sa členom Klubu mladých železničiarov pri Košickej detskej historickej železnici.

Občianske združenie Detská železnica Košice pozýva všetkých, ktorých zaujíma železnica, história a dobrovoľníctvo na Nábor mladých železničiarov. Prvé kolo zápisu sa uskutoční v sobotu 30. mája 2020 o 10:30 v priestoroch nástupnej stanice v Čermeli.

Povinná registrácia záujemcov min. 48 hodín vopred na kancelaria.dzk@gmail.com

Ešte v ten istý deň získaš základné školenie a poučenie o práci na detskej železnici. Počas sezóny sa postupne zaškolíš aj do ďalších predpisov, ktoré platia pre prevádzku v Čermeli. Nový člen získa originálne tričko a šatku Klubu mladých železničiarov, školenie z pravidiel bezpečnosti a prevádzky na detskej železnici. Každý si bude môcť vyskúšať prestavenie smeru jazdy, vypravenie vlaku alebo absolvovať prvú kontrola cestovných lístkov vo vlaku.

O Klube mladých železničiarov

Na Slovensku ide o jediný klub mladých železničiarov - dobrovoľníkov vôbec. Vznikol ešte v roku 2012 a dnes má približne päťdesiat aktívnych členov - žiakov a študentov základných a stredných škôl z Košíc a širšieho okolia. Detskí železničiari sa pod vedením skúsených železničiarov zúčastňujú na prevádzke železničky v úlohách mladých sprievodcov či výpravcov.

Podmienky 

  • 9 – 25 rokov (Ak máš menej ako 18, príď s rodičom/ zákonným zástupcom)
  • Nájsť si čas
  • Chuť učiť sa a pomáhať!

Informácie:
kezeleznica@gmail.com, 0917 618 841
Povinná registrácia záujemcov min. 48 hodín vopred na kancelaria.dzk@gmail.com

 

Napíšte komentár