24. 02. 2021 Metej 17°C Jasno

Naše najobľúbenejšie detské knihy za posledný rok

Autor: Danka, Foto: sdetmi.com, Sponzorovaný obsah
knihy 01

Zdroj: sdetmi.com

V redakcii sme partia mamičiek, ktoré milujú knihy a vedú aj svoje detičky k čítaniu. Preto sme si pre Vás znova pripravili článok s tipmi na naše najobľúbenejšie detské knihy za posledný rok. Tiež milujete ten čas, keď si čítate s deťmi pred spaním rozprávku, alebo len tak si listujete spolu vašu najobľúbenejšiu detskú knihu?  

Ja si so svojím malým loptošom čítam každý deň, nezaspí bez toho aby som mu neprečítala rozprávku. Pre mňa osobne sú to tie najkrajšie chvíle, ktoré trávime spolu aj keď väčšinou už padám únavou po celom dni. Je to náš rituál, na ktorý sa teší celý deň nielen môj synček, ale priznám sa, aj ja:) Je to čas, ktorý máme len pre seba:)

VÍŠ, KDE BYDLÍ ZVÍŘATA?

87461023 884319415356020 5087685265179279360 n

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória:  od 6 rokov (čítame od 4 rokov)

Náš synček oslavoval 4. narodeniny a ako vždy očakával, že dostane novú knižku:) Keďže on sa poteší každej knižke, ale vieme, že príroda a zvieratká sú uňho top. Hľadala som preto knižku o zvieratkách a prírode niečo na štýl encyklopédie - kde sa dozvie niečo nové, ale  zároveň aby to bolo písané aj trošku nenáročne - tak aby to pochopilo aj menšie dieťa:)  Náhodou som natrafila na knižku Víš, kde bydlí zvířata a doslova som sa do nej zamilovala. Ako som si ju prezerala, vedela som, že táto kniha je tou pravou pre toho nášho malého loptoša. Nielen že sa dozvie kopu nových zaujímavých veci o zvieratkách, knižka je navyše doplnená krásnymi ilustráciami:) Knižka začína tým, že známy lesník doprevádza malých čitateľov k zvieratkám, ktoré bývajú blízko - v lese, v záhrade, u vody a s nami v dome. Tak napr. Viete, ktoré zvieratá žijú v sude na dažďovú vodu? Nie? Tak si prečítajte túto krásnu a zaujímavú knižku a určite sa dozviete vy aj vaše detičky ešte veľa zaujímavých informácií zo života zvieratiek:) Ja som pre toho nášho krpca kúpila knižku v českom jazyku, doma má už viacej knižiek práve v tomto jazyku a chceme aby rozumel aj češtine, keďže aj my ako deti sme si tiež čítali aj v češtine:)  


>> zakúpite TU >>


MEDVEDÍK A ZÁHRADNÁ POTOPA

89032066 1341637726036449 5306802685461135360 n

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: od 3 rokov

Aj vaše dieťa tak zbožňuje príbehy o zvieratkách? :). Ten náš ich doslova miluje a ešte k tomu, keď sa jedná o medvedíka, ktorý rád pracuje v záhradke, tak je to u nás jasné - musíme ju mať :). Náš drobec totiž odmalička veľmi rád pomáha v záhrade :) Preto, keď sme uvideli túto knižku, ani sekundu sme neváhali a objednali ju :). Príbeh sa začína tým že nastal zber jabĺk, ktoré malý medvedík veľmi ľúbi. Nazbieral si ich za plný košík a tak tuho rozmýšľal, čo si z nich pripraví, až zabudol, že nechal pustenú záhradnú hadicu celú noc. Až ráno zistil, že zo záhradky má doslova more.... A ako to celé dopadlo? Zistíte, keď si prečítate túto milú a krásne ilustrovanú knižku :) Za nás ju určite odporúčame :).PERSONALIZOVANÁ KNIHA JA V ŠKÔLKE

foto

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: od 4 do 9 rokov, pre budúcich škôlkarov, alebo tých, ktorí nedávno nastúpili do škôlky

Personalizovaná kniha Ja v škôlke je ďalšou knižkou z nášho obľúbeného vydavateľstva Dreamstory. My už jednu knižku od nich máme a doteraz patrí medzi Maťkove najobľúbenejšie. Od septembra by mal ten náš drobec nastúpiť do škôlky, Preto ako som túto knihu Ja v škôlke zbadala na internete, musela som ju tomu nášmu drobcovi objednať:) Vďaka tejto knihe sa nielen dozvie, čo ho v škôlke čaká a ako to tam chodí, ale tiež sa presvedčí o tom, že sa nemusí báť nového prostredia, naučí sa nové veci a spozná nových kamarátov. Knižka je určená budúcim či už existujúcim škôlkarom. Dej príbehu je pripravený tak ako všetky knižky z vydavateľstva - pre konkrétne dieťa (dievča/chlapec), ktoré tak číta o sebe, svojej rodine, kamarátoch, záľubách a ďalších 20 informáciách z jeho života. Realistický príbeh napísaný pani učiteľkou Marcelkou z materskej škôlky je veľkou pomôckou pre deti, rodičov aj samotných pedagógov.  A že sa Maťko do škôlky už teraz teší, svedčí fakt, že sa ma už ráno pýta, že kedy pôjde do škôlky:)

>> zakúpite TU >>


MEDVEĎ, UKÁŽ, NA ČO KUKÁŠ?

20200229 075842

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: od 0 do 3 rokov 

Ďalšia krásna a zábavná knižka od autora dnes už kultovej Nenásytnej húseničky. Tiež sa vaše detičky učia spoznávať farby a zvieratká? Práve pre vás je tu táto zábavná knižka, ktorá to vaše detičky nielenže zábavnou formou naučí, ale pritom sa aj spolu nasmejete:) Knižka je písaná veľmi jednoduchou formou aby sa to naučili aj tie najmenšie detičky. Náš malý je už síce väčší, ale na túto knižku stále nedá dopustiť. Tým že je malého rozmeru berie si ju všade so sebou. Najradšej si ju čítame keď cestujeme autobusom alebo vlakom - cesta nám tak rýchlo ubehne a aj sa pritom zasmejeme:)


>> zakúpite TU >>


ĽÚBIM ŤA

87503699 548121625815814 5488379312732110848 n

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: od 3 do 8 rokov

Keď sme chytili už 3 knižku o pocitoch od Iryni Zelyk Ľubim ťa do rúk, vedeli sme, že sa nám bude páčiť. Ilustrácia slimačej rodinky nás chytila za srdce. Na obálke sa píše, že ide o knižku o rodičovskej láske. To je úplne niečo pre nás. Kto by už len neľúbil svoje deti? :) Knižka má zaujímavý dej, v hlavnej úlohe so slimáčikom Félixom a s jeho rodinkou (rodičia, brat a sestra). Stranu po strane knižka ubezpečuje dieťa, že je milované také, aké je. Rodičom vytvára priestor k zamysleniu sa nad detským vnímaním rôznych situácií a inšpiruje ich ako deťom pomôcť s novými pocitmi. Zároveň ukazuje deťom, že hoci sú ich pocity správne a rodičia ich stále milujú, nie všetky druhy správania sú prijateľné. A ako bonus, kniha je vydaná na 100% recyklovateľnom papieri.


>> zakúpite TU >>


DENNÍK ODVÁŽNEHO BOJKA - RODINNÝ ÚLET

IMG 20200304 112631

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: od 9 rokov

Denník odvážneho bojka  je americká knižná séria, ktorú píše a ilustruje Jeff Kinney. Do slovenčiny bolo zatiaľ preložených 14 dielov a jeden špeciál . Od kedy sme na túto sériu natrafili, syn chce stále nový a nový diel. Momentálne čita 12 diel a nevie sa od nej odtrhnúť. Neustále sa chichoce  :)  Kniha obsahuje veľa vtipných kresieb, je to taká kresleno - písaná forma a preto ju odporúčame aj pre deti, ktoré pri knihe dlho neobsedia. Konkrétne táto 12 časť je o tom, ako sa podarená rodinka Heffleyovcov rozhodne ujsť pred zimou do hotela na tropickom ostrove, aby si vychutnali zaslúžený oddych a pohodu.  Rodinka však čoskoro zistí, že „raj na zemi“ je v skutočnosti iný ako v reklame :)

Zakúpite v kníhkupectvách.


SPINKAJ MALÝ JEŽKO

87014277 204058690668810 7942399977853026304 n

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: Pre deti od 18 mesiacov (my čítame ako 4 ročný)

Tiež máte niekedy problém dostať tie vaše deťúrence do postieľky? Nám sa na uloženie toho nášho drobca osvedčila práve táto knižka:) Hrdinom celej knižky je práve malý ježko, ktorý sa chystá na svoj prvý zimný  spánok. Vaša úloha je jasná - pomôcť malému ježkovi uložiť sa na zimný spánok:) Celá knižka je veľmi pekne ilustrovaná. Obsahuje jednoduché texty, vďaka ktorým sa tie naše deťúrence zapájajú do deja. Spolu s ježkom fúkame do lístia, búchame rúčkami napodobňujúc dažďové kvapky... V knižke sme aj ovoniavali, šteklili a nakoniec sme robili to, načo je práve táto knižka primárne napísaná pre tie naše detičky - spinkali a odfukovali spolu s našim kamarátom malým ježkom :) Takže už určite viete kedy si knižku najčastejšie s tým naším drobcom čítame:) Áno, myslíte si správne - pred spinkaním:)
Kúpite v kníhkupectvách. 

ROK NA DEDINE

87159509 188083375623620 310688979185827840 n

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: od 3 rokov

Rok na dedine je ďalšou knižkou z edície Rok. Obsahuje dvanásť dvojstrán, ktoré vám priblížia život na vidieku. Nielenže sa dozvieme, aké povinnosti majú deti a aké dospelí - ale napríklad aj čo sa robí na poli, ako sa starať o zvieratká a mnoho iných zaujímavých vecí. Hneď na úvod sa zoznámime s hrdinami knižky a na konci sa zahráme interaktívnu hru:) Tieto knižky z edície Rok má Maťko veľmi rád - nakoľko si na krásnych obrázkoch precvičuje nielen vnímanie, rozprávanie ale predovšetkým sa najviac zabaví na skúmaní obrázkov:) Vždy si tam nájde nejaký smiešny obrázok, ktorý ho tak rozosmeje, až dostane záchvat smiechu:) Táto knižka je vhodná od najmenších až po tie väčšie. Môj Maťko najradšej háda na čo/koho práve pozerám, čím ho nútim klásť otázky, zdokonaľuje si tak pamäť a nakoniec mi porozpráva, čo v knižke vidí on a čo sa tam deje:) Vymyslí si tak svoj vlastný príbeh na ktorom sa vždy veľmi nasmejeme.

Kúpite v kníhkupectvách.


DENNÍK MALÉHO CESTOVATEĽA

IMG 20200303 093338

Zdroj: sdetmi.com

Veková kategória: do 10 rokov

A na záver náš posledný tip - Denník malého cestovateľa. Knižka je venovaná všetkým malým cestovateľom do 10 rokov ( kľudne aj starší si v ňom určite niečo nájdu :) Knižka ponúka pre tie naše deti množstvo zábavy na cestách za dobrodružstvom. Zmestia sa do nej zážitky až na 4 výlety - dva dlhšie a dva kratšie. Je to kreatívna knižka, ktorá deti nielen zabaví, ale vďaka ktorej sa naučia aj veľa nového. Prináša námety na skúmanie a pozorovanie okolia, rôzne úlohy na riešenie a ponúka priestor aj na vlastné zápisky a kresby. Neviem ako vaše detičky, ale ten náš si odkladá všetky vstupenky z múzeí, cestovné lístky - a som nesmierne vďačná, že v tejto knižke sú nato vyhradené práve strany, kde si ich môže nalepiť:) Už sa nám nestane, že polku ich vždy stratíme, takto ich máme pekne založené a môžeme si tak pospomínať, kde sme kedy boli:)Hravo sa zmestí do každého batôžka malého cestovateľa či cestovateľky. 
 

>> zakúpite TU >>

Napíšte komentár