29. 05. 2022 Vilma 21°C Polooblačno

Naše najobľúbenejšie detské knihy za posledný rok

Autor: Danka, Foto: sdetmi.com, Sponzorovaný obsah
knihy

Zdroj: sdetmi.com

V redakcii sme partia mamičiek, ktoré milujú knihy a vedú aj svoje detičky k čítaniu. Preto sme si pre Vás aj tento rok pripravili článok s tipmi na naše najobľúbenejšie detské knihy za posledný rok. Tiež milujete ten čas, keď si čítate s deťmi pred spaním rozprávku, alebo len tak si listujete spolu vašu najobľúbenejšiu detskú knihu?  

Ja si s tým mojím loptošom čítam každý deň, nezaspí bez toho aby som mu neprečítala rozprávku. Pre mňa osobne sú to tie najkrajšie chvíle, ktoré trávime spolu aj keď väčšinou už padám únavou po celom dni. Je to náš rituál, na ktorý sa teší celý deň nielen môj synček, ale priznám sa, aj ja:) Je to čas, ktorý máme len pre seba:)

 


Personalizovaná kniha: Ja a čarovný les

0001 Foto015

Zdroj: dreamstory.sk

Veková kategória: od 3 do 7 rokov

Personalizovaná kniha Ja a čarovný les je ďalšou knižkou z nášho obľúbeného vydavateľstva Dreamstory. Z tohto vydavateľstva veľmi rada objednávam nakoľko knižky predstavujú originálne čítanie, v ktorom hlavným hrdinom/hrdinku je práve váš drobec. Vaše dieťa tak zažíva jedinečný pocit z čítania o sebe. Pomocou tejto knižky sa ocitne váš drobec na nevinnom víkende na chate s rodinou.Tento víkend sa však premení na jedno veľké dobrodružstvo o akom sníva nejedno dieťa. Pomocou hovoriacich zvieratiek sa ten náš drobec snaží dostať von z čarovného lesa v ktorom sa stratil. A ako to dopadlo?  To už si prečítajte sami:)

>> zakúpite TU >>


Od hlavy po päty

159656436 280943423680731 6112878934785989527 n

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: od 3 rokov

Táto krásna interaktívna knižka, vyzýva detičky, aby napodobňovali zvieratká. Nakoľko my milujeme knižky o zvieratkách, tak táto knižka a zvieratká v nej nás volajú aby sme sa pripojili k hre, pričom sa detičky učia pozorne počúvať, sústrediť sa a nasledovať pokyny. Tak ako šlabikár má naučiť detičky písmenká a prvé slovíčka, táto kniha deťom pomocou hry predstavuje časti tela a jednoduché cvičenia. Vďaka tejto knižke budú so sebadôverou a radosťou postupovať od najjednoduchších pohybov až po tanec, gymnastiku a iné športové aktivity. Nielenže sa naučíte nové veci, ale ešte sa aj zabavíte:)

Zľavový kód: SDETMI - v e-shope na konci objednávky zadajte zľavový kód, a bude Vám odpočítaná zľava -5 €. Kód je platný na celý sortiment, pri nákupe nad 20 €.


>> zakúpite TU >>


Justínka a asistenčný jednorožec

Justinka2

Zdroj: sdetmi.com

 Veková kategória: od 8 rokov

Najmilšia knižka, ktorá mňa aj našu Elku celkom vtiahla do sveta fantázie. Príbeh je o múdrom dievčatku Justínke, ktorá sa často nudí a je smutná. To veľmi trápi jej mamu, ktorá sa rozhodne poradiť s lekárom. Diagnóza znie nedostatok fantázie. Lekár predpíše veľmi netradičný recept a tam začína dobrodružstvo, kde Justínka objavuje čarovný život s jednorožcom Hubertom. Naša Elka knihu zbožňuje a lapá po dychu pri každom novom príbehu, ktorý otvára čarovný svet. Pútavé ilustrácie rozvíjajú jej predstavivosť a láskavý príbeh nás úplne očaril.  

 

>> zakúpite TU >>


Hurá, ide sa na výlet!

Hura ide sa na vylet

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: od 7 rokov

Oliverko sa k tejto knižke rád vracia. Nečudujem sa mu, lebo pri večerom čítaní sa na nej obaja zabávame. Príbeh je o farmárovi Benjaminovi, ktorý si zobral za ženu dámu, novinárku Karolínu, a odišiel s ňou na svadobnú cestu. Ich zvery sa však rozhodli, že odchádzajú tiež a to rovno k moru! Aby do sveta ľudí viac zapadli, Karolínina mačka ich zaúča ľudskému správaniu, aby boli nóbl. A ako tento výlet dopadne a čo zvery zažijú? Rozhodne sa zabavíte.

 

>> zakúpite TU >>


Čo učky nevidia

Co ucky nevidia

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: od 7 rokov

Táto knižka sa stala hitom v triede môjho Tomáška. A to teda nie sú veľmi čitateľská trieda, viac ich zaujímajú mobily a videohry. Zrejme zohrala rolu aj korona, ktorá ich odtrhla od ich školského života, ktorý im počas posledného roka veľmi chýbal. S príbehom zo školského prostredia a postavami sa tak Tomáš ľahko stotožnil. Zabával sa na dobrodružstvách kamarátov Števka a Paľka, synov dvoch učiteliek, ktorí sú takmer ako bratia a vystrájajú rôzne lotroviny. Okrem huncútstiev sa im ale podarí odhaliť aj skutočného zlodeja! Naozaj vydarený kúsok od slovenskej autorky, ktorý pobaví školopovinné deti.


>> zakúpite TU >>


Kubko hovorí prvé slová

DSC 2888

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: pre detičky, ktoré sa učia rozprávať

Knižku dostal náš drobec pod stromček. Odvtedy nebol večer, kedy by sme mu ju nemuseli čítať (ideálne raz mamina a raz tatino :) ). Keďže je vo veku, kedy sa učí rozprávať, oceňujem pridanú hodnotu knižky, že skutočne podnecuje k reči. Drobec opakuje po mne, alebo ma už vopred dopĺňa, ukazujeme si obrázky a vymýšľame nové príbehy. V našej knižnici má preto nezameniteľné miesto :)

 

Zakúpite v kníhkupectvách alebo na internete.


Tajomstvá stromov

159448741 273353644353385 4247928033283780936 n

Zdroj: sdetmi.com

 veková kategória: od 6 rokov

Tiež vaše detičky zaujíma okolitá príroda a čo sa deje v nej? My s tým našim drobcom obavujeme veľmi radi prírodu a  čo sa hlavne v lese deje. Keďže knižiek o lese a zvieratkách máme už veľmi veľa, rozhodli sme sa pre knižku Tajomstvá stromov. A že sme urobili dobre, svedčí fakt, že ten náš 5 ročný loptoš už pozná väčšinu stromov a tiež ich tajomstvá:) Vkročte preto spolu s nami do lesa a objavte tajomný svet stromov. Vedeli ste, napr. že si pod zemou posielajú správy? Počuli ste o tom, že sa starajú o svoju rodinu? Za stromom sa skrýva oveľa viac, než sa zdá... V tejto nádherne ilustrovanej knižke získate množstvo zaujímavých informácií nielen o stromoch z celého sveta, ale aj o obyvateľoch lesa.. 

 

Zakúpite v kníhkupectvách alebo na internete.


 

Králiček Kornel má rád knižky

159240001 271031067904165 2282104848196052978 n 1

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: od 3 rokov

Túto krásnu knižočku dostal náš loptoš na svoje 5. narodeninky a už vtedy si ju zamiloval. Nakoľko si spolu veľmi radi čítame od narodenia, tak nemáme problém presedieť celé hodiny pri knihách a spolu si ich čítať, Táto knižka je ale aj venovaná detičkám, ktoré nebaví čítať a má im ukázať aký je svet knižiek čarovný. Králiček Kornel vás prevedie celou knižkou a milou formou vás oboznámi o tom aké je čítanie knižiek úžastné, a čo všetko sa ukrýva v tajomnom svete kníh. Zaručujem Vám, že vďaka tejto knižke si zamilujú čítanie alebo aspoň túto knižku s krásnymi obrázkami.


Zakúpite v kníhkupectvách alebo na internete.


Šlabikár Včielky Maji

159553735 868300617066000 442850321409514070 n

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: od 6 rokov

Táto knižka obsahuje mnoho zaujímavých príbehov s prekrásnymi obrázkami. Spolu so svojimi drobcami sa v nej dozviete, čo všetko zažila Maja a jej kamaráti na lúke a v lese. Všetky príbehy sú venované jednotlivým písmenám abecedy. Slová, ktoré sa na dané písmenko začínajú alebo ho obsahujú, sú v príbehu vytlačené farebne. Nakoľko ten náš malý loptoš mal teraz 5 rôčkov a niektoré písmenká zle vyslovuje, tak pomocou tejto knižky sa ich učíme aj lepšie vyslovovať. Tie písmenká ktoré sú zvýraznené, mu zdôrazním a on ich po mne zopakuje :) Vďaka tejto knižke sa nielenže ľahšie naučí abecedu ale si aj zdokonaľuje výslovnosť. A ako bonus je krásne ilustrovaná jeho najobľúbenejšou rozprávkou o Včielke Maji :) Aj keď táto knižka vyšla už dávno, my sme ju objavili až minulý rok a nedáme na ňu dopustiť:)

 

Zakúpite na internete a vo vybraných kníhkupectvách.


Denník malého cestovateľa

IMG 20200303 093338

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: do 10 rokov

A na záver náš posledný tip - Denník malého cestovateľa. Knižka je venovaná všetkým malým cestovateľom do 10 rokov ( kľudne aj starší si v ňom určite niečo nájdu :) Knižka ponúka pre tie naše deti množstvo zábavy na cestách za dobrodružstvom. Zmestia sa do nej zážitky až na 4 výlety - dva dlhšie a dva kratšie. Je to kreatívna knižka, ktorá deti nielen zabaví, ale vďaka ktorej sa naučia aj veľa nového. Prináša námety na skúmanie a pozorovanie okolia, rôzne úlohy na riešenie a ponúka priestor aj na vlastné zápisky a kresby. Neviem ako vaše detičky, ale ten náš si odkladá všetky vstupenky z múzeí, cestovné lístky - a som nesmierne vďačná, že v tejto knižke sú nato vyhradené práve strany, kde si ich môže nalepiť:) Už sa nám nestane, že polku ich vždy stratíme, takto ich máme pekne založené a môžeme si tak pospomínať, kde sme kedy boli:)Hravo sa zmestí do každého batôžka malého cestovateľa či cestovateľky. 
 

>> zakúpite TU >>

 

Napíšte komentár