27. 05. 2022 Iveta 28°C Prehánky

Rebrík do neba

Autor: Annie, Foto: sdetmi.com
Adresa:Dúbravica Telefón:. www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Ak hľadáte nenáročný výlet, ktorý poteší aj prekvapí ste na správnom mieste. Za obcou Dúbravica v smere na Banskú Bystricu nájdete skratku priamo do neba. Rebrík, ktorý sa o nič neopiera a napriek tomu nespadne. Je to vlastne socha, ktorú vytvoril umelec Matej Rosmány. 5 metrov rebríka sa čnie nad zemou a ďalších 1,5 metra pod ňou, takže ani dospelí sa nemusia báť vyliezť a pokochať sa výhľadom na okolité obce - Dúbravicu, Ponickú Hutu a Poniky, za priaznivého počasia dokonca vidieť aj hrebeň Nízkych Tatier. Okrem výhľadu na okolitú krajinu určite potešia aj pekné fotografie do rodinného albumu.

Cesta k rebríku nieje nijako označená, ale našli sme celkom ľahko aj keď sme tu nikdy neboli. Priamo za tabuľou označujúcou začiatok obce (od Banskej Bystrice) odbočíte doprava a betónovou neskôr poľnou cestou sa dostanete priamo až k rebríku. Budete ho vidieť už po chvíli po pravej strane, v poli. Zákaz vjazdu tu zatiaľ nie je tak sme vyšli autom až hore, avšak cesta je značne rozbitá tak autá s nižším podvozkom radšej pozor alebo na pešo.

Výlet nenáročný aj pre tých najmenších, tak sa určite cestou zastavte aj pri neďalekom Ponickom srdiečku, kde si môžete rovnako spraviť pekné rodinné fotky na lavičke lásky. V Dúbravici nájdete aj unikátnu rozhľadňu vytvorenú z unimobunky.

 

Mapa: N 48° 40′ 40″ E 19° 16′ 18″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Emily 19.01.2022, 20:13

  Určite zaujímavá atrakcia ale bohužiaľ momentálne po príchode sme sa mohli pokochať len výhľadom na okolitú prírodu. Rebrík asi odhnil a leží na zemi. Je tam napísaný prísľub Skorej opravy tak dúfam, ze sa im to podarí

 • Nika 03.01.2022, 11:35

  Chodíme sem pravidelne každý rok, je to adrenalín, ale stojí za to.

 • Zuzana 02.12.2021, 13:00

  Páčilo sa nám. Výlet sme spojili s návštevou Ponického srdiečka (lavičky so srdiečkom po ceste) a Mičinských travertínov ;-).

 • Veronika 10.12.2020, 12:35

  zaujímavá atrakcia, synovi sa páčilo.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár