06. 06. 2020 Norbert 26°C Polooblačno

Detská Univerzita Komenského Online špeciál, určená pre deti na celom Slovensku

Autor: MS

Divadlo Aréna v spolupráci s IT spoločnosťou DATALAN spúšťa vzdelávací projekt Detská Univerzita Komenského Online špeciál, určený pre deti na celom Slovensku. V rámci neho sprístupňuje deťom 44 zaujímavých a inšpiratívnych video prednášok slovenských aj zahraničných prednášajúcich, ktoré boli
súčasťou posledných piatich ročníkov Detskej Univerzity Komenského. Deti si tak budú môcť počas karanténnych opatrení rozšíriť svoje vedomosti z rôznych oblastí vedy v pohodlí domova.

Projekt s názvom Detská Univerzita Komenského Online špeciál (DUK Online špeciál) začína 23. marca, je bezplatný a prístupný všetkým žiakom základných škôl z celého Slovenska jednoducho cez počítač, tablet, či smartfón. Keďže ide o štúdium online, počet študentov nie je obmedzený. Na všetky deti čaká množstvo cenných poznatkov, a na tie najúspešnejšie z každého kraja, aj zaujímavé ceny.

banner reklama 1200x628Divadlo Aréna a IT spoločnosť DATALAN, dlhoročný partner letnej Detskej Univerzity Komenského Online, sa rozhodli sprístupniť desiatky video prednášok a pomôcť tak deťom zmysluplne využiť čas, ktorý musia aktuálne tráviť doma v súvislosti s opatreniami vlády na zabránenie šíreniu koronavírusu COVID-19 na Slovensku.

DUK Online špeciál bude pre deti prístupný až do 3. mája a okrem získania nových poznatkov z rôznych vedných disciplín budú môcť zároveň svojím úsilím zabojovať o výhru zaujímavej ceny – smart hodiniek Xiaomi Amazfit, ktoré ich dokážu motivovať k pohybu aj v domácej karanténe.

UNIVERZITA OTVORENÁ PRE DETI Z CELÉHO SLOVENSKA

Štúdium DUK Online špeciálu bude prístupné na platforme www.dukonline.sk,
v termíne od 23.3.2020 do 3.5.2020.

V týždenných intervaloch tu budú zverejnené prednášky z posledných 5. ročníkov Detskej Univerzity Komenského, celkom až 44 prednášok. Keďže ide o päť týždňov, z ktorých každý zodpovedá jednému z piatich ročníkov, môžeme povedať, že počas karanténnych opatrení tak študenti absolvujú celé „vysokoškolské štúdium“.

Špičkoví prednášajúci – nielen zo Slovenska - sa v zaujímavých a netradičných prednáškach podelili o svoje bohaté znalosti a vedomosti, vďaka ktorým sa študenti dozvedia množstvo nových vecí a netušených faktov z oblasti medicíny, psychológie, práva, histórie, biológie či chémie, ale aj matematiky, umenia a športu. Dozvedia sa napríklad: prečo potrebujeme dýchať, prečo je stres zlý aj pre baktérie, prečo musíme dodržiavať správnu výživu, prečo môžu policajti nasadzovať putá, alebo prečo lietadlo
nespadne.

Štúdium DUK Online špeciálu je bezplatné a dostupné prakticky odkiaľkoľvek.
Registrácia študentov nie je potrebná. Pre samotné štúdium a pravidlá štúdia stačí navštíviť stránku www.duk.sk alebo www.dukonline.sk, pozrieť si prednášku, zodpovedať otázky v online teste, uviesť v ňom svoj e-mail a študent je zapojený.

Študenti si môžu vybrať ľubovoľný deň či čas, kedy si v rámci otvoreného ročníka vybranú prednášku pozrú a vyplnia online test. Ak chcú získať diplom absolventa DUK Online špeciálu a súťažiť o zaujímavé
ceny, je potrebné úspešne absolvovať všetkých 5 ročníkov.
„Na záver vyhlásime a odmeníme jedného víťaza z každého samosprávneho kraja,torý úspešne zvládol najviac testov. V prípade rovnosti rozhodne žrebovanie,“ povedal generálny riaditeľ DATALANu Marek Paščák.


Napíšte komentár