29. 11. 2020 Vratko 4°C Snehové prehánky

Správny rozvoj grafomotoriky u škôlkarov

Autor: Laura , Foto: raabe.sk, PR správa
ilustracka 1

Zdroj: raabe.sk

Tretina škôlkarov nemá správne grafomotorické návyky. Čo robiť, aby ste k nim nepatrili?

Jeden z posledných prieskumov Štátnej školskej inšpekcie hovorí tom, že takmer tretine detí v materských školách chýbajú predpoklady pre správny rozvoj grafomotorických spôsobilostí a teda aj správneho písania. A je to práve grafomotorika, v ktorej deti pri nástupe do školy zaostávajú a majú najčastejšie medzery..

So zámerom predchádzať problémom detí v mladšom školskom roku, prinieslo odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko na knižný trh dve pomôcky pre škôlkarov, ich rodičov a učiteľov, ktoré vyšli pod obľúbenou značkou KULIFERDO. Aktuálne ich všetky môžu rodičia získať za zvýhodnené ceny.

Kuliferdo Grafomotorika 3D HiRes
Kuliferdo Jemna grafomotorika 3D HiRes2

Zdroj: raabe.sk

Ide o dvojicu pracovných zošitov Kuliferdo – grafomotorikaKuliferdo – jemná motorika a grafomotorika, ktoré spoločne prinášajú takmer 200 rôznych zábavných úloh na rozvoj grafomotoriky. Prvý zo zošitov je určený už pre 4-ročné deti a vedie tých najmenších škôlkarov k správnym návykom, učí ich vymaľovávať, používať nožnice, ale aj lepidlo. Skrátka stavia základy pre budúce písanie a kreslenie – dokonale rozcvičuje detskú rúčku. Druhý zo zošitov pokračuje v rozvíjaní už získaných zručností a pomáha tak predchádzať problémom v prvej triede základnej školy.

Zbierky pracovných listov na rozvoj grafomotoriky sú užitočnou pomôckou nielen pre učiteľky materských škôl, ale rovnako aj pre rodičov a starých rodičov, ktorí chcú mať istotu, že ich predškolák bude kvalitne pripravený na vstup do školy.  Vďaka pestrosti aktivít ich odborníci odporúčajú aj pre deti so zníženou schopnosťou koncentrácie a pozornosti. Viac užitočných pomôcok nielen pre škôlkarov, ale aj školákov nájdu rodičia na stránke www.raabe.sk

Napíšte komentár