16. 04. 2021 Dana/Danica 14°C Zamračené

Rebrík do neba

Autor: Annie, Foto: sdetmi.com
Adresa:Dúbravica Telefón:. www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Ak hľadáte nenáročný výlet, ktorý poteší aj prekvapí ste na správnom mieste. Za obcou Dúbravica v smere na Banskú Bystricu nájdete skratku priamo do neba. Rebrík, ktorý sa o nič neopiera a napriek tomu nespadne. Je to vlastne socha, ktorú vytvoril umelec Matej Rosmány. 5 metrov rebríka sa čnie nad zemou a ďalších 1,5 metra pod ňou, takže ani dospelí sa nemusia báť vyliezť a pokochať sa výhľadom na okolité obce - Dúbravicu, Ponickú Hutu a Poniky, za priaznivého počasia dokonca vidieť aj hrebeň Nízkych Tatier. Okrem výhľadu na okolitú krajinu určite potešia aj pekné fotografie do rodinného albumu.

Cesta k rebríku nieje nijako označená, ale našli sme celkom ľahko aj keď sme tu nikdy neboli. Priamo za tabuľou označujúcou začiatok obce (od Banskej Bystrice) odbočíte doprava a betónovou neskôr poľnou cestou sa dostanete priamo až k rebríku. Budete ho vidieť už po chvíli po pravej strane, v poli. Zákaz vjazdu tu zatiaľ nie je tak sme vyšli autom až hore, avšak cesta je značne rozbitá tak autá s nižším podvozkom radšej pozor alebo na pešo.

Výlet nenáročný aj pre tých najmenších, tak sa určite cestou zastavte aj pri neďalekom Ponickom srdiečku, kde si môžete rovnako spraviť pekné rodinné fotky na lavičke lásky.

 

Mapa: N 48° 40′ 40″ E 19° 16′ 18″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Veronika 10.12.2020, 12:35

    zaujímavá atrakcia, synovi sa páčilo.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár